Česká rada pro šetrné budovy bude sídlit v Hubu

Slovo „hub“ znamená centrum, jádro nebo střed. Zároveň jde o nové pojetí pracovního prostoru. „Hub sdružuje výhody plně vybavené kanceláře, internetové kavárny a podnikatelského inkubátoru,“ píše se na stránkách prvního připravovaného pražského Hubu. Nově v něm bude sídlit Česká rada pro šetrné budovy. pokračování…HUB - Czech Green Building Council

Hub zprostředkovává sdílení znalostí, zkušeností, kontaktů a pomáhá získávat kapitál pro sociální, ekologické a další podnikatelské aktivity. Pražskou pobočku najdete na adrese Drtinova 10, Praha 5. Hub Praha bude otevřený členům od 7.00 do 21.00, pondělí až pátek jako prostor pro práci a setkávání.

Česká rada pro šetrné budovy, neboli Czech Green Building Council, je obdobou původní americké a dalších světových organizací. Podle Borise Zupančiče má rada tři hlavní úkoly: vzdělávání společnosti o tom co zelené/šetrné budovy vůbec znamenají. „Chceme zbořit mýtus, že zelená budova znamená drahá budova,“ říká Zupančič.

Druhým strategickým záměrem rady je legislativa. CZGBC hodlá spolupracovat se státními orgány na tom, aby se kultura zelených budov co nejlépe uchytila v zákonech. Třetím tématem je systém certifikace zelených budov. Česká rada pro šetrné budovy je nezisková organizace, jejími členy jsou různé firmy různých velikostí – stavitelé, projektanti, developeři, architekti.

V současné době má rada tři stále zaměstnance, kteří budou v Hubu pracovat. Hub bude nabízet flexibilní klubové členství, pronájem zasedaček, lokalizaci sídla firmy a další služby. Budou takhle vypadat kanceláře budoucnosti?

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *