Supertenká OLED TV spotřebuje zlomek energie

Společnost v domácí uvádí na trh zásadní novinku. OLED o úhlopříčce 50″ nazvaná LG Cinema 3D Smart TV váží pouhých 7,5 kg, v nejtenčím místě je stejně tlustá jako tři kreditní karty na sobě. A proti LCD televizi spotřebuje zlomek energie.

OLED televize LG Cinema 3D Smart TV s úhlopříčkou 55 " je tenká jako tužka, foto: LG
OLED televize LG Cinema 3D Smart TV s úhlopříčkou 55 “ je tenká jako tužka, foto: LG

Na veletrhu spotřební elektroniky CES 2012 v Las Vegas získala OLED TV LG Cinema 3D Smart TV cenu „Nejlepší produkt veletrhu“. Není se co divit. Pohled na úchvatné barvy bezdrámečkové 55″ televize je dechberoucí.

Tomu však odpovídá i cena. V Koreji se začíná prodávat za v přepočtu $10 300 (asi 200 000 Kč). Jde nejnovější technologii v oblasti zobrazování, a tak není divu, že je cena posazena tak vysoko. Ostatně, vzpomeňte si kde byly ceny nebo TV před 10-15 lety.

OLED TV LG Cinema 3D Smart TV, nejtenčí televize na trhu, foto: LG
OLED TV LG Cinema 3D Smart TV, nejtenčí televize na trhu, foto: LG

Je nasnadě, že i ceny budou postupně výrazně klesat. Kromě výše zmíněných výhod je totiž jejich hlavní předností výrazně nižší spotřeba energie proti plazmovým či LCD TV. totiž nepotřebují žádnou lampu, která by zezadu osvětlovala barevné body.

Dnes se v LCD televizích běžně využívá šetrné LED lampy, které obraz prozařují a vytvářejí tak skvělou podívanou. Někdy se ale používají také fluorescentní lampy. Obojí zvyšuje jak nároky na výrobu takových televizí, tak i jejich zátěž životního prostředí.

Jak skrze zvýšenou spotřebu elektřiny, tak i nutnost používat další materiály ve výroby. OLED televize nic takového nepotřebují.

OLED televize LG Cinema 3D Smart TV pochopitelně podporuje i dnes už nezbytné 3D zobrazení, stejně jako připojení k internetu. Můžete tak využívat řadu různých služeb a aplikací, které se k tomu vážou.

LG, tisková zpráva
Sdílet:

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.