Ušetřete si práci s topením – kotle po přestavbě přikládají samy!

Přestavba kotle je poměrně jednoduchý a finančně nenáročný proces, díky němuž získáte ze starého kotle s ruční obsluhou plně automatizované zařízení.

Náklady na vytápění zaujímají přední místo ve výdajích českých domácností. Nový kotel je pomůže snížit!
Náklady na vytápění zaujímají přední místo ve výdajích českých domácností. Nový kotel je pomůže snížit!

Starý litinový nebo plechový kotel, do kterého musíte chodit přikládat každé čtyři hodiny a každoročně pro něho chystat dřevo, můžete nechat snadno přestavět na automatický. A náklady této rekonstrukce budou zhruba čtvrtinové, než jaké byste vynaložili na nový automatický kotel.

Přestavbou kotle získáte patentovaný podavač, řídicí jednotku a na výběr ze tří druhů hořáků, které dokážou spalovat všechny materiály do granulace 30 milimetrů – uhlí ořech 2, černý hrášek, dřevěné pelety, agromateriálové pelety, štěpku, obilí, piliny i hobliny.

A co ceny paliva?

Při rozhodování o způsobu topení jsou samozřejmě časté také otázky ohledně cen paliv. Předpokládá se, že už zdaleka neporostou tak rychle, jako tomu bylo dříve, i když s určitými pohyby je třeba počítat.

Zejména poptávka po dřevních peletách stoupá, hlavně v našich sousedních státech. Je však možné využít sezónní slevy při nákupu tohoto malého, ale výkonného topiva.

Automatické přikládání do kamen a kotlů navíc šetří peníze díky efektivnějšímu využití paliva a možnosti lepší regulace výkonu. Uživatelský komfort se tak blíží dražšímu topení elektřinou či plynem.

A praktické také je, že kdykoliv lze přejít zpět na ruční obsluhu a spalovat i kusové dřevo, brikety a další palivo, které není pro automat vhodné.

V čem přesně spočívá přestavba kotlů?

Přestavbu kotlů zajišťuje například jejich český výrobce Kovarson. Mezi hlavní kroky tohoto procesu patří odstranění dna kotle, ustavení podstavce, kotle na podstavec, hořáku do podstavce, šnekového podavače do hořáku a zásobníku na podavač. Téměř u všech úkonů je nutné použít kamnářský nebo těsnicí tmel. Podavače pak řídí elektronická jednotka s několika čidly.

Automatický kotel lze připojit na externí termostat, takže topení může být ovládáno pohodlně třeba z obývacího pokoje. Zapálení se provádí ručně, po vyhrnutí materiálu do pece. Následuje zapnutí řídicí jednotky, zajišťující rychlé rozhoření. K dispozici je také funkce „bdění“, která automaticky udržuje žhavý uhlík – to pro snadný přechod opět na plný výkon.

placená inzerce
Sdílet: