Kniha Rekonstrukce rodinného domu vám poradí jak na to!

Martin Perlík je zkušený stavební inženýr. Své četné zkušenosti se nedávno rozhodl shrnout v knize ‚Rekonstrukce rodinného domu‘, kterou vydalo vydavatelství Grada.

Kniha 'Rekonstrukce domu - 100 tipů' je vynikajícím průvodcem pro každého, kdo uvažuje o rekonstrukci domu.
Kniha ‚Rekonstrukce domu – 100 tipů‘ je vynikajícím průvodcem pro každého, kdo uvažuje o rekonstrukci domu.

Investice do vlastního bydlení je pro řadu lidí ta největší za celý život. A také jej na dlouhé roky či dokonce desítky let ovlivní. Může mít formu nákupu hotového domu či bytu, ale také rekonstrukce staršího bydlení. Právě tomuto tématu se věnuje nová kniha stavebního inženýra Martina Perlíka prostě nazvaná „Rekonstrukce rodinného domu“.

Ať už jste naprostý začátečník v oboru stavitelství, anebo se stavbou domu máte nějaké zkušenosti, najdete v knize zajímavé a užitečné informace. Přesto je určena především těm, kdo mají se stavbou domu spíše méně zkušeností. Praktická přírůčka názorně a jasně, bez komplikovaného technického názvosloví, vysvětlí veškeré základy stavby domu.

Problematika bydlení a rekonstrukce jako takové je navíc v knize pojata i z širšího hlediska. Řeší se tedy dopravní dostupnost bydlení, přístup ke službám, ale také otázka zda je pro toho kterého zájemce rekonstrukce vůbec vhodným řešením.

Najdete zde i návod jak odhalit skryté vady domu vzniklé například statikou nebo vlhkostí, jak je odstranit a kolik oprava bude stát. Autor nezapomíná ani na vnitřní vybavení domu, přípojky nebo vytápění. Právě problematika energií a režijních nákladů na bydlení je v knize značně rozvedena, což opět zvyšuje její praktický užitek.

Prolistujte knihou:

Stejně jako velmi střízlivý a přímý přístup k otázce nákladů na stavbu. Knihou provází čtenáře fiktivní rodina Přestavělových, která pomáhá celému konceptu dodat názornost a zůstat nohama na zemi. Navíc zde najdeme množství ilustrací a fotografií, které opět výrazně usnadňují čtení knihy i nezkušeným stavitelům.

Především se ale v každé z kapitol dozvíte nejen CO a JAK se má stavět, ale také PROČ. Na konci každé kapitoly vás pak čeká pár kontrolních otázek na kterých si můžete vyzkoušet, zda jste si během čtení alespoň něco zapamatovali.

Stavitelství se za posledních 25 let posunulo o mílové kroky kupředu, ale některé principy se nemění po staletí. Všechny tyto znalosti, nové i staré, kniha srozumitelně a přehledně předává dál.

Knihu Rekonstrukce rodinného domu od Martina Perlíka vydalo nakladatelství Grada v roce 2015. Cena je 399 Kč. Koupit!

vlastní

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *