Kyocera navyšuje výrobu solárních panelů

Výrobců solárních panelů je celá řada. Jen málokterý ovšem tak dobře pracuje s veřejností a umí prezentovat své výsledky jako Kyocera. A kvalitní PR, to je dnes polovina úspěchu.

„Většinu velkých zakázek realizovala Kyocera v posledních letech.“Zdroj: Kyocerasolar.com
„Většinu velkých zakázek realizovala Kyocera v posledních letech.“Zdroj: Kyocerasolar.com

I proto si zmíněná společnost dovolila učinit ke 21.6.2014, tedy ke Světovému dni solární energie malé shrnutí svých dosavadních výsledků, které podporují obraz kvalitního dodavatele čisté elektřiny.

Jak tedy zní bilance, kterou letos provedl president společnosti Goro Yamaguchi? Od roku 1975, kdy byla společnost, která se soustředí na solární a komunikační technologie založena, dokázala vyprodukovat takové množství panelů, že by to zajistilo plynulou výrobu 5 GW elektřiny.

Jen pro představu, je to zhruba tolik (přepočítáno na 3-5 kW fotovoltaické systémy malých střešních elektráren), kolik by dokázalo zásobovat 1,4 milionu domácností.

Pětigigawattový milník Kyocera hodlá ponechat rychle za sebou. Ostatně, tento dosavadní velký skok je otázkou několika posledních desítek měsíců. Vždyť jen za loňský fiskální rok vyrobila Kyocera 1,2 GW, a do dalšího plánuje překonat svůj stín produkcí solárních panelů o souhrnném výkonu o 1,4 GW.

Pokud bychom vyloženě nechtěli oprašovat skvělý obraz společnosti Kyocera, mohli bychom například říct, že se jedná pravděpodobně o jedinou firmu v Japonsku, která na katastrofě ve Fukushimě vyloženě vydělala.

Zavedením fixních tarifů v Japonsku a odstavení větší části jaderných reaktorů vytvořilo „hlad po solární energii“. A Kyocera byla připravená. Stali se například dodavatelem pro největší dosavadní japonský solární projekt, Kagoshima Nanatsujima MSPP, kde instalovali 70 MW. Nesoustředili se ale jen na domácí trh.

Solární panely o celkovém výkonu 25 MW dodali pro AV Solar II v Arizoně, 9,4 MW pro New York, a hlavně získali kontrakt pro Thajsko, kde osadili celkem pětatřicet lokalit, dohromady 260 MW.

V příštím roce se Kyocera chystá na další mega-projekt. Tím bude zajištění elektřiny pro ostrov Ukujima. Hovoří se o 430 MW (tedy nějakých 1 720 000 solárních panelech). Je to prostě společnost, která se umí prosadit a využít nabízený prostor.

Reuters.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *