Programy pro financování stavby domu

Jestliže právě stojíte před rozhodnutím postavit vlastní rodinný dům, jedním z nejdůležitějších bodů je otázka jeho financování. Ne každý je totiž v situaci, kdy si může bez problémů vzít hypotéku a začít stavět. Někomu chybí počáteční hotovost, někdo nemůže doložit dostatečně vysoké příjmy, někdo by chtěl celou stavbu zaplatit až po jejím dokončení, někdo nejprve potřebuje prodat byt a mladé rodiny by zase rády využily státních příspěvků.

Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Pavla 3 společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

Přesto by i tito lidé rádi bydleli ve vlastním úsporném či nízkoenergetickém domě. Společnost Ekonomické stavby zná problémy svých klientů a snaží se na ně reagovat. Připravila proto specializované programy, které jsou zaměřené právě na nejrůznější možnosti financování stavby domu.

Program Úvěr na pozemek

Jak už název tohoto programu napovídá, je určen pro ty, kteří mají problém s financováním nákupu pozemku. Někteří lidé by totiž potřebovali nejprve prodat byt a z těchto peněž pak financovat nákup pozemku. Když ale prodají byt v době, kdy ještě nemají ani pozemek na svůj budoucí dům, musí se na nějakou dobu stěhovat do podnájmu, což celou záležitost poměrně prodražuje.

Program Úvěr na pozemek využívají i lidé, kteří nemají hotovost na nákup pozemku a chtějí nejen stavbu, ale i nákup pozemku financovat z hypotéčního úvěru. Právě díky programu Úvěr na pozemek nemusí vyřizovat dvě samostatné hypotéky, ale mohou nejprve koupit pozemek a poté vyřídit jednu výhodnější hypotéku na dům i pozemek. Velkou výhodou tohoto programu je i fakt, že k Úvěru na pozemek nepotřebujete žádné ručitele ani ručení nemovitostí.

Program Excelent

Tento program bývá označován jako zcela revoluční. Je určen pro ty, kteří chtějí dům zaplatit až po dokončení stavby, tedy ve chvíli, kdy je dům zcela hotový. Přitom ale nechtějí kupovat již postavený dům, který by plně neodpovídal jejich představám, chtějí dům postavit podle svých představ.

Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby
Rodinný dům Galileo společnosti Ekonomické stavby, foto: Ekonomické stavby

V rámci programu Excelent si klient vybere pozemek, zvolí si typ domu a vybere si všechny volitelné materiály, jako dlažby, podlahy, barvy, atd. Ekonomické stavby za něj pozemek koupí, připraví stavební povolení a dům podle přání klienta postaví. Teprve až ve chvíli, kdy je dům kompletně hotový, ho klient zaplatí. Může k tomu využít hypoteční úvěr, který mu Ekonomické stavby mohou pomoci připravit.

Program Génius

Název tohoto programu možná zní poněkud nadneseně, ale není tomu tak. V rámci tohoto programu totiž můžete snížit měsíční splátku domu až o téměř 2000 Kč měsíčně. Zní to neuvěřitelně? Díky důslednému a chytrému čerpání státní dotace pro výrobu elektřiny solárním panelem je to ale možné!

Na střechu domu se totiž umístí malá solární elektrárna a vyrobená elektřina se prodává do sítě za státem garantovanou dotovanou cenu. Z části výnosu se zaplatí úvěr na pořízení panelu a zbytek se využije právě na snížení splátky na dům. Zní to velmi jednoduše, ale zpracování programu Génius bylo skutečně velmi náročné. Využijte zkušeností odborníků z Ekonomických staveb a snižte si splátky za váš dům.

Program Chytrý nájem

Nemáte možnost vzít si hypotéku na pořízení vlastního domu, ale zároveň nechcete bydlet v pronájmu a peníze za nájem de facto vyhazovat oknem? Rádi byste investovali do vlastního bydlení? Pak využijte unikátní program nazvaný Chytrý nájem. V rámci tohoto programu totiž zaplacený nájem nemizí v nenávratnu, ale postupně splácí cenu vašeho domu.

Po 30 letech nájmu, nebo v případě vašeho zájmu i dříve, si svůj dům můžete odkoupit za zůstatkovou cenu, která je díky pravidelně splácenému nájmu velmi nízká. Tento model financování je vhodný pro klienty, kteří nemají možnost vzít si hypotéku kvůli nedostatečným doložitelným příjmům.

Výhodou je, že ve chvíli, kdy se situace změní a klient už na hypotéku dosáhne, může si dům za aktuální zůstatkovou cenu odkoupit a dále splácet už jen klasickou hypotéku. Pokud hypotéku čerpat nechce, může dům splácet formou nájmu po celých 30 let a následně ho odkoupit za minimální zůstatkovou cenu.

Program Mladá rodina

Mladé rodiny jsou častými klienty společnosti Ekonomické stavby. Většina z nich se však potýká s problémem, že nemají našetřenou dostatečnou počáteční hotovost a ani nemohou splácet příliš vysoké splátky.

Program Mladá rodina chytře kombinuje několik bankovních produktů a díky tomu stačí vlastnit pozemek a počáteční hotovost ve výši 170 000 Kč. Odborníci z Ekonomických staveb pak připraví osobní model financování, díky kterému mohou mladí manželé ušetřit i několik tisíc korun na každé měsíční splátce.

Program Nulová hotovost

Ekonomické stavby - logoPro některé lidi může být nedostupný i program Mladá rodina, protože počáteční hotovost prostě nemají. Proto přišla společnost Ekonomické stavby s produktem nazvaným Nulová hotovost. Díky němu je rodinný dům dostupný opravdu pro každého.

Program využívá chytrou kombinaci hypotéčního a překlenovacího úvěru a díky tomu není počáteční hotovost potřeba. Program Nulová hotovost velmi často využívají mladí lidé, kteří si ještě peníze nestihli naspořit, ale přesto je pro ně často výhodnější platit splátky za dům, než platit nájem v pronajatém bytě.

Program Pohodová stavba

Že vám slova „pohoda“ a „stavba“ nejdou dohromady? Myslíte, že stavba domu musí být vždy spojena se spoustou problémů a starostí? Není tomu tak. Společnost Ekonomické stavby připravila program, v rámci kterého celou cenu svého domu zaplatíte až po jeho dokončení a předání. Program je určen pro ty, kteří nechtějí absolvovat průběžné financování hypotékou, které přináší řadu starostí a stojí hodně času.

Navíc se celá stavba zrychlí, protože její jednotlivé etapy nebudou závislé na rychlosti splátek z banky. Program Pohodová stavba také často využívají lidé, kteří pro financování nového domu potřebují hotovost získanou prodejem původního domu či bytu. Díky tomuto programu nemusí původní byt prodávat předem a v mezidobí bydlet v pronájmu a platit zbytečně drahý nájem.

Pro další informace prosím kontaktujte:

EKONOMICKÉ STAVBY s.r.o.

Ke Křižovatce 466

330 08 Zruč – Senec

telefon: 377 825 782

fax: 377 825 782

mobil: 602 435 452

email: info@ekonomicke-stavby.cz

web: www.ekonomicke-stavby.cz
FB: www.facebook.com/ekonomickestavby

Připravili jsme pro naše klienty a naše stavebníky nový stavební portál o bydlení, stavbě domu, zařizování interiéru a projektování zahrady. Najdete nás na Stavba-domu.cz.

reklamní sdělení
Sdílet:

4 054 komentářů: „Programy pro financování stavby domu

  • 30. 10. 2018 (22.51)
   Permalink

   No to teda, to je fakt luxus a obrovská moderna. Jestli takhle staví, tak to chci dům taky od nich, přesně takový vkus mám jááááá!!!!

   Reagovat
   • 6. 11. 2018 (21.29)
    Permalink

    někdo je na moderní bydlení někomu se líbí klasika. Já se ženou klasiku od ES.

    Reagovat
  • 31. 10. 2018 (15.44)
   Permalink

   Sídlo ES vlastně funguje rovnou jako ukázkový dům že? Tam se asi objednat dá celkem rychle ne a nemusím čekát na termín referenční návštěvy???

   Reagovat
  • 20. 11. 2018 (11.40)
   Permalink

   Pěkný, je vidět že tam mají nějakou mladou krev a projektant umí. Žádné domy s výklenkama jako tomu bylo dřív. Prostě jednoduché tvary, klidně s rovnou střechou, prostě moderní bydlení. Tak si to já představuju. Za mě ok, líbí se mi to.

   Reagovat
  • 9. 12. 2018 (20.16)
   Permalink

   Jsou tam fotky domů? Potřebuji inspiraci než do ekonomek půjdu, nechci tam jít bez názoru :D

   Reagovat
   • 10. 1. 2019 (23.02)
    Permalink

    Všude spousta fotek stačí si jen vybrat. Já už jsem se ženou u Ekonomek vybral :-)

    Reagovat
  • 27. 12. 2018 (15.18)
   Permalink

   Kouknu, děkuji za tip ;-) Letos chceme s E. stavbami začít i skončit stavět :-)

   Reagovat
  • 5. 1. 2019 (18.20)
   Permalink

   Oni mají Ekonomky to sídlo zárověň jako ukázkový dům?

   Reagovat
  • 9. 2. 2019 (22.00)
   Permalink

   Krásné domy, to je sen, ekon. stavby jsou sen…

   Reagovat
  • 19. 2. 2019 (9.40)
   Permalink

   Tio, to je nádhera :D Budeme mít něco podobného, v levnější kvalitě, ale přesto kvalitní. Deska je výhoda, že si může vybrat člověk z levnějších a přesto kvalitních materiálů.

   Reagovat
 • 29. 9. 2018 (14.00)
  Permalink

  Máte problémy s tím, jak se dostáváte do bankovních nabídek a dalších finančních institucí?
  Pokud máte dluhy soudních vykonavatelů, máte strach z vymáhání dluhů, podnikněte kroky s námi.
  Naše společnost poskytuje pomoc přizpůsobenou vašim individuálním potřebám.
  Zjednodušené postupy, formality na minimum. Rychlá hotovost za důkaz a stejný certifikát s dobrou kreditní historií.
  Jsme s klientem od začátku spolupráce k uspokojivému finálu.(benmurrayb44@gmail.com)

  Reagovat
 • 28. 9. 2018 (15.10)
  Permalink

  pro já: Píšete? Všechno zdarma? To se mi nezdá. Jasně, že dům zdarma není, pozemek taky ne, ale ty doplňkový služby jako projekt, stavební povolení, vyřízení hypotéky, záruka, servis. To určitě dávají. A v nějakým programu i kuchyni zdarma a někde nějaké slevy vybraným profesím a taky slevy za to, že si některé činnosti uděláte sami. Chce to vybrat správný program a využít jejich nabídku na maximum.

  Reagovat
 • 27. 9. 2018 (15.48)
  Permalink

  Doporučuju odebírat nebo aspoň projít youtube chanell Ekonomických staveb. Je tam nespočet videí z postavených domů, je tam hodně videí na stavební témata – odpovědi na nejčastější stabební dotazy, je to prostě dobrý a hodně lidem to může usnadnit rozhodování. Se podívejte sami. https://www.youtube.com/channel/UCJY796tS-h87_ErOXa_KvTw

  Reagovat
 • 27. 9. 2018 (13.11)
  Permalink

  Jak to máte vy? Patrovej dům nebo radši bungalov? Na kolik vyjde měsíční provoz v tom nízkoenergetickym? Je to o dost míň než v klasickým domu?

  Reagovat
  • 9. 10. 2018 (13.16)
   Permalink

   Když je velkej pozemek, tak radši bungalov, taky to tak máme. Provoz kolem 3700 měsíčně – rodina 2 dospěláci 3 malé děti. Zatím jen zálohově, na konci roku uvidíme doplatek nebo vratky.

   Reagovat
 • 26. 9. 2018 (12.13)
  Permalink

  Hodně tu řešíte Ekonomky, tak já taky tu svou zkušenost k těm vašim. Nechci rozepisovat jak jsme se prvně sešli, dolaďovali dlouho projekt, čekali až se vyřídí povolení ke stavbě, nervózně chodili na stavbu a přáli si aby všechno dobře dopadlo, prostě to vezmu zkrátka. Všechno proběhlo relativně hladce. Dílo se podařilo, bydlení máme moc hezké, už i vybavené podle našich představ, bez designera, tím jsem byla já. Zahrada je challenge na příští rok. Ekonomky tímto veřejně pochválím a vám ostatním přeju klid a pohodu při stavbě vašich domků. :)

  Reagovat
 • 21. 9. 2018 (12.11)
  Permalink

  Máme dilema. Chceme pryč z pronájmu, hned jak to půjde. Do čeho byste šli vy? Dům s pozemkem kolem 5 milionů, velký byt s balkonem, bez zahrádky 3,6 milionu. Nějak se nemůžeme dohodnout. Nižší cena lákavější, ale zahrada je prostě k tomu domu asi největší bonus. Máme dvě malé děti. Máte nějaký výrazný agrument proč právě dům? Krom zahrady a soukromí? Potřebuju předvědčit muže. :D

  Reagovat
 • 21. 9. 2018 (12.03)
  Permalink

  My jsme si vybrali dům nazvaný „N7“. Dům nám vyhovoval a to nejen velikostí, vnitřním uspořádáním, vzhledem k cenou. Udělali jsme jen maličké změny. Současný dům je oproti původnímu projektu o něco málo širší. Chtěli jsme nízkonergetický dům a v tom nám ES vyšly plně vstříc. Jiné domy prý ani nestaví. :-D

  Reagovat
  • 12. 10. 2018 (16.50)
   Permalink

   Krásný dům, ale co ten název :D Ale to nehraje žádnou roli ;) Také vybíráme, líbí se nám řada domu Katka :)

   Reagovat
  • 30. 10. 2018 (9.27)
   Permalink

   tak to zatím nevím,my máme daný trošku jiný termín,ale neliší se moc od toho vašeho

   Reagovat
 • 17. 9. 2018 (14.37)
  Permalink

  Jinak bych ještě chtěla napsat, že ty kteří se ještě bojí, nebojte. Není čeho. Když budete mít jistou práci, myslím dlouhodou ne brigádní a pokud máte příjem dostatečně velký na to, aby vám stačilo na živobotí, splátky hypotéky a pozemku, na provoz domu atd, tak ho toho jděte. Pořád lepší platit svoje bydlení nebo bydlení pronajaté. Víme o tom své za ta léta, co žijeme v paneláku. Ale už nám to brzo skončí. :) Budeme platit už jenom náš dům.

  Reagovat
 • 17. 9. 2018 (14.36)
  Permalink

  My jsme taky měli obavy, já se bojím všude, kde dávám nějaké peníze dopředu. A tady byla záloha 170 000. Bylo to dost, ale věděli jsme,že jsou lidi s ES spokojený, tak jsme to riskli a taky nelitujeme. Sice ještě není vše dokončení, ale už brzo bude. Má to být do půlky října, což už je za necelý měsíc.

  Reagovat
 • 17. 9. 2018 (13.30)
  Permalink

  Já teda chválit Ekonomické stavby ještě nemůžu, my jsme teprve po první schůzce. Ale vypadá to, že další týden pojedeme podepsat. Ještě si radši mezitím ověříme v bance, že na hypotéku (dům i pozemek) máme příjmy a když řeknou, že je to reálný, tak se pustíme taky do stavby. Vlastní dům, to je něco, co prostě hrozně chcem.

  Reagovat
 • 15. 9. 2018 (22.18)
  Permalink

  Já máma takovou radost,že už taky máme projekt hotový. V pátek jsme ho schválili, hurá, další krok k bydlení máme za sebou.

  Reagovat
  • 11. 10. 2018 (21.49)
   Permalink

   Já chci taky, domeček od es pod stromeček :-)

   Reagovat
 • 12. 9. 2018 (23.33)
  Permalink

  Je tu někdo s programem pohodová stavba?

  Reagovat
 • 10. 9. 2018 (13.45)
  Permalink

  Chcete vidět Ekonomky naživo? Už jsou zase na veletrhu – FOR ARCH 2018, Expo Praha, 29. stavební veletrh, Ekonomické stavby v hale 1C, stánek 18. Kdo nechce čekat na schůzku a bydlí blízko, může se domluvit i tam. Taky jsme loni byli. A kdy to je? 18-22.9.2018.

  Reagovat
 • 10. 9. 2018 (13.16)
  Permalink

  My už máme termín schůzky a jenom cekame až pojedeme.

  Reagovat
  • 16. 9. 2018 (21.43)
   Permalink

   Se máte, my tam budeme teprve v pondělí volat a domlouvat se. Snad nás taky brzo pozvou. :)

   Reagovat
  • 31. 12. 2018 (19.42)
   Permalink

   Jak dlouho se zhruba čeká na schůzku v ES? Dny nebo týdny?

   Reagovat
  • 19. 9. 2018 (16.40)
   Permalink

   my si řešíme vlastní hypotéku samy, vím že to dělají ekonomický stavby taky, ale my už máme u banky účet asi 15 let, takže si myslím, že si tam dojednáme dobrý podmínky, všechny peníze chodí k nim, historii máme, samy nám nabízí úvěry, tak to zkusíme

   Reagovat
  • 28. 9. 2018 (15.35)
   Permalink

   My si řešíme finance sami v bance, kde má manžel účet. Posíláme si tam výplatu oba, už asi 15 let, takže si myslím, že tam problém mít nebudeme. Dělali nám cvičně test jestli nám dají a vyšlo to, takže jsme se pustili do spolupráce s ES s tím, že oni vyřídí vše kromě financí.

   Reagovat
  • 5. 10. 2018 (18.33)
   Permalink

   Mwě by spíš zajímalo jak to teď s hypotékami? A změnilo se něco u Ekonomek?

   Reagovat
   • 10. 10. 2018 (22.31)
    Permalink

    My si jí nechali řešit v červnu letos a dostali jsme jí. Sami jsme do toho jít nechtěli moc o tom nevíme, takže jsme využili nabídky Ekonom.st., že nám všechno vyřídí na základě plné moci. No a nelitujeme, hypotéku máme bez práce domluvenou. Kdo si neví rady, taky toho využijte.

    Reagovat
   • 13. 11. 2018 (23.08)
    Permalink

    Ekonomky podle internetu drží ceny :-) Doufejme, že nebudou v dohlednu zdražovat :-)

    Reagovat
 • 31. 8. 2018 (10.15)
  Permalink

  První super dojem web, souhlas, další schůzka ve firmě a pak už to jede. I ta stavba probíhá bezproblémově a nejlepší na tom je pak to předání klíčů, kdy už víte že to nejhorší máte za sebou a že už váš čeká jen to hezký (plus teda to splácení hypotéky). Bydlení ve svém, to je paráda, to mi věřte.

  Reagovat
  • 10. 9. 2018 (19.56)
   Permalink

   Ještě než se dám do čtení tohodle odkazu na es stránkách mě napadá, že asi vím co budu číst. Hypotéka je rozhodně lepší, platím do svého ne? :)

   Reagovat
  • 30. 12. 2018 (23.18)
   Permalink

   Tak to je každopádně ne? Šetřím na své, nevyhazuji do cizího. A stavět nejlépe s ekonomkami.

   Reagovat
 • 30. 8. 2018 (18.31)
  Permalink

  Ekonomické stavby? Hip, hip, hurááááá! Nejlepší firma, co znám! Díky!!!!

  Reagovat
  • 19. 9. 2018 (21.18)
   Permalink

   A znáte hodně stavebních firem že jsem tak smělý? Já jen jestli máte ES s kým srovnávat ;-)

   Reagovat
 • 30. 8. 2018 (17.01)
  Permalink

  Napíšete mi někdo jak to probíhá od první schůzky po kolaudaci? Ekonomické stavby mi přijdou více než zajímavé. Danka

  Reagovat
 • 29. 8. 2018 (14.28)
  Permalink

  My jsme byli také spokojeni a věřím že takových lidí je většina. Někdy se ale může stát, že lidi staví, mají problém, rozvedou se, dům se nedostaví, prodá, nebo lidi přijdou o práci, jsou tam nějaké stavební problémy, stavba se zastaví, prostě těch důvodu k problémům je nespočet. Takže se může i něco negativního stát. Ale vždy to má řešení, je to o domluvě s firmou.

  Reagovat
 • 29. 8. 2018 (14.09)
  Permalink

  Postavily někomu Ekonomky v rychlém řešení dům za 5 měsíců? Je to realita nebo jenom slib?

  Reagovat
  • 30. 8. 2018 (18.43)
   Permalink

   Nám, pospíchali jsme z bytu pryč, končila smlouva. Je to reálné, pokud všechno běží jak má a vy si vyberete typový dům z katalogu.

   Reagovat
   • 15. 9. 2018 (23.53)
    Permalink

    Takže když si od ekonomek vyberu typizovaný projekt z katalogu tak je reálná šance že budu bydlet dřív? :-)

    Reagovat
   • 30. 9. 2018 (21.48)
    Permalink

    Typový dům znamená projekt z katalogu e. staveb?

    Reagovat
  • 17. 1. 2019 (12.07)
   Permalink

   Hustý, Ekonomky umí dům jen za pět měsíců? Cihlovou nebo jakou stavbu? Na to se musím zeptat, to bych přesvědčila manžela, ten se bojí, že by stavba trvala dva roky, to zase přehání.

   Reagovat
 • 28. 8. 2018 (15.37)
  Permalink

  tak jsme byli u dvouch znamych letos na grilovacce v baruku se zahradou a zjistili jsme ze tohle nam teda v panelaku dost chybi nemame tam ani malej balkon a takovy sezeni neni kolem kde udelat
  tak to zkusime taky poptat jestli vubec na dum muzeme mit a kdyz ano neco mensiho si taky poridime jedny znamy to meli od ekonomek tak zacneme tam

  Reagovat
 • 12. 8. 2018 (18.37)
  Permalink

  Tak už nám taky postavily. Máme nádherný domek na kraji vesnice. No spíš se dá říci na samotě u lesa, to byl náš sen. Klid, minimum lidi, jen my a příroda. Díky ES za skvěle odvedenou práci.

  Reagovat
  • 11. 9. 2018 (21.17)
   Permalink

   Ty jo to máte odvahu. Tedy ne s Ekonomickými stavbami ale s tou samotou. To bych se bála.

   Reagovat
   • 25. 9. 2018 (23.53)
    Permalink

    No to bych se super bála. Nám ekonomky našli parcelu na okraji výstavby a i tak jsem měla co dělat, ale zvykla jsem si rychle. Hlavně na ty Ekonomky ;)

    Reagovat
  • 29. 9. 2018 (21.16)
   Permalink

   A vám to pomohlo? Nebo proč mi to radíte? :D Jestli vám to pomohlo, tak mi napište něco konkrétního ;)

   Reagovat
 • 11. 8. 2018 (11.29)
  Permalink

  Na kolik vás přišly přípojky? Budou nám stavět Ekonomické stavby, dům už jsme vybrali, na schůzku teprve čekáme, takže jsme s nima ještě nemluvili. Zajímá mě to orientačně. Všechny sítě jsou cca 5-10 m od hranice našeho pozemku. Dokážete to někdo tipnout?

  Reagovat
 • 10. 8. 2018 (13.02)
  Permalink

  Víte někdo něco o tom, že státní fond rozvoje bydlení začne už za necelé 2 týdny přijímat žádosti o státní půjčku na modernizaci či pořízení bydlení pro mladé? Četla jsem to na FB Ekonomek, je tam hodně informací. Ale jde mi o to, jak to vidíte vy nestranní. Díky za info.

  Reagovat
 • 9. 8. 2018 (23.21)
  Permalink

  Koukám, že pr. ML.RODINA má většina z nás. Ty počáteční podmínky jsou dobrý a to, že vám dají kuchyni k domu navíc, je solidní. Mně se prostě Ekonomky hodně líbí.

  Reagovat
  • 1. 1. 2019 (0.55)
   Permalink

   Mladá rodina je ideální pro mladé rodiny, slavímééé :-)

   Reagovat
  • 15. 1. 2019 (23.13)
   Permalink

   Já chci od ekonomek nějaký bonus :-) I když to už zavání nenažraností :-D

   Reagovat
 • 9. 8. 2018 (17.14)
  Permalink

  Víte jak to probíhalo u nás? Tak, že jsme jenom podepsali smlouvu a pak až s trochu nadsázky převzali klíče od postaveného domu. Kromě pár mailů, telefonátů, podpisů, konzultací a schvalovacích dnů na stavbě jsme nemuseli dělat lautr nic. Ideální spolupráce.

  Reagovat
 • 8. 8. 2018 (17.29)
  Permalink

  Jsou domy od Ekonomek nízkoenergetické už za cenu na stránkách nebo za příplatek?

  Reagovat
 • 5. 8. 2018 (18.01)
  Permalink

  Máte někdo zkušenosti jestli je možný dostat hypotéku když je mi 54 let a ženě 52? Není už to moc? Do kolika let půjčujou? Chceme nějaký menší domek na stáří s malou zahradou. Je to možný vůbec?

  Reagovat
  • 8. 8. 2018 (12.33)
   Permalink

   Není, ale půjčí vám maximálně do 65 let, takže podle toho bude také odpovídat splátka. Nemůžete si to vzít na 30 let jako ostatní, ale třeba jenom na 10 a to bude veliký rozdíl ve splátkách. Zavolejte si do E.S. tak vám to řeknou. Nebo do banky.

   Reagovat
  • 27. 12. 2018 (0.45)
   Permalink

   Možné to určitě je. Záleží na výši hypotéky, na výši splátek a na výši vašeho příjmu. Chcete dům od ES? Nedivím se, já také |:-)

   Reagovat
 • 4. 8. 2018 (15.51)
  Permalink

  Jako vážně nejsem fanoušek veřejných koupališt a bazenů a v tomhle počasí oceňuju doma bazík. Konečně jsme ho letos dodělali. Postaveno s ekonomkama máme už 5, ale hold na něj došlo až teď

  Reagovat
  • 7. 8. 2018 (12.49)
   Permalink

   Ten bazén jste si taky zajišťovali přes Ekonomky nebo to už bylo ve vaší režiji? Pokud přes ES tak mají ceny srovantelné jako když si to chcete zařídit sami? Nechci nic předraženýho, ale chtěl bych to udělat hned dokud je neupravená zahrada. Dík za info.

   Reagovat
 • 31. 7. 2018 (12.47)
  Permalink

  Je tu někdo od Prahy, kdo už s ES postavil dům? Můžete mi napsat na verskal555@gmail.com? Chtěla bych se na pár věcí zeptat. Děkuju.

  Reagovat
  • 5. 8. 2018 (18.31)
   Permalink

   to je škoda, znám lidičky co postavili v západočeském a ségra v jihočeském, ale to vám asi moc nepomůže viďte?

   Reagovat
   • 14. 9. 2018 (20.30)
    Permalink

    A Ekonomické stavby staví po celé republice? Já su z Moravy, tak jestli tam mám vůbec volat?

    Reagovat
  • 11. 8. 2018 (13.54)
   Permalink

   A myslíte, že je rozdíl stavět s Ekon. stavbama v Praze nebo kdekoliv jinde???

   Reagovat
  • 23. 8. 2018 (10.31)
   Permalink

   Napište do ES kavárny ne? Nebo potřebujete nějaké soukromější informace? :D

   Reagovat
  • 9. 1. 2019 (15.40)
   Permalink

   A to se musíte ptát někoho kdo postavil v Praze? Vždyť ekonomk staví po celé ČR stejně ne? :-)

   Reagovat
 • 30. 7. 2018 (19.12)
  Permalink

  Panelák je katastrofa. 5 let v pronájmu, pak 4 roky ve vlastnictví a teď už NEEEEE. Jdeme do baráku, už bude brzo postavený, už na panelák nemáme sílu. Chceme klid a soukromí, tohle se opravdu nedá. Už aby bylo hotovo.

  Reagovat
  • 9. 9. 2018 (21.42)
   Permalink

   Tomu úplně rozumím a už toho mám taky plný zuby. Ale vy sem prosím napište s kým stavíte a jak jste spokojená ;)

   Reagovat
 • 29. 7. 2018 (21.34)
  Permalink

  Taky jsme se hrozně báli, aby všechno šlapalo jako po másle, aby nebyly zbytečný problémy, aby banka peníze pouštěla, aby firma nepřestala stavět, aby sme nepřišli o práci, prostě pořád jsme se něčeho báli a bylo to hodně zbytečné. Stavba proběhla hladce a to právě díky tomu, že se o to staraly Ekonomické stavby. Takhle má vypadat podle mě stavba na klíč.

  Reagovat
  • 29. 9. 2018 (16.23)
   Permalink

   Takže už máte hotovo a můžete Ek.stavby zhodnotit? Moc by mě zajímali i nějaké podrobnosti prosím :-)

   Reagovat
 • 29. 7. 2018 (15.21)
  Permalink

  Dělají Ekonomické stavby také rekonstrukce? Nebo pouze staví nové rodinné domy? My máme k dispozici zděděný dům, ale v ne úplně dobrém stavu. Potřebujeme to opravit. Ekonomické stavby by se nám líbily.

  Reagovat
  • 4. 8. 2018 (22.38)
   Permalink

   co ten starý dům zbořit a nechat si od ekonomických staveb postavit zbrusu nový ;-)

   Reagovat
  • 8. 8. 2018 (15.36)
   Permalink

   Že by ekonomky rekonstruovali o tom jsem neslyšel a ani jsem po tom nepátral, my si u nich vyhlídli dům nový krásný a za rozumnou cenu.

   Reagovat
  • 29. 8. 2018 (16.13)
   Permalink

   Ne podle mě jenom staví nové domy, rekonstrukce asi ne. To bych se poptala jinde. A já bych osobně vlastně do rekontrukce nešla, je to podle mě složitější, riskantnější,protože nevíte co za ruinu koupíte a pak taky někdy dost nákladný, pokud to má skrytý vady. Nový dům je lepší dům.

   Reagovat
 • 19. 7. 2018 (18.14)
  Permalink

  Všechny pole kolem nás se začínají proměňovat na obytné zóny, všude se staví. No hrozně nás to láká taky, takže jsme začali pokukovat po cenách pozemků v okolí a hledáme něco volného. Stavební firmy už jsem taky okoukli a ty vaše Ekonomky se nám hodně líbí. Snad jaký plac seženeme a budeme mít možnost postavit. Začneme ale schůzkou na dům, ať nekupujeme případně pozemek zbytečně.

  Reagovat
  • 25. 7. 2018 (14.31)
   Permalink

   Ekonomky mě hodně zaujaly a pozemek bychom mohli mít od našich. Takže asi do toho půjdem taky a s ekonomkama nejspíš.

   Reagovat
   • 2. 8. 2018 (23.48)
    Permalink

    To jste tak nerozhodný ve všem? Ekonomky beru všema deseti, bez dlouhého přemýšlení!

    Reagovat
    • 5. 8. 2018 (18.45)
     Permalink

     Máte nějakou zkušenost jako že už jste viděli ukázkový dům nebo dům nějakých přátel? Jako diskuze jsou dobrý, ale lepší je vidět to na vlastní oči. Co?

     Reagovat
    • 30. 9. 2018 (22.23)
     Permalink

     Ekonomky všema deseti také,ale asi jsem se se ženou rozhodoval déle než vy.

     Reagovat
   • 31. 8. 2018 (18.31)
    Permalink

    To je ideální kombinace. Ušetříte spoustu peněz za pozemek a dům vám bude stavět nejlepší stavební firma. Trochu závidím…

    Reagovat
    • 18. 9. 2018 (22.26)
     Permalink

     a jak se dají ušetřit peníze za pozemek pokud ho od někoho nedostanu? ekonomky mi ho seženou za nějakou zvýhodněnější cenu?

     Reagovat
     • 21. 9. 2018 (13.26)
      Permalink

      Nevím zda ho seženou levněji ale ví kde mají hledat a hlavně ví, jaký vybrat, aby to pak bylo vůbec určené ke stavbě. Ušetřit z výplaty, jednoduše. Vydělávat a umět šetřit, ale není to hned. Nebo si vzít pozemek na hypotéku, taky to tak lidi dělají. Řešeních je spoustu.

    • 2. 10. 2018 (21.51)
     Permalink

     nezáviďte a postavte si s ekonomkama taky ;) co vám brání?

     Reagovat
    • 21. 2. 2019 (23.15)
     Permalink

     a proč závidíte? postavte s ekonomkama taky ne? já jsem si třeba myslel, že to bude celý daleko složitější a už nám es staví :-)

     Reagovat
   • 7. 11. 2018 (18.45)
    Permalink

    ekonomky skvělá volba podle mě a ten pozemek závidím, protože to je kolem milionu výdaj navíc :/

    Reagovat
 • 18. 7. 2018 (16.54)
  Permalink

  Máme stavební pozemek ale ještě není připraven ke stavbě. Dokážou tohle vyřídit Ekonomky za vás nebo si tohle musím dojednat někde sám a Ekonomky požádat jen o stavbu domu?

  Reagovat
  • 4. 8. 2018 (22.16)
   Permalink

   Zařídí za vás všechno co jenom potřebujete. Vy musíte jen splácet hypotéku. :D Ne nedělam si prču je to fakticky tak, jak píšu.

   Reagovat
 • 18. 7. 2018 (16.25)
  Permalink

  Ptal se tu někdo jak vypadá ta nezávazná schůzka ve firmě. Přijedete, proberete vaše představy o domu, vaše možnosti financování a ES vám k tomu řekne svůj názor, zodpoví dotazy a připraví nějaké návrhy řešení. Něco udělají na schůzce, něco pošlou mailem, něco proberete příště, jestli chcete.

  Reagovat
  • 1. 8. 2018 (22.08)
   Permalink

   Je to nezávazný? Nemusí se hned podepisovat? Máme ještě spostu nejasností, ale definitivně pro stavbu ještě rozhodnutý nejsme.

   Reagovat
   • 20. 9. 2018 (12.17)
    Permalink

    Ne nebojte. Taky jsem měl obavy aby mě někdo v ES nenutil něco podepisovat. Po první schůzce jsem si vše srovnal v hlavě, se ženou vybral dva top projekty z jejich nabídky a hurá na druhou schůzku.

    Reagovat
 • 18. 7. 2018 (15.56)
  Permalink

  Je mi 50 a ženě 48 let. Je ještě možné získat v našem věku hypotéku, tak abychom do toho nemuseli tahat zbytečně nějaké ručite nebo spolužadatele? To bychom neradi. Dům by nám stačil nějaký malý, třeba 3+1 a k tomu kousek zahrádky. Koukám, že ES nabízejí domy už od necelých 2 milionů. Je to reálné myslíte? Máte někdo zkušensot s tímto?

  Reagovat
  • 29. 8. 2018 (8.43)
   Permalink

   Reálné to nejspíš bude, to vám poradí v bance nebo přímo v ES ne? Ale počítejte dům, že bude kolem tří milionů, ono se na to ještě drobet něco nabalí a pozemek máte? protože ten bude stát skoro jako dům :D Mluvím z vlastní praxe.

   Reagovat
 • 13. 7. 2018 (12.31)
  Permalink

  Hledali jsme dlouho na internetu a pořád váhali jestli jo nebo ne. Rozsekli jsme to. Domluvili schůzku a tam vše dořešili. Kdybysme to udělali hned, mohli jsme mít už projekt hotovej a nemuseli se zbytečně stresovat komentářema na diskuzích. Teď už skoro bydlíme a víme že ten strach byl úplně zbytečný.

  Reagovat
  • 25. 7. 2018 (16.26)
   Permalink

   Tak u takového rozhodnutí je logické rozmýšlet v klidu. My se nemůžeme zatím rozhodnout. Pročítám diskuze o všech možných stavebních firmách…je to nekonečné.

   Reagovat
   • 28. 7. 2018 (23.06)
    Permalink

    Vyberte si dvě tři, poptejte cenu, materiál, dodací temíny, služby a pak se rozhodujte a hledejte v diskuzích. Firem je tolik že se těžko vybírá jen podle toho co kdo kde píše. Pokud má firma refeenční návštěvy,třeba jako Ekonomky, neváhejte a jeďte se tam podívat. To udělá taky hodně.

    Reagovat
    • 28. 8. 2018 (13.33)
     Permalink

     Ano takhle jsme to dělali i my. Poptali 4 vybrané firmy, napsali představu co chceme, zjistili cenu, materiály, dojeli na schůzku, podívali se na ukázkové domy a vybrali si. My Ekonomické stavby před dvěmi lety. Už rok bydlíme, dům pěkný, nemáme s ním starosti.

     Reagovat
     • 17. 9. 2018 (14.16)
      Permalink

      My jen dvě a ještě jsme si získali na obě osobní reference. U nás vyhrály Ekonomky, protože nabídly za stejný prachy víc služeb. My stavět nechceme, je to jenom na nich. A protože to platim, nechci dělat nic. U té druhé firmy bych si musel řešit finance se ženou sám a projekt chtěli donést, takže to už je na mě moc komplikovaný.

    • 24. 9. 2018 (21.53)
     Permalink

     Jak vydíte tak činím přesně to co radíte a zkoumám stavebí firmy na internetu.
     No a koukám že Ekonomické stavby nevypadají vůbec zle :-)

     Reagovat
     • 27. 9. 2018 (23.40)
      Permalink

      ekonomky vypadají přímo skvěle, tak po svátcích hurá nálet do ekonomek

     • 30. 9. 2018 (15.24)
      Permalink

      Nevypadají proto je potřeba se tam vypravit a domlujvit se na tom zda jste vhodný adept na to stavět s nima taky nebo ne.

   • 30. 7. 2018 (14.13)
    Permalink

    Tak když nevíte co dál podle diskuzí, tak se je´dte přesvědčit na vlastní oči. To je nejlepší způsob, jak zjistit, jestli je firmra dobrá nebo není. Můžete si tam promluvit i s těma majitelema, pokud nebudou vysloveně proti. My tu možnost měli. Diskuze jsou děsně neobjektivní, z těch nemám dobrý pocit.

    Reagovat
   • 2. 9. 2018 (22.13)
    Permalink

    Je to možná nekonečné,ale na první pohled jasné,že E. stavby jsou topka :-)

    Reagovat
    • 21. 9. 2018 (21.29)
     Permalink

     A co je nekonečné? Mě to netrvalo dlouho,abych zjistil že jsou ekonomky skvělý.

     Reagovat
  • 16. 8. 2018 (13.30)
   Permalink

   Všechno špatný je k něčemu dobrý, hlavně že už máte skoro hotovo a jste s E. stavbama spokojený ne?

   Reagovat
 • 11. 7. 2018 (13.25)
  Permalink

  Zarazila mě ta pobočka Chotíkov. Dřív tam bylo Zruč-Senec. To už není, nevíte? Tam to zrušili a přestěhovali se teď do Chotíkova nebo jak? Plzeňáci, víte?

  Reagovat
  • 2. 8. 2018 (11.59)
   Permalink

   Ano, Ekonomky změnily sídlo. Už nejsou ve Zruči, ale v Chotíkově. Není to od sebe moc daleko, mají to tam teď lepší, hezčí, byli jsme tam už na schůzce.

   Reagovat
  • 26. 7. 2018 (15.11)
   Permalink

   Třeba ano a třeba ne :-) Každopádně díky za tip, ty Ekonomky jsou neuvěřitelný… :-)

   Reagovat
  • 19. 8. 2018 (9.29)
   Permalink

   Tak já to oceňuju, jsou lidi třeba po špatným rozvodu a potřebujou to řešit takhle, v tom ekonomky vychází vstříc. Ale proboha stavět barák chci kolem třicítky a to už musim teda pár let šetřit ne?

   Reagovat
  • 7. 10. 2018 (12.03)
   Permalink

   bohužel můj případ – po rozvodu mám holej zadek – ale příjem slušnej
   tak taky doufam, že budu mít u ekonomek šanci…

   Reagovat
   • 12. 12. 2018 (0.56)
    Permalink

    nulová šance + přiznání za minulý rok a podle toho co píšete máte podle mě u Ekonomických staveb vyhráno!

    Reagovat
  • 28. 7. 2018 (8.29)
   Permalink

   Domů mají krásných tolik že vůbec nevíte jaký si vybrat. To byl přesně náš problém. A ještě navíc když si domluvíte že vám pošlou katalog a pak v něm celý dny listujete. No děsivý je to. :) Ale my už víme a už se nám řeší stavební povolení.

   Reagovat
   • 30. 7. 2018 (23.46)
    Permalink

    Nechcete mi poradit jak z takového množství projektů z nabídky ES vybrat ten pravý? ;)

    Reagovat
    • 14. 8. 2018 (21.10)
     Permalink

     Napsat si na papír vaše priority a pak hledat srdcem s pomocí filtru na jejich webovkách. No a potom už jen zbývá doufat, že vám to posvětí v Ek. stavbách, oni tomu krapet rozumí ;-)

     Reagovat
     • 24. 8. 2018 (19.28)
      Permalink

      Es tomu musí rozumět dost když postavili tolik domů a dostali tolik ocenění ne?

    • 22. 8. 2018 (23.18)
     Permalink

     Ale to zvládnete, to je ta hezká část ze stavby domu, potom už jen koukáte jak dům roste pod ES do reálné podoby :-) Splnili mi můj největší sen :-)

     Reagovat
     • 25. 8. 2018 (10.08)
      Permalink

      Také si hodlám tenhle sen v budoucnou splnit. V blízkém budoucnu a s Ekonomickými stavbami doufám.

    • 11. 9. 2018 (9.35)
     Permalink

     Mně se tak moc líbí ten moderní dům RUBIK 2 – https://www.ekonomicke-stavby.cz/domy/rubik-2. Když se podíváte i na FB stránky, tak tam to mají i návrhem vybavení od dizajnérů, no povím vám, to byl byl sen. Jde takový moderní dům do každé zástavby (myslím už trochu starší) není to nově vznikající satelit. Máte ho někdo? Je to praktický dům?

     Reagovat
     • 10. 12. 2018 (22.39)
      Permalink

      Mě se líbí spíš klasika, ale i tenhle není špatný. U Ekonomek si musí prostě vybrat každý.

    • 12. 9. 2018 (23.09)
     Permalink

     náhodným losem :-) to měl být vtip. chce to trpělivost, es mají bohatou nabídku ;-)

     Reagovat
    • 17. 9. 2018 (21.58)
     Permalink

     To by mě také zajímalo, ale ráda se tím prokoušu. Es mají krásné projekty, v každém se najde něco překvapivého a skvěle vymyšleného :-)

     Reagovat
    • 20. 9. 2018 (18.12)
     Permalink

     Jednoduše, ujasnit si jak velký dům chcete, za kolik peněz, nastavit do přednastavených políček na stránkách a ono vám to hned ukáže, jaký domy jsou pro vás jak dělané.

     Reagovat
   • 1. 8. 2018 (22.33)
    Permalink

    Tak si nenechte posílat papírovej katalog, ale najděte si domy na internetu. Zadáte si velikost a cenový limit, jaký typ domu chcete a hned budete mít nabídku deset nebo dvaceti domů co to splňujou. A to pak vyberete snadno ne?

    Reagovat
  • 4. 8. 2018 (13.41)
   Permalink

   Já bych si tooolik přál dům od ekonomek, nevíte jak mám přemluvit tu mojí. Už sem chci taky napsat jak se všechno daří, jak dům krásně roste, jek to jde ekonomkám od ruky….

   Reagovat
   • 11. 8. 2018 (13.50)
    Permalink

    Těžko říct, já jsem ženu nemusel ani trošku přemlouvat :) A návrh na Ekon. stavby se také setkal s nadšením :) No a už se staví a nadšení se potvrzuje :)

    Reagovat
  • 4. 8. 2018 (22.51)
   Permalink

   Já bych si těch domů nechala líbit asi deset. Některé jsou na nás ale extra drahé, musíme bohužel omezit cenu na naše finanční možnosti. Ale tak z cca deseti domů taky jeden pro nás určitě vybereme.

   Reagovat
   • 30. 8. 2018 (22.39)
    Permalink

    Mám podobný problé :D Tedy jestli se to problémem dá nazvat: musím do příští středy s manžel vybrat projekt, ale kam se podívám ( na nabídku ES) tak tam se mi to líbí :D

    Reagovat
 • 7. 7. 2018 (22.22)
  Permalink

  Já tomu nerozumím vubec takze ja stoprocentně volam o schůzku a tam si necham vsechno propočítat. Když mi řeknou že na hypotéku máme,necháme si postavit. A to si s mužem moc přejeme.

  Reagovat
  • 8. 7. 2018 (23.27)
   Permalink

   Zavolejte tam, domluvte si schůzku, připravte dotazy a hned budete chytřejší. Nikdo vás k podpisu smlouvy nenutí.

   Reagovat
   • 12. 7. 2018 (20.29)
    Permalink

    uděláme to, těsíme se na to moc, Ekonomky jsou pro nás největší nadějí jak přijít k vlastnímu bydlení, moc se na ten dům a pozemek tesime

    Reagovat
    • 10. 8. 2018 (12.38)
     Permalink

     I my jsme se toho chytli, nechali se nalákat na ten jejich nádhernej papírovej katalog, vybráno už máme, podepsáno taky, už čekáme na projekt a pak se pustíme do dalšího vyřizování. Snad se nám taky podaří jako nám ostatním.

     Reagovat
     • 26. 8. 2018 (10.36)
      Permalink

      Trošku jsem se lekl, když jsem to začal číst :) Ekonomické stavby se mi zamlouvají, chtěl bych od nich pro rodinu dům :)

    • 13. 9. 2018 (22.01)
     Permalink

     a vy budete mít od Ekonomických staveb i pozemek?
     já o tom přemýšlí, tak že bych nasbíral nějaké informace

     Reagovat
  • 9. 7. 2018 (12.50)
   Permalink

   Čemu nerozumíte? Tak se ptejte. Hodně lidí už má zkušenost,už staví nebo postavilo nebo bylo aspoň na schůzce. Tak třeba vám poradíme. :)

   Reagovat
   • 13. 7. 2018 (11.49)
    Permalink

    Čemu nerozumim, to se dovim na schůzce. Už jí máme zamluvenou. Dotazy si postupně sepisuju, aby mi zodpověděli všechno co chci. A podle toho se budeme rozhodovat o dalším postupu. Snad to bude stavba nebo pocit, že musíme zůstat v malém hnusném bytě.

    Reagovat
    • 6. 8. 2018 (21.24)
     Permalink

     Vy žijete v malém hnusném bytě? :D Tak to bude lepší krásný malý domeček od Ekonomek ;)

     Reagovat
  • 27. 7. 2018 (13.48)
   Permalink

   A to mi řeknou třeba už na druhé schůzce? Mam si zjišťovat peníze v bance nebo to nechat až na Es? Už máte zkušenost, prosím poraďte.

   Reagovat
   • 30. 1. 2019 (21.09)
    Permalink

    Já jsem udělala obojí tím ic nezkazíte. Vůbec jsem se s maželem na schůzku v es připravovala, pro své seběvědomí, jinak to není nutné :-)

    Reagovat
  • 27. 8. 2018 (22.26)
   Permalink

   Hypotéku vám propočtou buď v bance nebo v ES, mají tam na to lidi. A umí vyjednat lepší sazbu než kdybyste si jí vyjednavaly v bance sami. To vim, my si to nechali dělat u ES.

   Reagovat
  • 11. 9. 2018 (9.38)
   Permalink

   Nemá cenu poustet se do něčeho cemu nerozumite. Pokud chcete bydlet rychle a dobře nechte si postavit od někoho kdo to umí. Ekonom.stavby jsou šikovny hodně. kamrád je taky na stavbě měl.

   Reagovat
 • 7. 7. 2018 (22.10)
  Permalink

  Ekonomky mě zajímají nejvíc ze všech stavebních firem. Takovou nabídku služeb jsem ještě neviděla vůbec nikde. Už týden se v tom prohrabujeme e čekáme na sjednaný termín schůzky.

  Reagovat
  • 8. 7. 2018 (23.10)
   Permalink

   Nás překvapil hlavně projekt v ceně, vyřízení povolení zdarma, vyřízení hypotéky, 10 let záruka, 30 let servis. Paráda.

   Reagovat
   • 11. 7. 2018 (12.55)
    Permalink

    Tak to tak u Ekonomek je, takže jste vybrali správně. :) Jiný firmy to taky dělaj, ale za příplatek. Takže to už pak leze cena pěkně nahoru. A to není v dnešní době moc dobrý, prachy nejsou, banky už hůř pučujou.

    Reagovat
    • 12. 7. 2018 (20.38)
     Permalink

     My s ES stavěli a vše opravdu proběhlo tak jak jsme si domluvili. Všechno co nám přislibíli splnili a tak je mohu s čistým svědomím jenom chválit.

     Reagovat
     • 15. 10. 2018 (20.47)
      Permalink

      Taky doporučujeme!!!!! Ekonomky jsou nejlepší!!!!!

   • 29. 7. 2018 (14.50)
    Permalink

    A tohle všechno co tu popisujete už je v ceně domu, kterou uvádějí Ekonomky na svých webovkách? To by se mi teda víc než líbilo. Dejte mi sem vědět.

    Reagovat
    • 30. 7. 2018 (11.58)
     Permalink

     Ano všechny služby od schůzky, projektu, povolení, financování, stavby, servisu, záruky… I my jsme do toho šli právě kvůli tomu, že nabízejí víc, než ostatní.

     Reagovat
     • 6. 8. 2018 (14.20)
      Permalink

      Všechno zdarma? To se mi nezdá, to nenabízí nikde. Zavolám tam a zeptam se na to. To bych bral.

     • 12. 8. 2018 (17.44)
      Permalink

      Víc ekonomky nabízejí bezpochyb,ale určitě ne zadarmo,třeba za rozumnou cenu ;)

     • 19. 8. 2018 (13.48)
      Permalink

      No rozhodně mají ekonomkomky nejlepší servis, ale zadarmo to není, je to započtené do celkové ceny domu a ta přesto není podle mě příliš vysoká :-)

     • 6. 9. 2018 (9.44)
      Permalink

      Ano, ekonomky mají super služby ke stavbě domu, ale zadarmo to není, vždyť dům stojí spoustu peněz ne? :-)

    • 31. 7. 2018 (16.04)
     Permalink

     A za co myslíte, že by se mělo připlácet? Ekonomky už to mají všechno v ceně ne?

     Reagovat
    • 3. 8. 2018 (22.36)
     Permalink

     Já jsem si vše našel na webovkách ES a zbytek jsem se zeptal po telefonu ;)

     Reagovat
     • 5. 8. 2018 (23.45)
      Permalink

      Vůbec jste nejeli na tu schůzku? Jsou ochotní vám zodpovědět dotazy i telefonicky nebo mailem? Máme to docela z ruky, to by bylo dokonalé řešení aspoň pro tu prvotní rozhodovaci fázi.

     • 7. 10. 2018 (23.30)
      Permalink

      Po telefonu? To já si pojedu Es očíhnout pěkně naživo :D S manželem už jsme skoro vybrali projekt :)

   • 15. 8. 2018 (13.36)
    Permalink

    No tak deset let záruka nebo třicet let servis? Je to vůbec možné?

    Reagovat
    • 16. 9. 2018 (22.02)
     Permalink

     Je to možné a platí obojí. Není tam 10 let záruka nebo 30 let servis, ale 10 let záruka A 30 let servis. E.S. nabízejí ke stavbě oba tyto bonusy.

     Reagovat
   • 29. 9. 2018 (22.18)
    Permalink

    Njn vědí přesně jak nalákat zákazniky a jak jim splnit sen. Vydělají si a udělají lidem neskutečnou službu. ES miluju. Máme už od nich taky dům – Katku.

    Reagovat
    • 3. 11. 2018 (16.46)
     Permalink

     Když je zadavatel i objednavatel spokojený tak je to v pořádku :-) U nás s ES všechno ok :-)

     Reagovat
   • 7. 10. 2018 (20.45)
    Permalink

    Tak to jsou pro Ekonomický stavby úplně běžný služby. Bacha na to, ale jiný firmy tohle nenabízejí, takže za mě super bonus, když si je vyberete.

    Reagovat
  • 27. 7. 2018 (17.09)
   Permalink

   To jsme na tom stejně akorát já se chystám do ekonomek volat :-)

   Reagovat
   • 29. 7. 2018 (19.23)
    Permalink

    Nám už se staví základová deska. Je to krásný pocit, že se to hnulo od papírů ke stavbě.

    Reagovat
    • 31. 7. 2018 (14.29)
     Permalink

     Jak dlouho to zabralo od podpisu po zahajeni stavby?

     Reagovat
     • 4. 8. 2018 (22.56)
      Permalink

      4 měsíce příprava, 7 měsíců výstavba

     • 5. 8. 2018 (18.40)
      Permalink

      Nám přes rok ale my tam měli najaký komplikace s přípojkama, čekali jsme to jednoduší. I když my to neřešili, řešili to Ekonomky za nás.

     • 11. 8. 2018 (12.35)
      Permalink

      Výstavba trvala 8 měsíců – vše šlo podle plánu. Ideálně začít jednat v zimě o domu, papírech, projektu, povolení, hypotéce a na jaře začít stavět. Do další zimy bydlíme. Žádný prostoje kvůli počasí.

    • 15. 8. 2018 (21.07)
     Permalink

     Tak to už máte základ :-) Málá závist která zanedlouho odpane :-D U mě Ek. stavby papírují před začátkem stavby :-)

     Reagovat
    • 25. 8. 2018 (13.36)
     Permalink

     U nás se papíruje, do Vánoc by měla stát základová deska. Nepospícháme, trváme na to nechat hrubou stavbu přez zimu vymrznout. Ekonomky nám vyjdou vstříc.

     Reagovat
     • 16. 9. 2018 (21.35)
      Permalink

      Já jsem četla, že při dnešních materiálech a technologiích je zbytečné nechávat hrubou stavbu. Ekonomky to taky nedělají, ušetří spoustu času ne?

    • 28. 8. 2018 (20.14)
     Permalink

     ale netrvalo to papírování ekonomkám moc dlouho že ne? ;) já jsem netrpělivá :)

     Reagovat
    • 4. 9. 2018 (22.44)
     Permalink

     To vám věřím, taky by mě to bavilo. Ale zatím jsme nebyli ještě ani na schůzce a bůhví, jestli do ekonomek nebo jiné stavební firmy manžela dotáhnu…

     Reagovat
   • 30. 7. 2018 (13.42)
    Permalink

    Volejte včas, jsou dovolené, stavby v plném proudu a zájemců o výstavbu s ES hrozně. My čekali loni na podzim na schůzku možná 16 dní, dřív neměli volno.

    Reagovat
    • 31. 7. 2018 (11.41)
     Permalink

     My měli štěstí,my jen pět dní, záleží asi hodně na obsazenosti jednotlivých poboček. Mají jich hodně a všude se staví jinak.

     Reagovat
     • 22. 8. 2018 (17.36)
      Permalink

      Tak mi budu držet palce aby to bylo brzy :D Už se do ekonomek hrozně těším, slyšela jsem o nich spoustu pozitivního :*

     • 29. 9. 2018 (16.31)
      Permalink

      Na ekonomky si klidně počkám i měsíc, na tu schůzku tedy, stojí mi to za to!

    • 8. 8. 2018 (15.42)
     Permalink

     no vidíte a já bych čekal že to nebude právě v létě tak dramatický
     na schůzku do ekonomek se těším!

     Reagovat
     • 30. 8. 2018 (12.59)
      Permalink

      Nebude dramatický? Je tam nával pořád, na schůzky i na stavbu. Jsou vyhlášený, staví po celé ČR, takže lidi neváhejte. Není to všechno hned. O dobrou firmu je vždycky zájem.

    • 16. 8. 2018 (20.57)
     Permalink

     Nečekám na zimu ani na nic jiného a zítra volám do ekonomek :-)

     Reagovat
     • 27. 8. 2018 (23.28)
      Permalink

      Čekat na zimu? Blbost! Jdemdo toho už na podzim. To se vyřeší vše potřebné pro stavu, vyberere dům, vyřídí peníze, udělá projekt a povolení a vše naplánuje a jaro bude čas pro základy a stavbu. Ideální plán. Snadho nebude mít každý. To by mě trefilo.

     • 29. 8. 2018 (15.04)
      Permalink

      Oni mají taky Ekonomky třeba nabyto, tak volejte honem, abyste se brzy dočkali :D

     • 7. 9. 2018 (19.35)
      Permalink

      MY PŘES ZIMU UDĚLÁME PROJEKT A POVOLENÍ A NA JAŘE SE PUSTÍME DO STAVBY. TO MI PŘIPADÁ JAKO NEJ ŘEŠENÍ.

    • 20. 8. 2018 (18.32)
     Permalink

     teď už dovolené končí tak budu volat do ekonomek zítra
     jsem napnutý jak kšandy

     Reagovat
    • 18. 9. 2018 (20.24)
     Permalink

     Nás objednali za 4 dny, bylo tam místo, takže supeeer, zítra jedeme. :) Hrozně moc se těšíme, že nám řeknou, že nám taky postaví a že budeme mít na splátky. Už aby to bylo za náma, jsem na nervy už ted. Těším se, ale mám hrozný strach, aby vše dobře dopadlo a my už byldleli a nic se nepokazilo.

     Reagovat
   • 7. 8. 2018 (14.22)
    Permalink

    Nám už se staví, takže jsme dál než vy, heč? :D Berte to s nadsázkou, mám super náladu, když už se konečně neřeší věci úřední ale věci stavební. :D

    Reagovat
    • 3. 9. 2018 (23.48)
     Permalink

     Tak se nevychloubejte, kdo si počká ten se dočká :-) Ekonomky rzy dopapírují a pro nás už se taky začne stavět :-)

     Reagovat
   • 12. 8. 2018 (16.14)
    Permalink

    Volali jsme minulý týden, ve středu jedeme na schůzku. Slíbili nám nezávislé povídání a pomoc s výběrem domu a prokonzultování všeho co potřebujeme vědět a hlavně možností financování. Podle toho co nám poví se budeme posouvat dál nebo si necháme zajít chuť na vlastní bydlení. Uvidíme.

    Reagovat
    • 24. 8. 2018 (15.22)
     Permalink

     My si od nich nechali udělat projekt i vyřídit hypotéku. Přišlo nám to nejsnadnější. Věříme jim. Známým postavili skvělý dům, chceme taky něco takového. Spolupráce už začala.

     Reagovat
     • 31. 8. 2018 (22.14)
      Permalink

      Také chceme od ES komplet :-) Hypotéka už se vyřizuje :-)

    • 24. 8. 2018 (18.41)
     Permalink

     Jak jste na té schůzce dopadli? Bylo to dobrý? Nenutí vás k ničemu? Je to opravdu nezávazný? Taky chceme volat a jet tam.

     Reagovat
     • 15. 9. 2018 (22.49)
      Permalink

      Nenutí,nebojte, ptá se a když nechcete, nepodepíšete nic. Vezmete si dokumenty domu, proberete si to a domluvíte si další schůzku když chcete, když ne, už nepřijdete. Je to na vás.

   • 27. 8. 2018 (12.36)
    Permalink

    Volat a potom vás pozvou k sobě. Osobní schůzka v Es je boží, inspirativní, plná nápadů a cílů, jdete domů přemýšlet a nemyslíte na nic jiného, než na svůj vysněný dům.

    Reagovat
    • 27. 8. 2018 (17.07)
     Permalink

     Takže nemusíme hned něco podepsat? Z toho mám hrůzu. Chci se o domu pabavit a mít pak prostor pro další dotazy, připomínky, rozhodování. Nechci se rovnou k něčemu zavázat.

     Reagovat
     • 28. 8. 2018 (16.15)
      Permalink

      Nemusíte nebojte nikdo vás nemůže do ničeho nutit. Je to jenom na vás. ES nejsou žádní lapuduši. Je to stavební firma co umí lidem nabídnout spoustu služeb.

   • 27. 9. 2018 (14.57)
    Permalink

    Lepší než volat je tam domluvit schůzku a rovnou tam dojet a všechno vyřešit na schůzce. :) Odjíždíte pak shlavou plnou informací a vidinou, že budete mít do roka vlastní bydlení. Pocit krásnej. A za ten rok ještě krásnější. My už tohle všechno máme od léta za sebou.

    Reagovat
  • 6. 8. 2018 (18.20)
   Permalink

   Jsme manželé, 32 a 36 let, oba zaměstnanci. Já příjem 22000 čistého, manžel 38 000 čistého. Plus mínus samozřejmě. Děti zatím ne, na ty se chystáme až budeme ve svém, do garsonky je nechceme. Takže začínám řešit bydlení. ES se nám líbí. Našetřeno pár set tisíc máme, takže možná bychom ufinancovali menší pozemek nebo aspoň větší část. Vidíte to reálně s takovými příjmy, bez dluhů a závazků, garsonka v nájmu? Dům tak do 3500000.

   Reagovat
   • 24. 9. 2018 (12.00)
    Permalink

    Tak to určitě vidíme reálně. K tomu pozemek za mega, nemáte se čeho bát. Pokud nemáte dluhy, exekuce a podobně, tak do toho jděte a na nic nečekejte. Věk na děti už máte. :) A peníze vám stačit budou. My měli míň a taky máme dům za 3,4 mil.

    Reagovat
  • 13. 8. 2018 (9.58)
   Permalink

   Když to říkáte tak mi to začíná docházet taky. Pořád přemýšlím co mě tak k Ekonomkám táhne a ono je to všechno kolem domu bez starostí :-)

   Reagovat
   • 23. 9. 2018 (22.08)
    Permalink

    No tak asi jo, stavba na klíč se vším všudy za peníze, co stojí dům jinde (ale bez služeb), to je přesně to, proč chtějí stavět lidi s Ekonomkama.

    Reagovat
  • 31. 8. 2018 (10.21)
   Permalink

   Libuše – Podepsali jste po te schuzce nebo jste se rozmysleli ze pujdete jinak? Taky se nam ES libi.

   Reagovat
  • 5. 9. 2018 (22.40)
   Permalink

   A na schůzku do Ekonomek se těšte, bylo to pokaždé super :-)

   Reagovat
   • 13. 9. 2018 (12.53)
    Permalink

    Kde jste byli? Jaké věci jste si sebou brali? Mám na mysli k řešení hypotéky, pro výběr domu a pozemku. Nějak nevím jaké dokumenty budou pro propočty potřebovat. Řeknete?

    Reagovat
   • 28. 9. 2018 (22.09)
    Permalink

    Kolikrát jste tam byli když píšete bylo to pokaždé super? Za kolik schůzek tak dojde k podpisu smlouvy? Mají na vás tolik času, že vyřešíte vše na jedné schůzce nebo si jich musíte domluvit víc? Nás to teprve čeká, máme ji domluvenouj na půlku října. Díky.

    Reagovat
    • 29. 9. 2018 (21.54)
     Permalink

     Mě přijde optimální podepsat tak na třetí schůzce: na první mi ES učesají guláš v hlavě a na druhé si všechno doujasníme, nechám si to projít hlavou a na třetí buď podepíšu nebo nepodepíšu.

     Reagovat
   • 29. 9. 2018 (21.50)
    Permalink

    coz tesime se o tom zadna ale jde mi spis o to s cim vsim na tu prvni infoschzku jedete jako myslim dokumenty k jednani

    Reagovat
 • 6. 7. 2018 (17.13)
  Permalink

  Pokud Vás zajímají novinky z ES, tak nejlepší na to je jejich facebook https://www.facebook.com/ekonomickestavby/. Tam přispívají denně, ukazují videa, fotky z domů, ukazují nové projekty, rozebírají různé stavení dotazy, lidi tam píšou zkušenosti, dobrý je to.

  Reagovat
  • 24. 7. 2018 (21.48)
   Permalink

   A musím se stát na fcb jejich přítelem abych všechny ty novinky viděl nebo mi chodily upozornění že něco nového přidali?

   Reagovat
   • 25. 9. 2018 (21.58)
    Permalink

    Objednejte si ten bulletin co chodí na mail, tam máte taky spoustu novinek. Nebo koukněte na web, tam je taky dávají. Facebook je ale nejživější, tam už mají asi 350 000 lidí, takže tam to dost žije.

    Reagovat
   • 1. 8. 2018 (12.49)
    Permalink

    Máme, chodí nám, sledujeme je už asi rok a už doufáme, že se brzo do stavby taky pustíme. Vidíme to na příští jaro, to už budeme mít pozemek. :)

    Reagovat
    • 29. 8. 2018 (18.10)
     Permalink

     My budeme před zimní měsíce řešit stavební záležitosti a projektovat a až bude po zimě, tak se pustíme do stavění. Jsme už tak s ES předběžne domluvení. Te´d to stojí na tom jaký dům vybereme. To je totiž základ. :D :D :D

     Reagovat
     • 18. 9. 2018 (20.49)
      Permalink

      Stejný postup, včera jsme podepsali smlouvu. Teď budeme čekat na projekt.

    • 30. 9. 2018 (15.00)
     Permalink

     Máme možnost sehnat poměrně levný pozemek, jenže má to jedno ale. Je dosti svažitý. Rovina v té samé oblasti vyjde o skoro 700 000 víc, takže nevíme, co a jak. Koupit, nějak srovnat, dovézt zeminou nebo postavit do svahu a nahoře ubrat zem a navézt jí na spodní půlku plus nějaké skalky tam. Nebo připlatit za ten rovinatý a mít pak levnější stavbu a mít to bez práce. Ale 3/4 milionu je sakra dost peněz. Propočtou mi Ekonomky na schůzce nějak ty úpravy na kolik by to vyšlo s tím dorovnáním a řeknou nám hned o kolik budou dražší stavební práce ve svahu? Já jen jestli kujpovat nebo hledat jinde.

     Reagovat
   • 30. 9. 2018 (14.26)
    Permalink

    Nechali jsme se je posílat snad půl roku, pak i katalog a teď už bydlíme a bulletin odebíráme pořád. Rádi koukneme co je nového, jak se firmě daří a jaké nové domy mají. Přeci jen bude stavět určitě i jednou dcera s mužem a syn se ženou.

    Reagovat
  • 13. 8. 2018 (10.03)
   Permalink

   Novinky mě rozhodně zajímají protože Ekonomky mě imponují. Takže děkuji za tip ;-)

   Reagovat
   • 27. 8. 2018 (23.13)
    Permalink

    Nejlepší novinkou není FB, není to jejich web, není to koment tady nadiskuzi, je to to, že vidíte dům, který postavili a je jedno jesli u lidí v ulici nebou kamarádů nebo dům z jejich atlasu referencí.

    Reagovat
   • 7. 10. 2018 (21.12)
    Permalink

    Lepší než novinky na mail je vidět jak pracujou. Domluvte si prohlídku domu a budete mít hned jasno, že chcete dům taky. :D Budete pak jak my. Rozhodnutí o stavbě padlo téměř okamžitě. :D

    Reagovat
   • 21. 3. 2019 (13.52)
    Permalink

    Já ekonomky taky sleduju a jsem nadšená, zatím jen teoreticky a brzy to přejde do praktické fáze :-)

    Reagovat
  • 25. 9. 2018 (15.12)
   Permalink

   Sleduju je, pročítáme komentáře na FB, diskuze a čím dál tím víc se blížíme rozhodnutí, že si necháme taky postavit.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.