Ekologický dům na Vysočině lze pořídit již za 1 350 000 Kč

Společnost 3energy.cz z Vysočiny zveřejnila nový katalog na rok 2011. V něm je mimo jiné k nalezení i nejmenší domek z jejich nabídky. Vyrobený je z masivní dřevokonstrukce a . Již brzy pro vás chystáme podrobný článek o ekopanelech, nyní se můžeme společně podívat na nabídku , který na Vysočině pořídíte již za 1 350 000 Kč s DPH i základovou deskou.  
bydlení ekologický domek ekopanely

V katalogu firmy jsou tři základní domy. Veškeré konstrukce vycházejí z optimálních rozměrů pro dřevostavby a jsou i cenově optimalizovány. Drobné úpravy dispozice jsou v ceně a není třeba nic připlácet.

Kouzlo těchto domků tkví ve dvou základních věcech. Domky jsou , ale přitom difusně otevřené, to znamená, že dům dýchá. Firma nepoužívá žádné parozábrany, v konstrukcích nenajdete polystyren.

bydlení ekologický domek ekopanely pohledy

Konstrukce se tedy skládá ze sušeného masivního dřeva, ze kterého se vyrobí trámová konstrukce. Ta se poté oplášťuje ekopanely, dovnitř přijdou rozvody a minerální vata pro . Z vnitřní strany se opět přiklopí ekopanel. Hrubá stavba je hotova za dva týdny, na klíč stavba domku trvá 2-3 měsíce.

Zajímavá je i dispozice základního domu. Jde o dispozici 3+kk. V domě se nachází velký obývací pokoj spojený s jídelnou a kuchyňským koutem o velikosti 35 m2. Pak zde najde další dva pokoje, jeden zřejmě jako ložnice a druhý pro hosty či děti.

Domek je ideálně směřován do segmentu mladých rodin nebo starších lidí, kteří prodají dům ve velkoměstě a stěhují se na důchod na Vysočinu. Pokud si pořídí levně pozemek nebo mají svůj, často jim ještě zbude slušná důchodová renta.

Domek je připraven na krbové a . To jsou mimochodem nejvhodnější varianty pro vytápění těchto dřevostaveb z ekopanelu. Energeticky je domek velmi úsporný, tepelná ztráta pro vytápění se pohybuje kolem 5-6 kW. Běžně tak rodina protopí kolem 10 000 – 12 000 korun za celý rok.

tisková zpráva

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

3 komentáře: „Ekologický dům na Vysočině lze pořídit již za 1 350 000 Kč

 • 27. 5. 2011 (17.50)
  Trvalý odkaz

  Prosím o zaslání cenové nabídky. Zájem máme o 3-4 pokojový domek na vlastním pozemku.Děkuji Matulová

  Reagovat
 • 11. 5. 2011 (5.59)
  Trvalý odkaz

  CHtěli bychom levny domek pro pětičlenou rodinu do 800 000kč muj tel.605 460479 dělkuji M.Černovska

  Reagovat
 • 7. 4. 2011 (16.17)
  Trvalý odkaz

  Pošlete prosím,pokud to je ,možné váš katalog
  na r. 2011
  Vytika Josef
  Nový Rychnov 187
  39404

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *