Přírodní stavitelství – naučte se stavět levně a zdravě

Přírodní stavitelství prozatím nemá v novodobé České republice příliš dlouhou tradici. Přesto se během posledních let rozeběhla řada projektů, které nabízejí zájemcům o toto téma teoretické i praktické zkušenosti. Sérii seminářů zaměřených na přírodní stavitelství pořádá např. i Petr Skořepa stojící mimo jiné za iniciativou Ekovesnice.cz.

Slaměný domek postavený Petrem Skořepou v obci Križany u Liberce, foto: Petr Skořepa
Slaměný domek postavený Petrem Skořepou v obci Križany u Liberce, foto: Petr Skořepa

Třídenní semináře o přírodním stavitelství jsou určeny všem, kdo si chtějí zlepšit vnitřní klima hliněnými omítkami nebo postavit zdravý dům, případně je zajímají také stěhovatelné domy a jurty.

Skořepa se na svých seminářích věnuje výhodám a nevýhodám stavebních a izolačních materiálů, tvarů staveb. Poradí kde nakoupit jaký materiál a jak, kde a proč postavit slaměný domek, , nebo stěhovatelný dům.

V prakticky zaměřené části se zaměřuje na samotnou stavbu slaměného domku a výrobu vlastních omítek a cihel. Zároveň poradí které komponenty domu se vyplatí koupit a které naopak svépomocí vyrobit.

Důležitým tématem přenášek je také soběstačnost. Skořepa se v této části věnuje cestě k větší nezávislosti na energiích a nákupech v supermarketu. Mezi tématy se objevují i rodové osady, biofarmy či plně soběstačný dům bez přípojek.

Semináře jsou placené, cena kurzu je 2200 Kč za tři dny bez ubytování. Kurzy probíhají v Praze, Brně a dalších městech ČR. Více informací najdete na webu www.slamenedomy.cz.

Sdílet:

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.