Továrny Volkswagen v Mexiku bude pohánět vítr

Automobilka Volkswagen se v poslední době píše hlavně v souvislosti s nedávným emisním skandálem. Škoda, protože v mediální smršti téměř zanikla zpráva o kompletní restrukturalizaci dvou výrobních poboček společnosti v Mexiku.

„Mexická VW automobilka v Puebla je největší automobilkou v Mexiku.“ Zdroj: Volkswagen
„Továrna Volkswagen v Pueble je největší továrnou na výrobu aut v Mexiku.“ Zdroj: Volkswagen

Dvě subdodavatelské továrny Volkswagen v Mexiku s pomocí větrné energie kompletně přechází na obnovitelné zdroje energie.

Právě „větší míra korporátní odpovědnosti za výrobní proces a produkty“ je prý odpovědí na nedávný emisní skandál „dieselgate“. Ostatně, otázku co bude s Volkswagenem dál, řešili a řeší burzovní makléři intenzivně celou dobu.

Akcie společnosti se totiž propadly o 40 %, a nebylo vůbec jisté, jestli se vyhlášená automobilka vůbec odrazí ze dna. VW přijal hned několik opatření, která mají znovu zlepšit jeho pověst. Restrukturalizace výrobních procesů v Mexiku je jejich součástí.

Podle zahraničních komentátorů je mexická snaha společnosti VW „závanem svěžího větru“ v pro firmu tolik dusném období. Na to, aby si VW vyspravil svou neradostnou bilanci to pravděpodobně stačit nebude.

Nicméně zpráva o tom, že nově otevřená větrná farma La Bufa bude schopna generovat až 130 MW čisté energie, jistě potěší. Celé zařízení přitom bude zásobovat jak výrobní provoz, tak i odběratele v okolním kraji.

La Bufa se stane hlavním novým dodavatelem energie pro dílny automobilek Volkswagen Puebla a VW Silao, jejichž provoz je z energetického hlediska velmi náročný. Zvláště patrné to má být u první jmenované továrny, která je největší automobilkou v celém Mexiku (a současně největším zahraničním výrobcem dílů pro VW).

Plně funkční má být „v posledních měsících roku 2016“. Roli dodavatele zařízení sehrála španělská Gamesa, která pro park v La Bufa dodala pětašedesát 2 MW turbín.

Mezi další kroky, které chce Volkswagen do dalších let prosadit, je i snaha o větší udržitelnost. Například do roku 2018 snížit spotřebu vody a energie o 25 % (oproti stavu z roku 2010), a do roku 2020 chce proinvestovat až 600 milionů euro do zajištění obnovitelných zdrojů energie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *