Americké Ministerstvo energetiky věří solárním termálním elektrárnám
Fotovoltaika sice stále zlevňuje, přesto je v horizontu několika následujících let výhodnější pro masové nasazení termální technologie. Namísto fotovoltaických solárních elektráren tak firmy houfně budují solární termální elektrárny, viz. aktuální příklad Španělska. Americké Ministerstvo energetiky během následujících pěti let podpoří rozvoj solárních termálních technologií částkou 60 mil. dolarů – dotace potečou do univerzit, ale také podniků. Cílem je zvýšit efektivitu a snížit náklady, které jsou i tak poměrně vysoké. Dalším důležitým cílem je také nalezení způsobu skladování tepla, protože jednou z velkých nevýhod solárních elektráren, termálních i fotovoltaických, je skutečnost, že přes noc nedodávají proud. Termální elektrárny ale mají tu výhodu, že teplo by mohlo být skladováno pomocí nějakého média a být zpracováváno také v noci.
zdroj: cleantech
chci mit solarni obchod.
mazajem statse prodejcem.hezkyden.zprostredkovatel na volne noze.za uzivani nasve strese.
zdravi hruska me prani jestatse prodejcem techto slunecnich americkych kolektoru.jetomozne.za%¨z obratu.jeto unas mozne.sem nezamestnany duchodce.vyrazeny hornik.preji hezky den.
Nikdo tem soukromym spolecnostem nebrani aby si zridily par solarnich elektraren, kdyz uz ty uhelne jsou zaplacene. Jasne pokud ji vlastnim tak chci aby jela naplno a nesla penizky do kasicky.
Jenže uhelné elektrárny patří soukromým společnostem, které mají zájem o co nejvyšší využití. Jejich odstavení přes den by nebylo ekonomické. Raději budou uhelný proud prodávat pod cenou, stejně jsou už uhelné elektrárny mnoho let amortizované.
Staci kdyz pres den nepojedou uhelne elektrarny.