Zvýšení výkonu solárních článků o 400 %

kam se podíváš.“ Vypadá to, že každý den přichází na svět nové a nové revoluční objevy na poli . Jednou to jsou průhledné solární články, jindy solární články „ve spreji“ a skoro vždy nějaká informace o průlomu ve vývoji cenově přijatelných solarních panelů. Ne jinak tomu bude i v tomto příspěvku, ve kterém si představíme firmu HyperSolar, jejíž nejnovější produkt dokáže zvýšit výkon solárních článků až o 400 %. Tedy přesněji zvýšit výkon, aby bylo možné snížit cenu solarního panelu.  
HyperSolar

Nejdražší součástí jsou solární články. Pokud by existovala možnost jak zmenšit jejich počet, došlo by také ke snížení ceny solárního panelu.

Na této myšlence je založen jmenovaný produkt. Společnost HyperSolar vyvinula jakýsi , který se umisťuje před vlastní solární články. Sluneční světlo procházející koncentrátorem se soustřeďuje do úzkého světelného kužele, načež se zvýšenou intenzitou dopadá na solární články. Zjednodušeně řešeno koncentrátor světla není nic jiného než velká lupa.

HyperSolar

Díky tomu není nutné pokrývat solárními články celou plochu solárního panelu, ale pouze místa kde dopadá koncentrované světlo. Touto cestou je možné zmenšit počet solárních článků a tak i cenu solárního panelu.

Dle vyjádření společnosti by při použití jejich systému koncentrace světla došlo ke zvýšení výkonu jednotlivých solárních článků až o 400 %. Díky tomu by na jednotlivém solárním panelu mohl poklesnout počet solárních článků o 75 %.

Sdílet: