Google SketchUp a energetické modelování

Společnost ráda nakupuje malé, perspektivní společnosti. V březnu 2006 skoupila společnost Last Software stojící za profesionálním návrhářským programem SketchUp pro architekty, inženýry a další profese. Firmačka se Google líbila především kvůli zajímavému plug-inu pro její program Google Earth. Google Earth a Google SketchUp jsou od té doby nerozlučná dvojka a celá řada uživatelů navrhuje v modelovacím programu objekty do Google Earth.
Google SketchUp plug-in
Jiná malá softwarová společnost, Integrated Enviromental Solutions, aktuálně vydala pro Google SketchUp volně stažitelný plug-in, který komukoliv umožňuje v navržených budovách a projektech aplikovat energetické modelování. Tedy analyzovat energetickou spotřebu budovy, emise oxidu uhličitého, dopadající sluneční světlo, tok vzduchu, solární energie a celou řadu dalších akcí.
Google SketchUp plug-in
Google SketchUp slouží především k návrhům raných konceptů a modelů. Pokud architekti a návrháři začnou s energetickou bilancí svých budov už v tomto stádiu, bude to znamenat jednodušší cestu k „zelenějším“ stavbám. „Rádi bychom, aby architekti analyzovali své návrhy během procesu co možná nejdříve,“ řekl Don McLean, zakladatel IES.

inhabitat

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *