Technologie EBM – perpetuum mobile z Maďarska?

V Budapešti a dalších světových metropolích probíhal údajně během posledních 19 let intenzivní výzkum v oblasti elektromagnetismu. Jeho výsledkem je nový vynález nazvaný EBM 720 – zkratka pro „Energy by Motion“, tedy energie z pohybu. Mělo by jít o elektrický generátor, který je schopný vyrábět elektrickou energii bez jakýchkoliv vstupů, pouze díky magnetickým polím. Video dostupné na webu YouTube vysvětluje původ, vznik i současnost zařízení, které nápadně připomíná perpetuum mobile a de-facto slibuje ekologicky zcela nezávadnou, téměř zdarma přístupnou energii. Naprostá většina lidí je samozřejmě v podobných případech 100% skeptická. Druhá strana naopak upozorňuje na rozsáhlé konspirace petrolejářského a energetického průmyslu, bankovních domů a dalších institucí, které společně mají bránit jakýmkoliv revolučním vynálezům v oblasti generování energie ve spatření světla světa. Co si myslíte vy, milí čtenáři?

greenoptimistic

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

9 komentářů: „Technologie EBM – perpetuum mobile z Maďarska?

 • 9. 7. 2009 (23.19)
  Trvalý odkaz

  Perpetuum mobile som už vymyslel. S tým si hlavu už nelámem, ale prečítajte si : DOBRODRUH SK, FÓRUM, SŤAŽNOSTI POSTREHY ZAMYSLENIA a otvorte tému VIETE ŽE…
  To svinstvo vám bráni ho spoznať.

  Reagovat
 • 23. 6. 2009 (5.33)
  Trvalý odkaz

  No jsem student fyziky na bc a myslím si, že je to blbost. Leč chystám se to pročíst (už jsem na to před 5 minutami narazil jinde na českém netu). A pokud mě to trošku přesvědčí, tak popřípadě postavit a odzkoušet. Stejně jako jsem to zkusil s Liftrem. A ten krasně fungoval… ale to neznělo jako taková blbost.

  Je pravda, že zákon zachování energie to opravdu porušit nemůže to by mělo hodně dalekosáhlé důsledky a odvažuji si říct, že by to byl největší zlom ve fyzice a lidksém poznání vůbec. Takže to že ho to poruší předem pokládám za nemožné a pokud ano tak budu šokován (to je slabé slovo).

  Ale pravdou je, že to může využívat něco čeho si zatim nikdo „moc“ nevšiml, jako to už několikrát v historii bylo (a určitě ještě mnohokrat bude). Marně přemýšlím co. Protože pokud to funguje na principu indukce… jako jsem se dočetl jinde. Tak tam někde musí být magnetické pole v kterém se pohybuje vodič (respektive elektrické.. torie relativity a princip zaměny magnetického a el pole ve vztahu k vztažné soustavě). Přemítám o všech magnetických polích. …země, slunce… země se točí atd. Jenže by to znamenalo, že by se to indukovalo všude. V každém vodiči a bylo by dost divné, že si toho zatim nikdo nevšiml.

  Pak mě napadá určitá rezonance (obdobně jako je tomu třeba v anténě). Ale čeho? Kterého tak silného signálu, aby způsobil takový výkon.

  No, nechci něco hned osuzovat bez znalosti podstaty zařízení. Ale vypadá to skoro jako pohádka. Nehledě na to, že takových věcí se ročně objeví dost (a nefungují).

  Kdyby to fungovalo, tak mám otázku číslo dva. Odkud se ta energie bere? odkud ji budeme čerpat. To je dobrá otázka! Protože pokud ji budem čerpat například z rotace země… za jak dlouho ji zastavíme? Atp. Mohlo by to mít v budoucnosti, třeba že v daleké, katastrofální důsledky (nejspíše pro naší planetu či sluneční soustavu).

  Opakuji na závěr, myslím si že je to blbost, ale vše je dobré prověřit :). Tak funguje krtitické myšlení.

  Reagovat
 • 8. 6. 2009 (17.00)
  Trvalý odkaz

  Zdravim, studuji zatím sice jen střední školu (SPŠ – Slaboproudá elektrotechnika) a proto asi moje argumenty nebudete brát tolik vážně, ale tomuto zařízení věřím! A přitom nepopírám zákon o zachování energie. Protože přece nevíme zda se ta energie „vyrábí“ sama nebo mění z nějaké ještě DOSUD NEOBJEVENÉ. Takže podle mě toto zařízení funguje naprosto korektně se zákonem zachování energie, jen dosud nejsme připravení vysvětlit proč. Toť vše!

  Reagovat
 • 17. 7. 2008 (12.11)
  Trvalý odkaz

  Bavi me jak se vzdycky najdou lide, kteri uveri podobnym nesmyslum. Zakon zachovani energie, ktery toto zarizeni popira, je zaklad moderni fyziky a zatim se jej teoreticky, natoz prakticky, nepodarilo vyvratit. Stoji na principech symetrie a kdyby nefungoval, nemohl by existovat soucasny vesmir tak, jak jej zname. melo by to ty nejhlubsi dusledky, jake si jen dokazeme predstavit.

  Reagovat
 • 22. 5. 2008 (16.28)
  Trvalý odkaz

  To je nádherná hovadina a ještě se najdou idioti co tomu věří.Jsem fyzik a vím co říkám.

  Reagovat
 • 12. 5. 2008 (20.29)
  Trvalý odkaz

  Taková „technologie“ už dávno existuje, ale lidé ji prý nechtějí. Pokud máte chvíli čas, tak se podívejte na tyto stránky:
  http://www.swallowcommand.com/
  http://www.johnsearlstory.com/
  http://www.searleffect.com/
  http://www.sisrc.com/
  http://www.searlsolution.com/
  a pro ty línější stačí dát na http://www.youtube.com/ do vyhledávače „Searl Effect Generator“ nebo „John Searl“ a podívat se na nějaké videa o „volné energii“. A kdo neumí anglicky, tak v nějakém vyhledávači určitě najde informace v češtině (např. http://polarity.cz/launch.php?s=page&ID=18).
  Jinak podobné generátory energie vyvíjejí různí nadšenci a každý z nich si myslí co nevymyslel, ale tohle už je dávno vymyšleno viz. John Searl.

  Reagovat
 • 12. 5. 2008 (9.16)
  Trvalý odkaz

  V tom videu rikaji ze po tech letech vyvoje tomu teprve ted zacinaji rozumet. Pokud pujdem dal timto smerem muzeme myt velke 100MW generatory do 10 let. „kez by to byla pravda,,

  Reagovat
 • 12. 5. 2008 (7.28)
  Trvalý odkaz

  co takhle to otitulkovat česky? nejsem tak dobrý angličtinář.
  Konvence a vzdělání mi radí se tomu vysmát, ale kolikrát v historii jsme to už slyšeli a nakonec se našel nějaký „blbec“ co nevěděl, že TO nejde a udělal to. Zatím t vypadá jen na nějaký tunel na sponzory, ale neodsuzoval bych předčasně.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *