Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
28.
Úno

Důkladné většiny českých domů by domácnostem, obcím a podnikům ušetřilo 39 miliard korun ročně. Spočetla to nová studie, kterou nedávno prezentovalo Hnutí DUHA. Ekologická organizace také představuje návrh, aby vláda vytvořila Program energetické nezávislosti, který bude domácnostem nadále pomáhat se zateplováním statisíců budov.  
stavba pasivního domu - zateplení28.
Úno

Někdo by si mohl myslet, že na nejde už nic vylepšit. Avšak jen na první pohled. Velkým problémem větrných elektráren je dobře známá proměnlivost výkonu, díky které se musí vyráběná složitě „upravovat“, než je vyvedena do . Bohužel úpravou se ztrácí až 5 % vyrobené elektřiny. Pro budoucí stavby větrných elektráren to však již nemusí platit, neboť inženýrům z Technické university v Mnichově se podařilo uvedený neduh odstranit.  
Větrné elektrárny25.
Úno

Ač si to mnoho lidí možná neuvědomuje, výroba je sama o sobě velmi neekologická. Odhaduje se, že na celkové světové produkci se podílí celými 5 %. Není proto divu, že v dnešní době, kdy stojí v popředí společenského zájmu, se hledají způsoby jak jeho produkci udělat šetrnější k přírodě. A zdá se, že se to nakonec podařilo britské firmě Novacem. Společnost nedávno obdržela ocenění pro svůj nový typ cementu, jehož výroba neprodukuje oxid uhličitý, ale naopak ho absorbuje.  
Novacem24.
Úno

Transphorm je mladá americká společnost založená v roce 2007. Od té doby v tichosti pracuje na novém produktu, který má pomoct zákazníkům výrazně snížit účty za . Ale zároveň také prodloužit dojezd a zvýšit výkon .  
elektrická rozvodná síť transformátor24.
Úno

S potenciálně revolučním výzkumem se světu hlásí profesorka chemického inženýrství Zhenan Bao ze Stanfordské univerzity. Tam už několik let pracuje na projektu umělé kůže. Ta je elastická, dokáže vycítit dotyk, chemikálie ve vzduchu a nově si dokáže i vyrobit energii. Funguje totiž jako .  
výzkum umělá kůže23.
Úno

Společnost si vás dovoluje pozvat na veletrh Dřevostavby 2011. Na stánku firmy vám rádi představíme náš nový katalog domů, ukázku sendviče z , soutěž o elektrický skútr na celé léto a mnoho dalšího.  
Dřevostavby 201123.
Úno

kam se podíváš.“ Vypadá to, že každý den přichází na svět nové a nové revoluční objevy na poli . Jednou to jsou průhledné solární články, jindy solární články „ve spreji“ a skoro vždy nějaká informace o průlomu ve vývoji cenově přijatelných solarních panelů. Ne jinak tomu bude i v tomto příspěvku, ve kterém si představíme firmu HyperSolar, jejíž nejnovější produkt dokáže zvýšit výkon solárních článků až o 400 %. Tedy přesněji zvýšit výkon, aby bylo možné snížit cenu solarního panelu.  
HyperSolar22.
Úno

V oblasti výroby probíhá neustálý boj mezi hmotností, cenou a efektivitou. Soudobé články jsou jednoduše příliš objemné a drahé na to, aby se staly každodenní a všudypřítomnou součástí lidského života. Technický vývoj je však nezadržitelný a přináší nové možnosti jak popsané neduhy odstranit. Příkladem může být nový objev chemických inženýrů z University of Texas v Austinu, kteří předvedli revoluční způsob výroby solárních článků. Nevyrábějí se na velkých strojích, ale nanášejí sprejem!  
Solární články v barvě
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz