ČEZ postaví v Rumunsku obrovský větrný park

větrná farma na pobřežíHospodářské noviny ve své internetové verzi iHNed.cz informují, že český energetický gigant ČEZ hodlá v Rumunsku u Černého moře postavit obrovskou větrnou farmu. Větrné elektrárny budou mít celkový výkon 600 MW, a půjde tak o největší přímořskou větrnou farmu v Evropě. „ČEZ se dohodl na koupi projektu se společností Continental Wind Partners LLC, která bude řídit výstavbu. „Tento větrný projekt významně posílí pozici Skupiny ČEZ v Rumunsku. Projekt je zcela připraven, má všechna potřebná povolení, včetně garantovaného připojení do sítě, technologie potřebné pro první fázi jsou také plně smluvně zajištěny,“ citovala agentura ČTK generálního ředitele ČEZ Martina Romana.“

větrná farma na pobřeží

Energie větru, jak se zdá, nabývá zdaleka nejen v Evropě na popularitě. Prakticky po celé zemi se staví jako o život a právě východní Evropa, stejně jako například Turecko a další země, mají z tohoto pohledu obrovský, dost možná dosud neobjevený potenciál. ČEZ údajně hodlá v budoucích 15 letech investovat do rozvoje obnovitelných zdrojů energie až 30 mld. korun, z toho 20 mld. půjde na větrné elektrárny.

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

2 komentáře: „ČEZ postaví v Rumunsku obrovský větrný park

 • 31. 8. 2008 (9.49)
  Trvalý odkaz

  No ale chtěl bych říct že to jde z našich peňez které ČEZ získal asi za půl roku. No nevím jestli se mi to zdá blbé jen mě že máme nejhorší poměr mezi platem a cenou elektřiny a ČEZ si vklidu za naše peníze utrácí v zahraničí místo toho aby investovali v našem státě do obnovitelných zdrojů a začal snižovat znečištění z uhelných elektráren.

  Reagovat
 • 27. 8. 2008 (17.12)
  Trvalý odkaz

  No pane jo! To je takových 500 větrníků. Doufám, že podobná ptákovina nenapadne někoho u nás.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *