Vegefest – festival pro pět smyslů proběhne 21.-22.9. v Praze

Festival Vegefest vznikl v roce 2011 s úmyslem představit rozmanitost a pestrost současného vegetariánského způsobu stravování. Cílem pořadatelů je inspirovat a informovat návštěvníky o možnostech a nových směrech vegetariánské, veganské i vitariánské kuchyně a o souvisejících tématech zdravého a trvale udržitelného životního stylu.

Vegefest 2013 - třetí ročník úspěšného vegetariánského festivalu
Vegefest 2013 – třetí ročník úspěšného vegetariánského festivalu

Návštěvníci festivalu mohou získat teoretické a odborné informace formou přednášek, setkají se s odborníky a bude možné sledovat praktické ukázky přípravy pokrmů a hotová jídla poté i ochutnat. Těšte se na pestré chutě světových vegetariánských kuchyní a různých výživových směrů, ochutnávky čaje, kávy, čokolády, burčáku, piva a vína.

Připraven je i bohatý doprovodný program vhodný i pro rodiny s dětmi. Nemohou chybět koncerty, zpěv a bubnování, cvičení jógy a tai-či. Děti se zabaví v dětském koutku, při divadelních představeních nebo ve výtvarné dílně. Pro odpočinek poslouží festivalové čajové šapitó. Můžete se nechat třeba i namasírovat nebo si zameditovat.

Letošní ročník se koná ve dnech 21. a 22. září v Praze ve Starém Purkrabství a přilehlém parku mezi purkrabstvím a kostelem sv. Petra a Pavla na Vyšehradě. Pořadatelé doporučují zvolit dopravu metrem trasy C a vystoupit na stanici Vyšehrad nebo tramvajemi 7, 8, 24 s výstupem na zastávce Albertov či tramvajemi 3 nebo 17 a vystoupit na zastávce Výtoň. Vjezd autem do celého areálu NKP Vyšehrad není povolen.

Vstupné na dvoudenní festival je v předprodeji za 100 Kč a 150 Kč na místě. Děti do 10 let mají vstup zdarma. Vstupné zahrnuje přístup na všechny koncerty, divadla, kruhy bubnování a zpívání, cvičení po oba dny festivalu a možnost využít dětský koutek. Pokud si koupíte vstupenku v předprodeji, získáte navíc malé sladké překvapení při vstupu na festival a možnost být zařazeni do slosování o věcné ceny, které proběhne v neděli v 15:30.

Speciální vstupné (pouze v předprodeji za 350 Kč) zahrnuje Hudebně gastronomickou show s degustací. Kromě základního vstupného umožňuje tato vstupenka návštěvu ukázky vaření a degustaci včetně konzumace jídla. Menu na místě před vašima očima připraví šéfkuchař Honza Dlabal s živým doprovodem multiinstrumentalisty a špičkového hráče na tabla Tomáše Reindla.

Nenechejte si ujít společný a vzájemně inspirovaný koncert dvou mistrů, při kterém můžete hudbu ochutnat a jídlo uslyšet. Tato show se uskuteční v neděle 22. září od 14h. Kapacita je omezena maximálně na 40 osob. Celý program a podrobnější informace o celém festivalu najdete na webové adrese www.vegetarianskyfestival.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *