Retro je v módě také mezi radiátory, návrat k litině přináší mnoho výhod

Design na míru pro nejrůznější prostory, tepelná úspora a dlouhá trvanlivost, to jsou hlavní výhody litinových radiátorů, které se nyní opět vrací do módy.

Vytápěcí zařízení nemusí být pouze nutnými, nevzhlednými přístroji v domácnostech. Dnešní široká nabídka nabízí řešení také pro milovníky designu. Hitem nadcházející topné sezóny jsou litinové radiátory, které si opět získávají oblibu nejen pro své úsporné vlasnosti, ale právě také díky designu. foto: Viadrus
Vytápěcí zařízení nemusí být pouze nutnými, nevzhlednými přístroji v domácnostech. Dnešní široká nabídka nabízí řešení také pro milovníky designu. Hitem nadcházející topné sezóny jsou litinové radiátory, které si opět získávají oblibu nejen pro své úsporné vlasnosti, ale právě také díky designu. foto: Viadrus

Trendem jsou radiátory nejrůznějších tvarů a barev. Výrobci jsou schopni vytvořit originální kousek jak pro novostavby, byty, tak například udělat repliku radiátorů z první republiky. Retro je v módě i v oblasti vytápění.

Mnoho lidí si pod pojmem litinový radiátor jistě představí starou, zažloutlou, odřenou věc v bytě v panelovém domě. Výrobci ale poukazují na to, že to už dávno není pravda.

Kvalitní litinové radiátory mají mnoho výhod oproti plechovým radiátorům, které si získaly oblibu především kvůli nižším pořizovacím nákladům.

„Výrobek z litiny má mnohem větší odolnost vůči vlhku. Lidé se nemusí bát, že by radiátor začal rezivět, což bývá problémem právě u plechových radiátorů. Je téměř nemožné ho poškodit,“ přiblížil některé z výhod Kamil Tomčík, produktový manažer ze společnosti VIADRUS.

Litinové radiátory se dají instalovat do všech typů obydlí. Problémem nejsou ani poměrně tenké stěny v dřevostavbách. Radiátory jsou vyrobeny tak, aby se daly upevnit na jakoukoliv stěnu. Zájemci v portfoliu najdou také radiátory, které se dají postavit na zem na nožky.

Výhodou těchto radiátorů je také to, že se dají připojit na jakoukoliv připojovací ocelovou trubku, jsou vysoce variabilní. Jsou kompatibilní také s kondenzačními kotli.

„Doporučujeme je také do budov, kde může nastat problém s tlakem. Jsou totiž schopné ustát vyšší tlak než plechové radiátory,“ uvedl Tomčík.

Zákazníci navíc mají jistotu, že do výměny radiátorů, pokud zvolí litinu, nebudou muset investovat více než jednou za život. Životnost těchto zařízení je totiž padesát až šedesát let.

Často se diskutuje o tom, zda nejsou litinové radiátory ve srovnání s plechovými méně úsporné. „Čas ohřevu litinového radiátoru s ocelovým radiátorem je takřka shodný, výhodou pak je mnohem delší doba chladnutí litinových radiátorů,“ vysvětlil Tomčík.

V dnešní době se lidé stále více začínají zajímat také o design jednotlivých přístrojů ve svém obydlí. Pro milovníky designu jsou litinové radiátory „must have“ příštích topných sezón.

Zákazníci si mohou vybírat nejen z mnoha tvarů, zvolit si mohou také barvu radiátorů, která nejvhodněji doplní jejich interiér. „Zákazníci ocení také to, že si mohou zvolit libovolnou velikost radiátoru. Sestavíme jim ho přesně na míru,“ dodal Tomčík.

O kvalitě litinových radiátorů jsou přesvědčeni například na Pražském hradě nebo ve vile Tugendhat. Při nedávných rekonstrukcích si od výrobce radiátorů a kotlů VIADRUS nechali vytvořit litinové radiátory na míru.

„Pro vilu Tugendhat jsme vyráběli repliky původních radiátorů. Naše litinové radiátory jsou k vidění ale také ve světě, například na Radnici v Rotterdamu,“ uzavřel Tomčík.

tisková zpráva

2 komentáře: „Retro je v módě také mezi radiátory, návrat k litině přináší mnoho výhod

 • 12. 9. 2016 (8.45)
  Trvalý odkaz

  Ne do každé novostavby jde dát podlahové topení. A při rekonstrukcích by určitě měl na místo přijít nejlépe původní typ radiátoru, tedy pokud tam byla litina, repasovat původní baterii nebo tam pořídit novou litinovou, třeba v retro stylu. Škoda že u článku nejsou nějaké fotky těch retro radiátorů, člověk pak musí hledat na netu aby si je prohlédl. Ale jsou parádní!
  Co se týče zdrojů tepla, tak kondenzační kotle a soláry budiž, ale upřimnou soustrast majitelům tepelných čerpadel. Kompresory jsou normální spotřební materiál, co vydrží pár let, zvlášť u levných řešení…

  Reagovat
 • 10. 9. 2016 (22.51)
  Trvalý odkaz

  Do novostavby nebo objektu po rekonstrukci radiátory nepatří! žijeme v 21 století takže instalujeme mnohem lepší podlahové topení , které zajištuje jak úspory , tak možnost lépe využívat moderní zdroje energie – kondenzační kotle , tepelná čerpadla, solární systémy.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *