VIDEO: Mercedes představil neviditelné auto

S nulovými emisemi je vlastně provoz auta „neviditelný“ pro životní prostředí. A právě na schopnosti nebýt viděn založili promotéři značky novou reklamní kampaň. prostě zmizelo lidským očím a vyrazilo do rušných ulic.

Pokud se z auta nedýmí, jako by tu ani nebylo. Zdroj: Mercedes
Pokud se z auta nedýmí, jako by tu ani nebylo. Zdroj: Mercedes

Trik spočíval v pokrytí kapoty „plástvemi“ s LED diodami připojenými ke kameře, která přenášela obraz z jedné strany a promítala jej na druhou. Vznikla tak dokonalá iluze, kterou známe ze sci-fi filmů. Akce měla upozornit veřejnost na fakt, že existují cesty k provozu osobního vozidla za vynaložení nulových emisí provozu.

Automobil (varianta ) bude uveden na trh v roce 2014. Půjde o jedno z prvních aut poháněných vodíkovými palivovými články.

Jeho dojezdová vzdálenost bude 386 kilometrů. Pokud by se v Německu našel odvážný investor, který by zainvestoval výstavbu speciálních , mohla by se auta jezdící na vodík brzy rozjet do celého světa.

s polymerovou elektrolytovou membránou vyrábí elektřinu z . Jednoduše převádí molekuly kyslíku a vodíku na elektrickou energii a vodu. Čistá voda je tedy jediným „odpadním“ produktem takového vozu, jinak lze z hlediska emisí považovat vozidlo za zcela čisté.

Elegantní vůz sice vytáhne zrychlení na 100 km/h během 17 vteřin, ale prozatím se se stejně „raketovým“ vzestupem technologie vodíkových aut nedá počítat. Problémem je především jejich cena.

Ta zatím pro model Mercedes-Benz třídy B F-Cell nebyla oficiálně oznámena, ale nízká rozhodně nebude. Do budoucna se však očekává pokles ceny aut na vodík právě za předpokladu, že se podaří vytvořit síť čerpacích stanic a zvýší se zájem spotřebitelů.

greenmuze.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *