Vytápění kondenzačním kotlem

Při neustálém nárůstu se každý z nás snaží najít způsoby jak ušetřit provozní náklady na chod . Nejvyšší roční provozní náklady jsou spojené zejména s  a přípravou teplé vody. Kondenzační plynový kotel může být cestou jak tyto náklady snížit.  
vytápění kondenzační kotel Wolf

Kondenzační kotel je takový kotel, který dokáže odebrat teplo i vodní páře obsažené ve spalinách. V klasickém kotli by vodní pára odešla i s teplem do komína a vzala sebou minimálně 11 % z toho, co jsme zaplatili za plyn.

„U moderních kotlů bez kondenzace se teplota spalin pohybuje v rozsahu cca 150 až 180 °C. Drahá energie tak bez užitku uniká komínem. Kondenzační kotle ji však dokážou zadržet a využít, což je výhoda, která ušetří spoustu peněz.

Účinnost kondenzačních kotlů je oproti moderním kotlům bez kondenzace až o 20 % vyšší,“ uvádí Ing. Pavel Vlach ze společnosti KKH, která na český trh dodává energeticky úsporné systémy.

Náklady na pořízení nového kotle se rychle vracejí díky ekonomice provozu. Náklady na vytápění se pak dále snižují kombinací s dalšími energeticky účinnými opatřeními jako je například , solární systémy nebo podlahové vytápění.

V případě využití kondenzačního kotle jsou pak roční provozní náklady přibližně o polovinu nižší než náklady na provoz elektrokotle (viz. graf).

vytápění graf roční náklady na provoz kotle

Celková úspora energie při současném použití kondenzačního kotle a podlahového vytápění oproti klasickému plynovému kotli a otopným tělesům, může investorovi přinést celkovou úsporu 25 – 30 % energie na vytápění.

Ještě výrazně levnější než vytápění kondenzačním kotlem vychází .

tisková zpráva

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *