Residenční projekt Hrádeček v Krkonoších nabízí nadčasovou architekturu

Nevšední bydlení s netypickým architektonickým řešením s nádhernými výhledy na krkonošské masivy. To je nový rezidenční projekt Hrádeček v krkonošských Mladých Bukách.

Vily nové podhorské rezidence Hrádeček připomínají terénní vlnu. foto: DRNH
Vily nové podhorské rezidence Hrádeček připomínají terénní vlnu. foto: DRNH

Mnohokrát oceněný architekt Antonín Novák ze studia DRNH uchopil horskou lokalitu s maximálním respektem k okolní krajině a navrhl dům jako terénní vlnu. Tato koncepce je inspirována nejnovějším světovým trendem – tzv. landscape architecture. 21 nadčasových vil vyroste v sousedství golfového hřiště a hotelu Grund Resort Golf&Ski.

Citlivá kompozice prosklených domů v krajině

Rezidenční projekt Hrádeček je podmíněn především respektem ke krajinnému rámci místa. Domy jsou navrženy tak, aby nebyly krajině soupeřem, ale její součástí. Všechny domy mají západní až severozápadní orientaci bohatě prosklených obytných místností propojených se zahradou a s krásným výhledem na okolní panorama hor.

foto: DRNH
foto: DRNH

„Citlivému řešení kompozice v krajině rovněž odpovídá stavebně technické řešení domů, které maximálně využívá přírodní materiály. Zelená střecha má i funkci tepelně izolační a akumulační, počítáno je rovněž s využitím dešťové vody pro zálivku a s nízkoenergetickým standardem vytápění,“ popisuje investor projektu Jiří Grund.

Inspirace aktuálním světovým trendem

Tvůrci projektu Hrádeček se nechali inspirovat aktuálním světovým trendem – tzv. landscape architecture. Nejde ani tak o fůzi land artu a architektury, ale spíše o nový přístup k přírodě.

„Hladká linka svahu nerušeně pokračuje v linii střech řadových domů porostlých travou. Hranice mezi stavbou a krajinou se smazává. Uspořádání řadových domů je definováno vrstevnicemi terénu, ke kterým se přimyká a tvoří tak plynulou křivku splývající s okolní krajinou. Zkrátka respektující místo extravagantní, úsporné místo plýtvající, harmonické místo šokující,“ přibližuje filozofii projektu architekt Antonín Novák ze studia DRNH.

Infrastruktura a využití služeb Grund Resort Golf&Ski

Obytný areál je samostatně napojen na veřejnou komunikaci. Vozovka vedená při nejnižším okraji svahu se stáčí a při vrcholu kopce propojuje Residenci Hrádeček s areálem golfového hřiště a designového hotelu Grund Resort Golf&Ski.

Vznikne tak dopravně bezkolizní a dobře obslužitelný celek. Velkou výhodou pro budoucí majitele je také možnost využívat stávající zázemí tohoto hotelu včetně všech služeb – restaurace, wellness či sportovních aktivit.

V létě se nabízí například golf, pěší výlety nebo cykloturistika. V zimě se můžete v okolí areálu věnovat sjezdovému nebo běžeckému lyžování.

21 vil ve dvou formátech

Projekt počítá s 15 vilami „A100“, se zastavěnou plochou 100 m², garáží 28 m² a terasou 21 m² a se šesti vilami „B200“ se zastavěnou plochou 200 m², garáží 32 m² a terasou 60 m².

Autor projektu – Renomovaná architektonická kancelář Atelier DRNH má dvacetiletou praxi v realizaci staveb do exponovaných krajinných či historických podmínek. Během svého působení obdržela dvě desítky ocenění u nás i v zahraničí, např. Stavíme ekologicky, Stavba roku, Grand Prix OA, Stavba Jihomoravského kraje, nominace na Mies Van Der Rohe Award, PiranesiAward.

tisková zpráva

4 komentáře: „Residenční projekt Hrádeček v Krkonoších nabízí nadčasovou architekturu

 • 16. 10. 2013 (9.44)
  Trvalý odkaz

  xz: … jaké zábradlí? Nevím, že by se živý plot nesměl používat jako „zábradlí“, naopak, to super zapadá….

  Reagovat
 • 15. 10. 2013 (10.07)
  Trvalý odkaz

  Zajimave, jen s tim zabradlim ktere bude muset architekt kvuli predpisum pridat to uz nebude ono – a tak je to se vsemi superarch projekty!

  Reagovat
 • 14. 10. 2013 (17.06)
  Trvalý odkaz

  Tak mne osobne sa to paci. Mat financie nato a ak by sa to realizovalo, tak urcite by som do toho isiel. Davam prst hore a 100 bodov, velmi pekne riesenie.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *