Předokenní rolety – pro komfort a bezpečí

Hledáte efektivní způsob, jak ušetřit za energii? Je hned několik důvodů, proč si pořídit právě předokenní rolety značky MINIROL. Jsou nejen funkčním, zatemňujícím, ale zároveň i dekorativním prvkem vašeho domu. Předokenní rolety v kombinaci s oranžovou fasádou: Předokenní rolety jsou dekoračním doplňkem jakéhokoliv exteriéru

Rolety skvěle izolují, chrání před hlukem či zabezpečí majetek před zloději. Je dokázáno, že spuštěné předokenní rolety, vyplněné PUR pěnou pomohou v zimě až o třetinu snižíit náklady na vytápění, v létě naopak náklady na klimatizaci a místnost tak zůstane chladnější.

Předokenní rolety v zimní zahradě: Předokenní rolety zvýšují soukromí
  

Předokenní rolety a jejich barevné provedení

Předokenní rolety jsou nabízeny v široké škále barev. Barvu rolet můžete přizpůsobit odstínům podle barvy oken, omítky nebo jakkoliv podle vaší fantazie. Lamely jsou lakovány podle barev RAL nebo jsou potahovány renolitovou folií v imitaci dřeva v mnoha variantách.

Předokenní rolety a jejich využití

Předokenní rolety mají také bezpečnostní funkce. Zabezpečí majetek před zloději, zabrání škodám způsobeným silným větrem a bouří, zvýší vaše soukromí nebo sníží hluk pronikající do interiéru z rušných ulic. Roleta se dá stahovat podle potřeby, a to od lehkého zatemnění až po úplnou tmu.

Spuštěné předokenní rolety, vyplněné PUR pěnou Vám v zimě až o třetinou sniží náklady na vytápění. V letních obdobích naopak náklady na klimatizaci a zabrání tak pronikání slunečních paprsků a místnost zůstane chladnější.

Předokenní rolety v imitaci dřeva: hnědé předokenní rolety v dřevěné imitaci a Dřevěné předokenní rolety: Předokenní rolety v dřevěné imitaci v oknech bytové jednotky

Předokenní rolety lze použít v podstatě u všech typů oken, ať už se jedná o starší objekty nebo o novostavby.

Rolety Minirol jsou nabízeny ve dvou hlavních variantách: předokenní rolety do novostavby a předokenní rolety pro dodatečnou montáž.

Předokenní rolety do novostavby

Rolety do novostavby jsou instalovány pod omítku pomocí zaomítacího boxu, nad okenní rám. Box není nijak viditelný a existuje zde možnost integrace sítě proti hmyzu. Atypickou variantou předokenních rolet do novostavby jsou rolety do překladů.

Tato varianta je využívána také v interiéru jako náhrada dvířek, kuchyňských skříněk a podobně. Roleta je namontována do roletových schránek a rolovací mechanismus je zaomítán nad okno či škříňku a nijak neruší estetiku domu.

Předokenní rolety pro dodatečnou montáž

Jsou instalovány v případě, že stavba je již hotova a teprve potom se rozhodnete pro rolety. Tento systém je využívaný tam, kde nejsou možné jakékoliv úpravy okenního otvoru. Box rolety je viditelný a je umístěne na venkovní zdivo nebo do výklenku okna.

Předokenní rolety – možnosti ovládání

Předokenní rolety jsou ovládány motoricky – pomocí dálkového (radiového nebo drátového) ovládání a mechanicky, kde se jako ovládací prvek využívá popruh, šňůra, klika nebo pružina.

Předokenní rolety střešního typu: Předokenní rolety na střešním skle chránící bazén před sluncem

Rolety také mohou být řízeny automatickým slunečním čidlem a při zvýšené intenzitě záření se rolety stáhnou do nastavené polohy. Poloha je regulována čidlem, které se pomocí přísavky nalepí na místo, kde se má roleta zastavit. Díky tomuto systému místnost zůstane chladnější.

Pokud Vás nabídka předokenních rolet zaujala a rádi byste se dozvěděli více informací o dalších produktech Minirol, neváhejte se podívat na webové stránky www.minirol.cz nebo nás přímo kontaktovat na info@minirol.cz.

placená inzerce

12 komentářů: „Předokenní rolety – pro komfort a bezpečí

 • 29. 9. 2023 (2.58)
  Trvalý odkaz

  Manžel mě nejprve od rolet odrazoval, ale i přesto jsem se rozhodla pro svůj podkrovní byt pořídit plissé rolety na střešní okna. Navíc je jde úplně stáhnout, když chci zatemnit pokoj pro sledování filmů, nebo je nechat částečně otevřené, aby do místnosti pronikalo světlo během dne. Naonec jsou tedy pro můj byt to nejlepší řešením.

  Reagovat
 • 29. 4. 2014 (19.56)
  Trvalý odkaz

  Ještě jsem zapomněl u nás úspora jen 15%. Manželka má totiž pořád zmrzlý nohy. Ale každá úspora dobrá.

  Reagovat
 • 25. 4. 2014 (14.28)
  Trvalý odkaz

  Nekecám, vidím to vzimě na plynu v porovnání s předchozíma rokama.

  Reagovat
 • 23. 4. 2014 (21.07)
  Trvalý odkaz

  aha, tak zkusím poptat, jesltli nekecáš, že to tak funguje, tak to by to bylo fajn

  Reagovat
 • 22. 4. 2014 (15.44)
  Trvalý odkaz

  takže v létě brání slunci dovnitř a v zimě úniku tepla ven, takže by to měla pocítit i kešeňa

  Reagovat
 • 22. 4. 2014 (15.43)
  Trvalý odkaz

  prosuduj si to třeba na next.cz, mám je od nich a jsou něco jako pasivní klimoška

  Reagovat
 • 18. 4. 2014 (14.50)
  Trvalý odkaz

  tak to je super a co v zime, kdyz sviti slunnce, nebrani mu, neni pak doma zbytecna zima? mam zkusenost, ze kdyz je vzime azuro, nemusim vetsinu dne topit

  Reagovat
 • 17. 4. 2014 (15.56)
  Trvalý odkaz

  jo funguje, můžu doporučit, v létě je doma příjemně

  Reagovat
 • 15. 4. 2014 (15.24)
  Trvalý odkaz

  predokenni rolety se mi moc nelibi. spis premyslym o folii. mate nekdo, funguje pro slunci?

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *