Plynová tepelná čerpadla Schwank: ve jménu hospodárnosti, ekologie i komfortu

Hledáte efektivní řešení pro vytápění, případně chlazení nejrůznějších prostor? Pak by vaší pozornosti neměla ujít plynová tepelná čerpadla, která v sobě spojují řadu výhod.

Plynová tepelná čerpadla, která se běžně označují zkratkou GHP (z anglického termínu Gas-engine Heat Pump), jsou schopna dodávat teplo i chlad. Samozřejmě je možný jejich provoz výhradně v topném režimu. Z hlediska nákladů na provoz, ekologie a komfortu při obsluze stojí plynová tepelná čerpadla jistě za detailnější prozkoumání, pojďme si blíže představit produkty společnosti Schwank.

Princip fungování plynového tepelného čerpadla

Plynová tepelná čerpadla je možné pokládat za zdroj obnovitelné energie a ekologickou alternativu k vytápění, případně chlazení budov. Kompresor je na rozdíl od elektrického tepelného čerpadla poháněn plynovým motorem. Teplo se získává z okolního prostředí, konkrétně ze vzduchu. Takto získané teplo se převádí na vyšší teplotní hladinu a je možné jej efektivně využít nejen k vytápění, ale také k ohřevu vody.

Stručná charakteristika

  • jedno zařízení určené pro produkci tepla i chladu
  • nízké náklady na chlazení (ve srovnání s klasickou chladicí jednotkou)
  • nízké náklady na vytápění (ve srovnání s běžným plynovým kotlem)
  • není nutná rezervace elektrického příkonu
  • zajišťuje konstantní teplotu v průběhu celého roku

Výhody plynového tepelného čerpadla

Plynová tepelná čerpadla Schwank se vyznačují hospodárným provozem, neboť využívají tepla z okolního prostředí, ale rovněž dochází k rekuperaci tepla z motoru. Náklady na spotřebu jsou v porovnání se standardním plynovým čerpadlem mnohem nižší. Důležitý je rovněž ekologický aspekt, neboť plynové tepelné čerpadlo produkuje nízké emise oxidu uhličitého a jsou eliminovány ztráty, které vznikají při výrobě a distribuci.

Možné využití plynového tepelného čerpadla

Plynová tepelná čerpadla Schwank skýtají velmi široké využití, které zahrnuje rozmanitou škálu aplikací. Kromě průmyslového využití stojí za zmínku různé instituce, kde slouží plynové tepelné čerpadlo k vytápění, případně chlazení. Mimo jiné se jedná o skladovací prostory, veřejné prostory, kancelářské budovy, nemocnice a zdravotnická zařízení. Dále mají zastoupení v restauracích, hotelech a dalších ubytovacích zařízeních. Ve všech případech jsou výhodou plynových TČ minimální nároky na úpravy, například trafostanice.

V rámci nabídky plynových tepelných čerpadel mají výrobky společnosti Schwank podstatné zastoupení už po mnoho let a jsou vyhledávány zejména pro jejich dlouhou životnost, spolehlivost, nenáročnou údržbu a také značnou efektivitu i rychlou návratnost investic.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *