Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
22. 10. 2008 v rubrice Architektura

Úžasné splynutí města s přírodou bude možné za pár let vidět v dalekém Singapuru. EDITT Tower je projekt studia TR Hamzah & Yeang, který sponzoruje také Singapurská národní univerzita.
Architektura ve světě: Singapur - EDITT Tower
Šestadvacetipatrový , který na návrzích připomíná spíše lesem prorostlou věž, bude vystavěn z a recyklovatelných materiálů. Přirozené větrání, sbírání dešťové a na zalévání rozsáhlých zahrad, to jsou jen některé z mnoha vymožeností nové budovy, společně s centrálním systémem .
Architektura ve světě: Singapur - EDITT Tower
EDITT Tower má pomoct obnovit lokální ekosystém v celé metropoli a doufejme také inspirovat řadu podobných staveb. Energii si věž bude vyrábět ze 40% sama pomocí . Jednotlivá patra bude možné snadno přeskupovat a předělávat, budova se tedy může snadno měnit, být dynamická a vždy zajímavá a jiná pro své obyvatele a návštěvníky, čemuž jistě bude pomáhat i během roku seproměňující se flóra. Jak se vám takový mrakodrap líbí a jak by se vám líbil třeba v Praze místo veleslavné Chobotnice?

inhabitat
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
 1. Anonym:

  Tohle je opravdu výborné. Těším se na to, až tento trend dorazí i k nám.

 2. Anonym:

  no jasne, vsechno k tomu ted smeruje,treba z prahy postupne ubejva cokoliv zelenyho (vyssi nez naka barevna kytka ktery sazi pavel bem a mysli si jak je to zasluzny) Napriklad ted se vykacela vetsina zelene pred CVUT, naprosto nelogicky.

 3. Anonym:

  jj, naprosty souhlas. Ted nezbyva nic nez doufat ze se tak jednou stane :o)

 4. Anonym:

  Tak toto nemá chybu…takhle nějak si představuji budoucnost, tu správnou budoucnost. Zdravé, čisté životem překypující město, naprostá harmonie s přírodou. Všechno obnovitelné, udržitelné, v ulicích jen elektromobily, v ideálním případě jen metro, žádný hluk, smog ani prach. Žádné těžení uhlí, ropné vrty, spalování…Potraviny v biokvalitě, převážně jen rostlinného původu. Místo betonových ploch zeleň…Snad se sny stanou skutečností…

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz