Mrakodrap jako les vyroste v Singapuru

Úžasné splynutí města s přírodou bude možné za pár let vidět v dalekém Singapuru. EDITT Tower je projekt studia TR Hamzah & Yeang, který sponzoruje také Singapurská národní univerzita.
Architektura ve světě: Singapur - EDITT Tower
Šestadvacetipatrový , který na návrzích připomíná spíše lesem prorostlou věž, bude vystavěn z a recyklovatelných materiálů. Přirozené větrání, sbírání dešťové a na zalévání rozsáhlých zahrad, to jsou jen některé z mnoha vymožeností nové budovy, společně s centrálním systémem .
Architektura ve světě: Singapur - EDITT Tower
EDITT Tower má pomoct obnovit lokální ekosystém v celé metropoli a doufejme také inspirovat řadu podobných staveb. Energii si věž bude vyrábět ze 40% sama pomocí . Jednotlivá patra bude možné snadno přeskupovat a předělávat, budova se tedy může snadno měnit, být dynamická a vždy zajímavá a jiná pro své obyvatele a návštěvníky, čemuž jistě bude pomáhat i během roku seproměňující se flóra. Jak se vám takový mrakodrap líbí a jak by se vám líbil třeba v Praze místo veleslavné Chobotnice?

inhabitat

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

6 komentářů: „Mrakodrap jako les vyroste v Singapuru

  • 23. 10. 2008 (17.33)
    Trvalý odkaz

    no jasne, vsechno k tomu ted smeruje,treba z prahy postupne ubejva cokoliv zelenyho (vyssi nez naka barevna kytka ktery sazi pavel bem a mysli si jak je to zasluzny) Napriklad ted se vykacela vetsina zelene pred CVUT, naprosto nelogicky.

    Reagovat
  • 22. 10. 2008 (21.37)
    Trvalý odkaz

    jj, naprosty souhlas. Ted nezbyva nic nez doufat ze se tak jednou stane :o)

    Reagovat
  • 22. 10. 2008 (19.55)
    Trvalý odkaz

    Tak toto nemá chybu…takhle nějak si představuji budoucnost, tu správnou budoucnost. Zdravé, čisté životem překypující město, naprostá harmonie s přírodou. Všechno obnovitelné, udržitelné, v ulicích jen elektromobily, v ideálním případě jen metro, žádný hluk, smog ani prach. Žádné těžení uhlí, ropné vrty, spalování…Potraviny v biokvalitě, převážně jen rostlinného původu. Místo betonových ploch zeleň…Snad se sny stanou skutečností…

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *