ÝBRKÝBL – zrecyklujte své nepotřebné oblečení!

ÝBRKÝBL je módní bazar, kam může každý přinést své staré nebo nepoužívané oblečení a doplňky. S pomocí online aplikace si je sám nacení a organizátoři akce už se postarají o jeho prodej. Aktuální ÝBRKÝBL probíhá od včerejška (středa 4.9.) do soboty v Praze v prostoru Podnik na Bubenské (stanice metra Vltavská). Přijďte i vy!

Módní bazar ÝBRKÝBL vás rád přivítá jako prodejce i jako zájemce o nákup
Módní bazar ÝBRKÝBL vás rád přivítá jako prodejce i jako zájemce o nákup

Komunitní módní bazar ÝBRKÝBL se z malé akce pro pár odvážlivců během uplynulých let rozrostl do velkolepé prodejní události.

S aktuálním ročníkem, který přinesl také spuštění nové aplikace, se z ÝBRKÝBLu stala zároveň i platforma, která se může samovolně rozrůstat do dalších měst. Pokud máte zájem pořádat ÝBRKÝBL i vy, stačí se ozvat na email ybrkybl@gmail.com.

Jedním z hlavních cílů bazaru je vracet nepoužívané, ale stále atraktivní oblečení zpět do oběhu. Organizátoři to nazývají „efektivní offline recyklace“. A co víc, některé kusy oblečení se prodejci často rozhodnou ponechat zdarma k dispozici, a to pak putuje na charitu.

Narozdíl od běžných second-handů, které dováží módu ze zahraničí, nabízí ÝBRKÝBL zboží pocházející přímo z dané lokality. „Víme, že nespasíme svět, ale chceme podle možností přispět alespoň svou troškou do mlýna,“ říkají organizátoři.

Tak nezapomeňte: už tento pátek a sobotu na adrese Podnik (budova Orco), Bubenská 1, Praha – Holešovice. Trefíte snadno za pomoci značek na zemi. Pokud náhodou chcete i nějaké oblečení prodat, musíte to stihnout ještě dnes do 20.00! Více na ybrkybl.cz.

vlastní

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *