Dům z pivních lahví

Argentinský umělec Tito Ingenieri je ve svém domovském městě Quilmes známou postavičkou. Volnomyslný dredatý pán v letech si postavil unikátní dům. Pro jeho budování využil svůj nejoblíbenější nápoj, který se navíc v Quilmes v hojném množství vyrábí. Pivo.  

Stavba - dům z pivních lahví

Dům Tita Ingenieriho je totiž vybudován celý z prázdných pivních lahví. Umělec využil láhve namísto cihel a prostě je nasázel do malty dokonce i s etiketami. Kromě nich ale využil také další odpadní materiály, např. ráfky kol a další.

Celkem využil pro stavbu rozsáhlého domu 32 000 6 milionů prázdných pivních lahví. Ne že by snad stačil všechno to pivo vypít, ačkoliv na to vypadá. Většinu sesbíral od přátel ve městě. „Postavit si takový dům je jednoduché. Když budete chtít, zeptejte se mě, nebo přijeďte a já vám to ukážu,“ vybízí Tito.

V České republice by se podobný styl budování mohl ujmout velice rychle!

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

5 komentářů: „Dům z pivních lahví

 • 19. 3. 2010 (14.55)
  Trvalý odkaz

  Pokud by mel ten barak z 6 milionů lahvi, tak pri zohledneni plochy dna jedne lahve by zdi (bez malty a cehokoliv jineho) mely plochu cca 26.000 metru ctverecnich (to je pri vysce zdi 5 metru delka sten pres 5 kilometru!!). A na to ten domek nevypada. Aby to nanosil za 19 let, tak by musel denne donest 865 lahvi. A na to zase nevypada Tito :). Takze si spis myslim, ze to pred rozhovorem trochu prehnal s konzumaci a pridal tam par nul. Navic na http://www.elmurocultural.com/titoingenieri/index.html je take uvedeno 32.000. Ale jinak je to super bydleni.

  Reagovat
 • 11. 3. 2010 (11.11)
  Trvalý odkaz

  Hodnota jeho nemovytosti je tedy odhadem 700 000 Eur. 3kc lahev x 6mil=18 mil deleno kurzem na eu a to je onech 700 000 + material a jeho umelecky prednes.
  Otazkou je jakou hodnotu ma ten domecek v realu.
  To na ,,alkoholika,, neni vubec spatny vysledek.
  Sikula jeden.

  Reagovat
 • 10. 3. 2010 (19.11)
  Trvalý odkaz

  Videli jste to video?
  „Celkem využil pro stavbu rozsáhlého domu 32 000 prázdných pivních lahví.“
  1:08 „There are in total, 6 milion bottles…“
  6 milion bottles je cesky 32 000 lahvi? :D

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *