Bydlení v nízkoenergetickém či pasivním domě vyjde levněji

Počínaje koncem desetiletí se u nás budou stavět pouze pasivní domy nebo budovy jim velmi podobné. Rozhodla o tom nová evropská legislativa, která požaduje, aby od roku 2020 měly nové budovy v zemích EU téměř nulovou energetickou bilanci.

V nedaleké budoucnosti budou nemovitosti výrazně vzdálené od nízkoenergetického nebo pasivního standardu jen těžko prodejné. foto: HomeSweetHome.cz
V nedaleké budoucnosti budou nemovitosti výrazně vzdálené od nízkoenergetického nebo pasivního standardu jen těžko prodejné. foto: HomeSweetHome.cz

To znamená, že by měly spotřebovávat minimální množství energie. Tuto podmínku splňují především tzv. pasivní domy, které mají minimální spotřebu energie na vytápění či ohřev vody a získávají ji například ze země pomocí tepelných čerpadel nebo solárních kolektorů. Na stavby zahájené do roku 2020 se toto opatření nevztahuje.

Směrnice se týká snížení potřeb energie budov v zemích EU o 20 % do roku 2020 v porovnání s rokem 1990. Přijetím uvedené evropské směrnice jde současně o požadované snížení emisí skleníkových plynů, ochranu životního prostředí a zajištění energetické bezpečnosti v budovách související s dosažením větší nezávislosti eurozóny na dovozu nafty a zemního plynu.

Díky tomu už dnes podle odborníků, projektantů a souvisejících profesí nemá cenu navrhovat a stavět jiné než právě nízkoenergetické, nebo ještě lépe pasivní domy. Znamenají totiž pro své majitele jen malé pořizovací náklady navíc (10 % – 15 %), ale z dlouhodobého hlediska znamenají významné úspory (v řádu desetiletí jde o stovky tisíc až miliony korun).

V České repubublice dnes stojí desítky pasivních domů a minimálně stovky nízkoenergetických. Stavějí se také nízkoenergetické bytové domy, kde jsou nájmy levnější právě díky využití moderních technologií vytápění, ohřevu vody a zateplení.

Prodej pasivního rodinného domu je pochopitelně jednodušší, než prodej starého domu, kde teplo utíká všemi směry. Levněji ale vyjde i jeho pronájem, a to díky minimalizaci poplatků za energie.

V případě, že máte zájem o koupi nebo prodej pasivního či nízkoenergetického domu, můžete využít služby renomované realitní kanceláře Home Sweet Home. V nabídce má množství moderních bytů a domů, které jsou vhodné na krátkodobý i dlouhodobý pronájem včetně prodeje. Kompletní nabídku najdete na jejich webu.

Kontakty – pobočky Home Sweet Home

Centrála Praha

E-mail: info@homesweethome.cz
Pevná linka: +420 222 312 488
Adresa: Politických vězňů 5, 110 00 Praha 1

placená inzerce

4 komentáře: „Bydlení v nízkoenergetickém či pasivním domě vyjde levněji

 • 6. 11. 2014 (7.12)
  Trvalý odkaz

  Ten dum bych chtel natirat:-D. Za dva roky to drevo bude z jihu pekne vysisovane.

  Reagovat
  • 27. 2. 2017 (5.39)
   Trvalý odkaz

   sarahhazel lol I hear you.. first time David walked into the VIP in Greensboro Marylee and I had to be quiet.. think we squished each others hands so tight the blood stopped flowing!and that was the first time we met each other in person too!instant faniefrnds.. way it is with David!!

   Reagovat
  • 30. 3. 2017 (20.14)
   Trvalý odkaz

   Fabiana,Sua obra perece bem simples e pequena, neste caso se tiver um pedreiro de confiança seria mais fácil a contratação direta. No caso da construção legalizada e dentro dos padrões, o qual aconselho, deve contratar um engenheiro para fazer seu projeto estrutural e dar segurança para sua casa.Abraço

   Reagovat
  • 20. 4. 2017 (21.06)
   Trvalý odkaz

   WE HAVE TRIED SEVERAL HUMMINGBIRD NECTARS. WE HAVE TRIED THE DRY MIX BEFORE AND TRIED DIFFERENT MIXTURES OF THE DRY MIXES OF DIFFERENT BRANDS. THE HUMMER DIDNT LIKE THEM UNTIL WE TRIED THIS LIQUID BRAND AND THEY LOVE IT. WE LIVE IN IL AND HAVE HAD ONE OR TWO HUMMERS IN PAST BUT NOW HAVE AT LEAST FOUR AND MAYBE MORE. ITS GOOD STUFF

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *