Odyssey – víceúčelová svítilna do přírody

Pravidlo, že je přeci jen vždycky lepší koupit si zvlášť dva výrobky, než jejich vzájemnou kombinaci, dodnes zneplatňoval jen univerzální švýcarský nožík. Možná se ale časy mění a kombinovaná cestovní lampa/čistička vody rozšíří seznam skutečně užitečných kombinovaných výrobků.

„Lampa Odyssey sice nemá nic společného s tou Aladinovou, přesto je podle výrobce téměř kouzelná.“ Zdroj OKÖ.
„Lampa Odyssey sice nemá nic společného s tou Aladinovou, přesto je podle výrobce téměř kouzelná.“ Zdroj OKÖ.

Léto, a s ním i táboření v přírodě už je téměř nadosah, a tak se nápad výrobců Odyssey, svítící čutory na vodu, může hodit. Průhledný plastový tubus se silnějším šroubovacím víkem sice vypadá spíš jako nevzhledná napodobenina termosky, ale uživatelé mohou svůj názor snadno změnit. Například v ten moment, kdy se jejich zásoby pitné vody při pohybu v terénu vyčerpají.

Odyssey totiž dokáže díky zabudovaným filtrům odstranit nečistoty z vody, a neomezuje se přitom jen na viditelné mikročástečky a sediment. Vodu čistí dokonale i z hlediska přítomnosti chemikálií, bakterií a látek ovlivňujících zápach vody. Rázem se z Odyssey stává užitečný pomocník, který navíc ještě nepředvedl všechno, co dovede.

Další kouzlo v případě Odyssey tkví v zabudované svítilně s LED žárovkou. Ta není náročná na spotřebu elektřiny, a přitom – díky součinnosti s vodním sloupcem v tubusu – dokáže prozářit poměrně velký prostor.

Takže už žádné mlhavé hledání ve světle mihotající se čelovky ve stanu. Kombinovaná přenosná čistička vody s „lucernou“ vypadá sice obyčejně, ale na dlouhých túrách přírodou se určitě bude hodit.

Výrobce, společnost OKÖ Odyssey, pochopitelně v rámci samochvály vlastního produktu, uvádí Odyssey jako výrobek „šest v jednom“, ale započítává do toho i obě dvě vrstvy filtru, šroubovací kalíšek na vodu, baterku / svítilnu a pohotovostní signální maják.

Přeci jen, za cenu padesáti dolarů se už musí nějak předvést. Nicméně i tak je Odyssey zajímavým tipem na užitečný kousek výbavy do terénu.

Sdílet: