Půdní vestavba z ekopanelu krok za krokem, díl 1.

Společnost 3Energy zahajuje práce na půdní vestavbě ve druhém patře samostatně stojícího . Výjimečná je proto, že se zadavatel rozhodl využít tzv. ekopanelů. Rozhodli jsme se tedy stavbu v několika samostatných článcích podrobně zdokumentovat.  
domy půdní vestavba konečný stav plán

V přiložených fotografiiích je zdokumentován stávající stav při převzetí zakázky, půdorys původního plánu rekonstrukce a nový, modernizovaný plán rekonstrukce projektovaný v roce 2010 Markem Sankotem a Zuzanou Urbancovou.

domy půdní vestavba ekopanely

domy půdní vestavba před zahájením prací

Zahájení prací začne vybouráním stávajích podlah až na záklop, vybouráním přebytečných příček a výměnou překážejícího trámu za železo do podlahy. Vše budeme dokumentovat a přineseme Vám tak postup půdní vestavby krok za krokem.

domy půdní vestavba před zahájením prací

Práce na půdní vestavbě je třeba dobře naplánovat. Nejde o novou stavbu, ale o zhodnocení stávající stavby, tudíž veškeré škody či špatné postupy se opravují hůř, než na novostavbě.

domy půdní vestavba příčky z heraklitu

V případě naší vestavby z ekopanelů bylo třeba započít s bouráním. Bouráním se odstranila hlavní příčka z heraklitu (prkna + slabý polystyren + dřevitá vlna) s nosným trámem. Tento přijde vyjmout a do podlahy zasekat nosný profil (o tom v dalších dílech).

domy půdní vestavba kontrola nosných trámů

Také je dobré na několika místech odkrýt záklop (prkna na podlaze které zakrývají krov) a krov zkontrolovat zda není plesnivý či nehnije. V našem případě je vše v pořádku.

Vzhledem k tomu, že jde o dokončení započaté stavby převzaté od investora, byl pohled započat ze sádrokartonu, je tedy nutné jej sádrokartonem i dokončit.

domy půdní vestavba zaklopení sádrokartonového vykíře

Pokud by šlo o novou realizaci, rozhodně i na podhled doporučujeme ekopanel. Odborník na sádrokarton tedy zaklopil chybějící místa a vykíře.

Ekopanel bude použit na obložení podezdívky. Je tedy nutné vyrobit rastr na který budeme ekopanely kotvit. Tento je vyroben ze střešních latí.

domy půdní vestavba  příprava rastru na ekopanely

Za rastr je vhodné velmi pečlivě nacpat izolační vatu + doporučujeme vyvazovat vatu drátem aby se časem nebortila.

V dalším díle budeme pokračovat výměnou nosných střešních trámů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *