Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
17. 9. 2010 v rubrice Větrná energie

Není to tak dlouho, co si Nick Blitterswyk v založil firmu Urban Green Energy. Aktuálně se chystá uvést na trh další nový produkt. Půjde o malou s vertikální osou nazvanou Eddy GT.  
větrné turbíny - Eddy GT 1

Je určena do městské zástavby, dokáže pracovat velmi tiše a design s vertikální osou znamená, že může pracovat nezávislé na směru větru. je vysoká 2,7 metru a široká 1,8 m. Váží 175 kg. Tato konfigurace dokáže vyrobit 1000 W. Přežije až vítr o rychlosti 55 m/s. Ročně dokáže vyrobit při průměrné rychlosti větru 5 m/s až 1250 kWh.

Základní cena bez instalace je stanovena na 6600 dolarů, v přepočtu tedy asi 132 000 Kč. To je zhruba srovnatelné s 1kW solární instalací. „Věřím, že se brzy stane spotřebním produktem. Přímo si o to říká,“ komentuje Blitterswyk uvedení svého nového produktu pro magazín CNET. Faktem je, že ve se prodej malých větrných turbín zvyšuje o desítky procent ročně. Nejen díky výhodným státním .

Výroba větrných turbín společnosti Urban Green Energy probíhá v . Ačkoliv se najde řada kritiků takovýchto malých městkých turbín, Blitterswyk samozřejmě svůj produkt obhajuje. Říká, že pokud se turbína umístí dost vysoko nad zástavbu i běžné překážky a v místě, kde dostatečně fouká vítr, může vyrábět elektřinu až za cenu kolem 10 centů za kWh. To je méně, než kolik v průměru stojí 1 kWh v USA.

Inhabitat
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
 1. Pavel:

  Děkuji za info, to by mohl být přesně ideální pro tyto větrné elektrárny.

 2. Miloš:

  To Pavel: napr. takéto http://dom.bazos.sk/inzerat/11657781/Elektricky-generator.php

 3. Pavel:

  Pořád jsem nezjistil, jaký by měl být generátor na takovou VE. Alternátor z auta se nedá použít, protože potřebuje velké otáčky atd..

 4. Rob:

  to bude určitě klasická statistika, 1KWh by měl za ideálních podmínek vyrobit u nás cca 1800kWh a také se počítá s ročním průměrem 3,2m/s

 5. Pavel:

  Mě by zajímalo co je to za generátor který dokáže vyrobit při průměrné rychlosti větru 5 m/s až 1250 kWh? To musí být opravdu nějaký pomaluběžný generátor buzený pernamentním magnetem..

 6. Valentin:

  Dakujem za aktualizaciu noviniek na trhu

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz