Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
9. 3. 2010 v rubrice Domy

Argentinský umělec Tito Ingenieri je ve svém domovském městě Quilmes známou postavičkou. Volnomyslný dredatý pán v letech si postavil unikátní dům. Pro jeho budování využil svůj nejoblíbenější nápoj, který se navíc v Quilmes v hojném množství vyrábí. Pivo.  

Stavba - dům z pivních lahví

Dům Tita Ingenieriho je totiž vybudován celý z prázdných pivních lahví. Umělec využil láhve namísto cihel a prostě je nasázel do malty dokonce i s etiketami. Kromě nich ale využil také další odpadní materiály, např. ráfky kol a další.

Celkem využil pro stavbu rozsáhlého domu 32 000 6 milionů prázdných pivních lahví. Ne že by snad stačil všechno to pivo vypít, ačkoliv na to vypadá. Většinu sesbíral od přátel ve městě. „Postavit si takový dům je jednoduché. Když budete chtít, zeptejte se mě, nebo přijeďte a já vám to ukážu,“ vybízí Tito.

V České republice by se podobný styl budování mohl ujmout velice rychle!

 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
 1. Hroch:

  Pokud by mel ten barak z 6 milionů lahvi, tak pri zohledneni plochy dna jedne lahve by zdi (bez malty a cehokoliv jineho) mely plochu cca 26.000 metru ctverecnich (to je pri vysce zdi 5 metru delka sten pres 5 kilometru!!). A na to ten domek nevypada. Aby to nanosil za 19 let, tak by musel denne donest 865 lahvi. A na to zase nevypada Tito :). Takze si spis myslim, ze to pred rozhovorem trochu prehnal s konzumaci a pridal tam par nul. Navic na http://www.elmurocultural.com/titoingenieri/index.html je take uvedeno 32.000. Ale jinak je to super bydleni.

 2. Sardelli:

  Tak použiješ ty nevratné,ny ?

 3. Richelieu:

  Hodnota jeho nemovytosti je tedy odhadem 700 000 Eur. 3kc lahev x 6mil=18 mil deleno kurzem na eu a to je onech 700 000 + material a jeho umelecky prednes.
  Otazkou je jakou hodnotu ma ten domecek v realu.
  To na ,,alkoholika,, neni vubec spatny vysledek.
  Sikula jeden.

 4. Jan Horčík:

  re: Komanche – díky za upozornění!

 5. Komanche:

  Videli jste to video?
  „Celkem využil pro stavbu rozsáhlého domu 32 000 prázdných pivních lahví.“
  1:08 „There are in total, 6 milion bottles…“
  6 milion bottles je cesky 32 000 lahvi? :D

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz