Tesla představila domácí baterie Powerwall

Obchod s domácími energetickými úložnými systémy Tesla Powerwall může být pro společnost Tesla Motors daleko větší byznys, než .

Alternativní model využití Powerwall: dobíjení baterie proudem ze sítě mimo špičku, a následné čerpání z baterie během zátěžových hodin. foto: Tesla Motors
Alternativní model využití Powerwall: dobíjení baterie proudem ze sítě mimo špičku, a následné čerpání z baterie během zátěžových hodin. foto: Tesla Motors

Při současných výrobních kapacitách je domácí nástěnná baterie Tesla Powerwall beznadějně vyprodána minimálně do poloviny roku 2016.

Jen během prvního týdne od zahájení prodeje zaznamenala Tesla na Powerwall 38 000 objednávek. Ty se týkají jak domácích 7kWh verzí za 3000 dolarů, tak i 10kWh jednotek s cenou 3500 dolarů. Obě verze lze vzájemně propojovat do větších celků s násobkem kapacity.

„Ten ohromný zájem nás skutečně překvapil, je to jako smršť, “ prohlásil při tiskové konferenci , který doplnil, že nad očekávání byl velký zájem od podnikatelských subjektů.

Z této klientské sféry Tesla zaznamenala hned 2800 objednávek. Důvody k optimismu tedy společnosti nechybí, stejně jako jejím akcionářům. Pro průmysl má navíc připraveny baterie až o kapacitách jednotek MW.

Tesla nabízí také průmyslové baterie s kapacitou o několik řádů vyšší než nabízejí ty domácí. foto: Tesla Motors
Tesla nabízí také průmyslové baterie s kapacitou o několik řádů vyšší než nabízejí ty domácí. foto: Tesla Motors

Dosavadní rychlost a množství objednávek v sobě váže příslib zisku až 800 milionů dolarů. Pokud by tento trend přetrval, je prý už nyní kapacita nově budované giga-továrny „Gigafactory“ v Nevadě nedostačující a bude si nezbytně žádat dalšího rozšíření.

Pochopitelně, že nečekaný úspěch společnosti Tesla leží v žaludku konkurenci. Některé námitky útočící na reálnou podstatu obrovské popularity a zájmu Powerwall mají přeci jen váhu.

Domácí baterie Tesla Powerwall představuje ideální kombinaci s elektromobilem - třeba právě Tesla Model S jako na obrázku - a domácí solární elektrárnou. foto: Tesla Motors
Domácí baterie Tesla Powerwall představuje ideální kombinaci s elektromobilem – třeba právě Tesla Model S jako na obrázku – a domácí solární elektrárnou. foto: Tesla Motors

Za zmínku stojí zvláště fakt, že Powerwall si můžete během necelých třicet vteřin sami zarezervovat online, aniž byste v zásadě museli skládat jakýkoliv depozit. Narozdíl od elektromobilů Tesla Model S či , kde musíte dopředu složit zálohu několik tisíc dolarů.

Tesla Motors

6 komentářů: „Tesla představila domácí baterie Powerwall

 • 30. 6. 2015 (13.06)
  Trvalý odkaz

  Tohle je všechno tak strašně okrajová záležitost…

  Reagovat
   • 1. 7. 2015 (8.37)
    Trvalý odkaz

    Kdo si pamatuje časy, kdy se používaly klasické akumulátory s elektrolytem, tak mi dá za pravdu, že to bylo zoufalé. Museli jste hlídat, aby elektrolyt měl správné Ph, aby se akumulátory nevybily, nepřebily, aby nabíječka dávala správný příkon, aby se to nepřehřálo nebo nezmrzlo, aby se nabíječka nerozbila a aby byla po ruce. Nesměly se nechat úplně vybít, přebití tomu také vadilo.Stačilo se na ně křivě podívat a primadony se mohly vyhodit (do nebezpečného odpadu).
    Pokud se podařilo vyrobit baterie s dostatečným počtem cyklů, které jsou odolné, relativně malé, bezúdržbové a přitom bezpečné, jaké jiné úložiště energie by jim mohlo konkurovat? Možná superkapacitory, ale ty jsou pořád daleko pozadu.

    Reagovat
    • 1. 7. 2015 (17.02)
     Trvalý odkaz

     Přesně moje slova. Nechápu lidi co tu vykřikují o prvních kouscích nějakého zařízení, že je drahý, nic neumí a nikdo ho nekupuje….

     Reagovat
   • 1. 7. 2015 (20.38)
    Trvalý odkaz

    Problém je, že tohle není žádný vynález. Tento koncept je tu už více než 100 let. A doteď se nepoužíval, protože byl cenově nevýhodný. A až opadne počáteční nadšení, tak se nebude používat dál, protože bude DÁL CENOVĚ NEVÝHODNÝ. Ano, pořídí si ho třeba pár nadšenců, kteří chtějí být „soběstační“ (stejně nebudou, sám se tím zabývám, mám panely, mám lifepo baterie, mám hybridní měnič), třeba těch nadšenců i bude milion. Ale stále to bude okrajová záležitost. A až si třeba Greenpeace spočítá, jaký dopad má tohle všechno na životní prostředí, tak vám na panely na střeše začne přidělávat transparenty s mrtvými malými zvířátky. Protože pokud si toto pořídí každá domácnost (samozřejmě plus všechen balast okolo, je toho celkem dost), tak to bude pro Zemi mnohem horší, než jedna jaderka někde za humny.

    Reagovat
 • 30. 6. 2015 (12.14)
  Trvalý odkaz

  Konkurence zaspala a teď se konejší alespoň na tom, že objednávky nejsou závazné. Co na tom, že 50% lidí objednávku zruší. Šli na web Tesly, zboží si prohlédly a budou si ho pamatovat. A koupí si ho třeba časem. Prostě konkurence závidí, že je zase Tesla vyšplouchla i na poli baterek…

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *