Česká firma nabízí solární střešní tašky

Solární střešní tašky jsou téma, které magazín Ekologické bydlení sleduje dlouhodobě. V České republice ale žádný podobný produkt dlouho dostupný nebyl. To se mění díky novince společnosti Solární tašky.

Solární sřešní tašky se instalují na dům podobně jednoduše jako tašky klasické. foto: Solární tašky
Solární sřešní tašky se instalují na dům podobně jednoduše jako tašky klasické. foto: Solární tašky

Firma Solární tašky vyvinula spolu se švýcarskou firmou a s cihelnou Rapperswil Louis Gasser AG inovativní a esteticky pohledný solární systém, který ve vysoké míře odpovídá komplexním požadavkům investorů, zpracovatelů a úřadů.

S cílem, umožnit instalaci fotovoltaiky na všech střechách, a to i tam, kde ochrana památek nebo komplexní tvary střech vyžadují náročná řešení. Uspořádání modulů tak zaručuje maximální výkon, aniž by mohly vrháním stínů vzniknout velké ztráty výkonu.

Fotovoltaické moduly jsou integrovány do pálené střešní tašky a tvoří tak jednotné prostředí střechy bez dalších rušivých nebo viditelných prvků. Kabely jsou položeny pod pokrytí.

Fotovoltaický panel sestává z jednotlivých monokrystalických buněk, které jsou vzájemně spojené do série. Fotovoltaický modul se skládá ze 4 dohromady spojených jednotlivých panelů, které vykazují jmenovitý výkon každý po 6,25 Wp. Tím je výkon na modul 25 Wp. Na m2 střešní plochy z pálených tašek tedy vykazuje výkon 75 Wp.

Montáž se provádí bez dodatečných nástrojů současně s pokrýváním nových pálených střešních tašek. Při tom se do střechy z pálených tašek nevrtají žádné otvory nebo se nepoužívají jiné montážní pomůcky: Střecha zůstává na 100 % těsná.

Řešení je koncipováno tak, aby při odpovídající přípravě bylo kdykoli a bez velkých dodatečných nákladů možné rozšíření fotovoltaického zařízení pomocí solárních střešních tašek.

Solární tašky

18 komentářů: „Česká firma nabízí solární střešní tašky

 • 10. 6. 2017 (11.42)
  Trvalý odkaz

  Ano, produkty jako solární tašky jsou dražší o nějaké to procento ale je třeba se na tento fakt kouknout z dlouhodobého hlediska. Třeba solární fotovoltaické tašky od T-Power jsou vyrobeny z Prizmatického skla, které se vyznačuje nesmírnou odolností a trvanlivostí. Tyto tašky Vám budou spolehlivě vyrábět energii 60 let. Za tu dobu několikrát vyměníte klasickou střešní tašku a několikrát vyměníte i fotovoltaické panely.

  Reagovat
 • 11. 1. 2015 (19.35)
  Trvalý odkaz

  Tak jsem přemýšlel jako to bude se sněhem a ledem. Na těchto taškách bude sníh a led odtávat a sklouzávat hůře než z hladkých klasických panelů s neadhezivním povrchem. Také by měl zajímalo zatékání vody mezi tašku a solární článek a chování po eventuálním zmrznutí takto zateklé vody.

  Reagovat
  • 12. 1. 2015 (8.31)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, panýlek v tašce se zahřeje cca na 10st a tudíž se na něm sníh neudrží, takže ma výhodu oproti FV klasické. Co se týče držení vody, mezi taškou a panýlkem: zespod panýlku, jsou odtokové drážky a tudiž by se nemela držet ani voda a ani nečistota. Myslím, že produkt je kvalitní a stále ho zdokonalují ve Svýcarsku.

   Reagovat
  • 10. 6. 2017 (11.30)
   Trvalý odkaz

   Existuje nový dodavatel střešních tašek T-Power, který má tašky hladké a sníh z nich běžně odtaje. Ty tašky umí vyrobit elektrickou energii, ale dovedou vyrobit i tepelnou energii.
   Tašky jsou vyrobeny z Prizmatického skla, které je velmi odolné a pevné. m2 těchto tašek váží pouze 16 kg/m2.
   Životnost těchto tašek je 60 let a za tu dobu 2-3 vyměníte klasickou střechu a 3 x vyměníte fotovoltaiku. Tyhle tašky Vám elektřinu budou vyrábět pořád.
   Tašky je možné shlédnout na http://www.t-power.cz

   Reagovat
 • 9. 1. 2015 (22.43)
  Trvalý odkaz

  Že to ale trvalo. Napadlo mě to už před asi šesti lety a zřejmě jsem nebyl sám. Ono se to samo nabízí. Poprvé jsem o vývoji takového produktu slyšel asi rok nato.

  Reagovat
 • 9. 1. 2015 (18.55)
  Trvalý odkaz

  Vypadá to pěkně, jen ta účinnost článků 12% je na dnešní dobu dost slabá a odpovídá spíš amorfním článkům. Třeba monokrystaly Sunpower mají 17-18% i více (až 22%). Myslím, že by bylo lepší dodávat jen základ tašky s možností volby vlastního typu článku ve standardních rozměrech. Dávalo by to mnohem větší možnosti využití různých typů článků. Až budu někdy stavět, tak takové tašky určitě použiju přinejmenším na garáži elektromobilu.

  Reagovat
  • 10. 6. 2017 (11.34)
   Trvalý odkaz

   Střešní tašky od společnosti T-Power s názvem Quad Q40 nebo Biber mají účinnost 18-20%.
   Dokážeme tašky vyrobit v rozměru dle přání zákazníka. Naše tašky lze využít i na provětrávané fasády, kdy tyto tašky mají o 36% vyšší účinnost než klasický panel. Na střeše tyto tašky dosahují účinnosti o 10 % vyšší oproti panelům.

   Reagovat
 • 9. 1. 2015 (10.24)
  Trvalý odkaz

  Super nápad! Moc se mi to líbí. Mnohem hezčí jak FV panel na střeše. Myslím, že si to najde cestu. Je potřeba jít trošku s dobou, na stránkách nemají cenu, ale už jsem se informoval kolik stoji metr…Bylo mi řečeno cca 6.000,- což je i přijatelný.
  Hlavně at ti nahoře udělají dotace a nejsou stále tak nenažraní!! V jiných státech tohle podporují, jen u nás jdou proti.

  Reagovat
 • 8. 1. 2015 (17.56)
  Trvalý odkaz

  Většinou cena těchto tašek dost převyšuje cenu klasické taškové střechy + dodatečnou instalaci FV panelů. Tohle řešení má obvykle smysl zejména pro památkové oblasti, kde jiná FV nejsou možná.
  Já sním o tom, že bych střešní krytinu úplně vypustil a instaloval panely přímo na krokve. Nač platit draze za krytinu, když je schovaná pod panelem.

  Reagovat
  • 9. 1. 2015 (12.32)
   Trvalý odkaz

   Nejste sam. Také sním, že ekonomičtější by bylo krytinu úplně vypustit.

   Mně odpověděli: „Tyhle solarni tasky, se muzou dat i na starsi strechu, jen se musi upravit latovani. Jinak z hlediska ekonomiky, je lepsi, davat tyhle solarni tasky na novou strechu. Oproti solarnim panelum, je nas produkt drazsi cca o 20%.“

   Reagovat
  • 10. 6. 2017 (11.48)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,
   Váš sen se může stát realitou. U nás v T-Power takové instalace provádíme. Jedná se o systém plné integrace GSI, který Vám nahradí střešní krytinu a je přizpůsoben pro Fotovoltaické panely.
   GSI je brán jako podklad pod FV panel, který udržuje na místě a pomáhá jej chladit.
   K tomuto systému také nabízíme ochranný systém BFA, který dokáže pohlídat bezpečí, optimální teplotu Fv panelů a je plně automatický.
   Dalším řešením jsou solární fotovoltaické střešní tašky od T-power.cz nebo fotovoltaické fasádní solární tašky od T-Power.
   Vše je možné vidět na http://www.t-power.cz.

   Reagovat
 • 8. 1. 2015 (12.07)
  Trvalý odkaz

  A kolik to stojí?
  Nikde není napsaná cena. Ani na těch jejich stránkách.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *