New York opravuje staré parky a buduje nové

Starosta New Yorku Bill de Blasio na začátku týdne oznámil, že využije 15 milionů dolarů a rekonstrukci stávajících a vybudování nových komunitních parků.

Mapa CPI zachycuje program ozelenění New Yorku a rozvoj nových veřejných prostranství a parků. Zdroj: CPI
Mapa CPI zachycuje program ozelenění New Yorku a rozvoj nových veřejných prostranství a parků. Zdroj: CPI

Basketbalová hřiště, skateparky, dřevěnými plůtky ohrazená místa pro venčení psů, kočárkářské a bruslařské dráhy, posezení a zastřešené šachistické koutky pod otevřeným nebem.

Seznam jednotlivých lokalit pro výstavbu či rekonstrukci není ještě kompletní, ale už nyní potvrzuje komisař vrchní správy newyorských městských parků, Mitchell J. Silver, že se jedná o více než 80 rozmanitých projektů.

Program rehabilitace městské zeleně a veřejných prostranství navíc přichází poněkud nečekaně v době, kdy je do voleb ještě daleko (a tudíž v časech kdy vrcholní představitelé města nemají normálně potřebu bojovat o přízeň voličů).

Kampaň je v rukou Iniciativy komunitních parků (CPI), ke které v roce 2014 starosta de Blasio přistoupil a letos se vlastně poprvé v této oblasti výrazněji projevil.

Rovněž přislíbil, že v rozpočtu pro další rok pánuje zlepšit situaci podfinancovaných parků a zanedbaných prostranství formou stabilního příspěvku. CPI zatím proinvestovala do úprav parků a veřejných prostranství v New Yorku částku 285 milionů dolarů.

Rekonstrukce se dosud dotkla 60 parků, počínaje hřištěm Fountain of Youth v Bronxu a konče parkem Martina Luthera Kinga na Manhattanu. „Každé dítě si zaslouží vyrůstat v jasném, čistém a zeleném sousedství,“ prohlásil starosta de Blasio. „Budu se nyní víc snažit zlepšit situaci s parky v nízkopříjmových čtvrtích.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *