Nibe split: komplexní, ekologické a energeticky šetrné topné systémy

Kombinace NIBE SPLIT pracují na principu tepelného čerpadla systému vzduch-voda.

Společnost NIBE Energy Systems CZ, výhradní dodavatel kvalitních švédských tepelných čerpadel NIBE do České republiky a na Slovensko, rozšířila své produktové portfolio o dvě nové systémové kombinace NIBE SPLIT.

Tyto vysoce efektivní sestavy, které doplňuje vnitřní modul HK 200S, nebo HBS 05, dosahují energetické třídy až A+++. Tvoří tak kompletní systémy pro ekologické a úsporné vytápění, chlazení a ohřev vody. Zájemci se s nimi mohli poprvé seznámit na prestižních únorových veletrzích Moderní vytápění Praha a Aquatherm Nitra.

Kombinace NIBE SPLIT se skládají z venkovní a vnitřní jednotky, případně dalších přídavných zařízení, a tvoří tak energeticky úsporný a ekologický topný systém. Jejich instalace je velmi snadná a použité materiály a technologie přispívají k zajištění vysokého výkonu a dlouhé životnosti i při nepříznivých klimatických podmínkách.

„Vývoj jednotlivých komponent probíhal ve velmi náročném skandinávském podnebí, ve kterém klesají teploty hluboko pod bod mrazu. Naopak v létě mohou vzrůst o několik desítek stupňů Celsia. Kombinace NIBE SPLIT proto dosahují optimálního výkonu po celý rok i při velkých teplotních výkyvech. Slouží tak k vysoce efektivnímu vytápění a chlazení celé domácnosti. Bojler, který je v nich integrovaný, navíc zajišťuje dostatečnou dodávku teplé vody,” vysvětluje Jiří Sedláček, ředitel prodeje NIBE Energy Systems CZ, divize skupiny NIBE, a dodává:

„Na stejném principu jsou založené rovněž dvě nové sestavy NIBE SPLIT, které jsme v únoru uvedli na trh. Ty se kromě venkovní jednotky skládají z jednoho z vnitřních modulů – HK 200S nebo HBS 05 – a dalších prvků.”

Vnitřní modul HK 200S pro systémy s tepelnými čerpadly vzduch-voda NIBE SPLIT

„Sestava venkovní jednotky AMS 10 a vnitřního modulu HK 200S, kterou řídí externí regulátor SMO 20/40 s intuitivním ovládáním, se svou funkčností podobá monoblokovému tepelnému čerpadlu vzduch-voda. Tento systém tvoří kompletní úspornou instalaci, jež je založená na obnovitelných zdrojích energie. Lze ji navíc napojit k systému s podlahovým vytápěním či radiátory nebo kombinovat s plynovým kotlem,” popisuje novinku Jiří Sedláček.

Vnitřní modul HK 200S je propojený s venkovní jednotkou AMS 10-8/12 pomocí potrubí s chladivem, které chrání celý systém před zamrznutím v případě výpadku napájení. V útrobách HK 200S se nachází přídavný elektrokotel s výkonem až 9 kW, oběhové čerpadlo s regulací otáček, expanzní nádoba, pojistný ventil, ohřívač vody o objemu 180 litrů s funkcí Antilegionella a tepelný výměník (kondenzátor).

Řídící modul SMO automaticky nastavuje funkce jednotlivých součástí systému v závislosti na aktuálních potřebách domácnosti a klimatických podmínkách, čímž zajišťuje optimální provozní parametry. Celou sestavu je možné spravovat pomocí tabletu nebo mobilního telefonu s přístupem na internet, a to prostřednictvím služby NIBE Uplink.

Systémová kombinace NIBE SPLIT s výměníkem HBS 05 a energetickou třídou A+++

Kompletní topný systém NIBE SPLIT HBS 05 se skládá z venkovní jednotky AMS 10, která může být připojená k libovolné vnitřní systémové jednotce VVM a regulátoru SMO. Nedílnou součástí celé sestavy je vnitřní modul HBS 05, který slouží jako tepelný výměník k předání energie mezi chladivem v potrubí a kapalinou topné soustavy.

„Sestava AMS 10 a modul HBS 05 tak připomínají monoblokové čerpadlo vzduch-voda. Lze je napojit na jakoukoli vnitřní jednotku VVM a regulátor SMO, čímž vznikne komplexní topný systém pro vytápění, chlazení a ohřev vody,” konstatuje Jiří Sedláček. Pokud je sestava řízená regulátorem SMO 40, je možné vytvořit kaskádový systém až s 8 tepelnými čerpadly.

Jeden myslel na “Nibe split: komplexní, ekologické a energeticky šetrné topné systémy

 • 17. 2. 2017 (15.35)
  Trvalý odkaz

  To by mě zajímalo, co znamná to slovo „Sdílet:“ na konci? Je to pozůstatek nějakého PR mailu, který se má pověsti na web?
  Informační přínos článku? Aha, něco takového existuje. Fajn. Nevím ani cenu, návratnost v porovnání třeba s plynovým topením. Provozní náklady… Srovnání s konkurencí?
  Jeví se mi to jen jako přetištěný prospekt.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *