Biopotraviny – chutné, zdravé, ale drahé

biopotravinyMagazín Ekologické bydlení je sice zaměřen především na problematiku snižování spotřeby energií v domě či bytě a úspory s tím související, ale úzce souvisí i se zemědělstvím. Ostatně, proč chceme chránit když ne proto, aby se nám lépe a zdravěji žilo? Biopotraviny jsou dnes v zatím okrajovým tématem. Mladá fronta Dnes ve svém víkendovém vydání přinesla v příloze zajímavé články týkající se právě tohoto tématu. Biopotraviny jsou v ČR stále populárnější.

biopotraviny

Aby něco mohlo být označeno za „bio“, musí projít přísným testováním a suroviny musejí pocházet od certifikovaného dodavatele. Bio dnes můžete koupit skoro všechno, od mléka přes jogurty, sýry, až třeba po chipsy nebo čokoládu. Podle zkušenosti těch, kteří biopotraviny kupují chutná většina z nich lépe než klasické „verze“. Navíc jsou zcela jistě zdravější (obsahují větší množství živin a vitamínů, méně barviv a dalších potravinových doplňků). Suroviny jsou pěstovány na ekologických farmách, zvířata chována v ekologických chovech. Samotné bioprodukty pak vznikají způsobem šetrným k přírodě. Biopotraviny jsou ale samozřejmě také výrazně dražší. Na druhou stranu – není třeba se přecpávat! :) Obchody s biopotravinami fungují ve všech větších městech, ale také na webu, kde najdete i spoustu dalších informací o bioproduktech.

Související odkazy: BIOPOTRAVINY – základní informace, BIOPOTRAVINY.INFO – oborový zpravodajský portál, biopotraviny, zelenina, ovoce, pečivo, Biopotraviny bio eshop

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Jeden myslel na “Biopotraviny – chutné, zdravé, ale drahé

  • 23. 1. 2024 (19.20)
    Trvalý odkaz

    Mám ráda biopotraviny, a i doma si pěstuji ovoce a zeleninu bez jakékoliv chemie. Letos jsme měli velkou úrodu ovoce, a tak jsem si koupila odšťavňovač. Domácí džus je nejen chutnější, ale hlavně obsahuje více vitamínů a živin než ty kupované. Nejlepší je čerstvý džus, který si můžeme připravit přesně podle svých chutí.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *