Odyssey – víceúčelová svítilna do přírody

Pravidlo, že je přeci jen vždycky lepší koupit si zvlášť dva výrobky, než jejich vzájemnou kombinaci, dodnes zneplatňoval jen univerzální švýcarský nožík. Možná se ale časy mění a kombinovaná cestovní lampa/čistička vody rozšíří seznam skutečně užitečných kombinovaných výrobků.

„Lampa Odyssey sice nemá nic společného s tou Aladinovou, přesto je podle výrobce téměř kouzelná.“ Zdroj OKÖ.
„Lampa Odyssey sice nemá nic společného s tou Aladinovou, přesto je podle výrobce téměř kouzelná.“ Zdroj OKÖ.

Léto, a s ním i táboření v přírodě už je téměř nadosah, a tak se nápad výrobců Odyssey, svítící čutory na vodu, může hodit. Průhledný plastový tubus se silnějším šroubovacím víkem sice vypadá spíš jako nevzhledná napodobenina termosky, ale uživatelé mohou svůj názor snadno změnit. Například v ten moment, kdy se jejich zásoby pitné vody při pohybu v terénu vyčerpají.

Odyssey totiž dokáže díky zabudovaným filtrům odstranit nečistoty z vody, a neomezuje se přitom jen na viditelné mikročástečky a sediment. Vodu čistí dokonale i z hlediska přítomnosti chemikálií, bakterií a látek ovlivňujících zápach vody. Rázem se z Odyssey stává užitečný pomocník, který navíc ještě nepředvedl všechno, co dovede.

Další kouzlo v případě Odyssey tkví v zabudované svítilně s LED žárovkou. Ta není náročná na spotřebu elektřiny, a přitom – díky součinnosti s vodním sloupcem v tubusu – dokáže prozářit poměrně velký prostor.

Takže už žádné mlhavé hledání ve světle mihotající se čelovky ve stanu. Kombinovaná přenosná čistička vody s „lucernou“ vypadá sice obyčejně, ale na dlouhých túrách přírodou se určitě bude hodit.

Výrobce, společnost OKÖ Odyssey, pochopitelně v rámci samochvály vlastního produktu, uvádí Odyssey jako výrobek „šest v jednom“, ale započítává do toho i obě dvě vrstvy filtru, šroubovací kalíšek na vodu, baterku / svítilnu a pohotovostní signální maják.

Přeci jen, za cenu padesáti dolarů se už musí nějak předvést. Nicméně i tak je Odyssey zajímavým tipem na užitečný kousek výbavy do terénu.

10 komentářů: „Odyssey – víceúčelová svítilna do přírody

 • 25. 3. 2015 (6.38)
  Trvalý odkaz

  Nazdarek chlapy já jsem teda příznivcem Nitecore číslo jedna. Svou první jsem si přivezl z ameriky a to už je pěkných pár let a pořád krásně svítí a hlavně vydržela veškeré pripetie co sem si užil na motorce a kolce… Vloni jsem kupoval přítelkyni čelovku teda z naší distribuce a musím říct, že ani ta nezklamala!!!Každopádně podle mě se opravdu vyplatí si připlatit a pak ji mít na X let!

  Reagovat
  • 20. 4. 2015 (19.12)
   Trvalý odkaz

   To Luďánek: A jakou čelovku si přítelkyni od Nitecore koupil? Protože já bych přítelkyni chtěl také nyní koupit na léto. Rád bych začal dělat nějaké outdoorové sporty a ona chodí ráda bruslit na kolečkových bruslích večer. Koupila si čelovku, ale tu už stihla rozbít během 2 týdnů ani ne, mohl bys neco doporučit? Nemusí být ta the best, ale aby byla kvalitní. Díval jsem na http://www.nitecore.eu, ale mám v tom mírný zmatek. Dík, Jarda

   Reagovat
   • 22. 4. 2015 (15.48)
    Trvalý odkaz

    Nitecore mi taky vydržela jen dva týdny, už bych ji znovu nekoupila. Raději se podívej po něčem jiném :(

    Reagovat
 • 17. 1. 2015 (6.44)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, já sháním nějakou kvalitní baterku pro manželku. Bydlíme na vesnici a občas nastane nějaký výpadek, tak nelítá po bytě se svíčkou… Tahle svítilna vypadá zajímavě, ale příjde mi taová celá platová… Já mám teda na ryby od Nitecore a to je úplně jiná liga!!!! Celokovové tělo, vodotěsná, nárazuodolná… No ale zase nevím, jestli na takové to domácí žvýkání, nestačí něco obyč.

  Reagovat
  • 5. 2. 2015 (19.46)
   Trvalý odkaz

   Zdár, zkoušel si nitecore.cz? Přítelkyně mi tam koupila nějaké to osvětlení do garáže, když se hrám s motorkou nebo jen tak něco montuji. Mají celkem zajímavou nabídku. Sorry až teď jsem si všiml, že i ty máš od něj svítílnu. Možná ještě někdy i v Lidlu mají akce, ale tak nevím jak velice kvalitní chceš.

   Reagovat
  • 9. 9. 2016 (11.26)
   Trvalý odkaz

   Přikláním se k Jiřími. Pokud chcete kvalitní svítilnu a chcete do ní investovat tak jsem také pro svítilny, které nabízí Nitecore.eu. Pokud však nechcete nic drahého a spokojíte se pouze s nějakou levnou variantou, můžete nakoupit třeba u již zmiňovaného Lidlu či na nějaké tržnici.

   Reagovat
   • 25. 11. 2016 (9.51)
    Trvalý odkaz

    Stejně sdílím váš názor. Také mám od nitecore osvětlení a dokonce jsme nyní s přítelkyní koupili otci, protože on rád skládá traktůrky – home made samozřejmě :) Je s ní velmi spokojen a chválil si ji a já nemohu také špatného slova říci, protože je to skvělé osvětlení. Na Vánoce chci přítelkyni odtud ještě zakoupit malou svítilnu na klíčenku, hlavně když chodí na noční a potřebuje se dostat k autu, tak jde takovou tmavší ulicí

    Reagovat
 • 26. 5. 2014 (19.41)
  Trvalý odkaz

  Jako vynález hezký, ale jaksi výrobce opoměl říct, jak to svítí, na jaké baterky to funguje a hlavně na rozměry. Navíc věci, které se tváří, že umí tisíc věcí najednou z mojich zkušeností většinou pořádně neumí ani ty základní…

  Reagovat
  • 28. 6. 2014 (19.02)
   Trvalý odkaz

   Souhlasím, radši stará dobrá kombinace polní lahve a svítilny, filtrace klasicky přes kapesník – víc k životu nepotřebuju. Tohle je zbytečný extrabuřt.

   Reagovat
   • 10. 8. 2014 (16.16)
    Trvalý odkaz

    Filtrace přes kapesník? Top jsem neznal. Každopádně souhlas, že baterka je lepší, sám nosím malou taktitku Nitecore…

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *