New Jersey odhaluje potenciál skrytý v biomase

Stát New Jersey se postupně propracovává k první příčce na pomyslném žebříčku producentů obnovitelných zdrojů energie ve Spojených státech. Ostatně, je to právě Garden State v New Jersey, která hostí největší solární trh v USA. Ale místní nesázejí jen na kartu solární a větrné energie. Nově odhalený potenciál totiž tkví v biomase.

O nevyužitou zemědělskou půdu nemají v New Jersey nouzi. Zdroj: ducks.org
O nevyužitou zemědělskou půdu nemají v New Jersey nouzi. Zdroj: ducks.org

Právě v dřevní vidí dosud plně neobsazený prostor, kde nebude zapotřebí vynakládat zbytečné finance na boj s konkurencí. Jiné sektory trhu s obnovitelnými energiemi totiž považují místní odborníci za poměrně naplněné, až přesycené.

Podle předloženého plánu, který vytvořila odborná rada zástupců veřejných služeb, dokáže energie z biomasy výrazně krýt energetickou bilanci celého státu. Toho se ihned chopili investoři, a začali rozpracovávat detailní strategii realizace projektů na zisk energie z dřevní hmoty a ostatních bioenergetických plodin.

Z hlediska globální produkce produkuje stát New Jersey plných 8,2 milionů tun sušiny biomasy ročně, přičemž potenciál na energetické zpracování má 65 %. To už podle odborníků stojí za zvážení. V lesích a na polích je možné „sesbírat“ okolo 1300 MW, což představuje 9 % celkové roční spotřeby státu.

To, co činí pro investory tolik přitažlivou, je i fakt, že v celé oblasti není nouze o zemědělsky obdělávatelné plochy. V posledních desetiletích se totiž kvůli od hospodaření na polích spíše upouštělo. A náklady na nákup a osev pozemků jsou srovnatelně nižší, než na budování příbřežních větrných elektráren a solárních plantáží.

renewables-info.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *