Nissan rozšíří síť dobíjecích stanic pro elektromobily

Auta na elektřinu si nikdy nemohou získat důvěru zákazníků, dokud nebude vytvořena dostatečná síť dobíjecích míst. Proto je pochopitelná snaha společnosti , která by rád a v příštích osmnácti měsících vybudovala na pět set nových míst po celé Americe.

Více dobíjecích stanic znamená větší ochotu klientů investovat do pořízení elektromobilu. Zdroj: Nissan/Walbergs
Více dobíjecích stanic znamená větší ochotu klientů investovat do pořízení elektromobilu. Zdroj: Nissan/Walbergs

Obchodní stratégové společnosti Nissan jsou totiž přesvědčeni o platnosti jednoduché přímé úměry. Tam, kde došlo k vybudování alespoň minimální infrastruktury dobíjecích míst pro

„Našimi plány se nese vize na síť rychlodobíjecích stanic, které nebudou jen lemovat silnice, ale budou propojovat komunity a lidi žijící spolu v sousedství,“ říká Brendan Jones, vedoucí marketingové strategie elektromobilů Nissan.

Rychlodobíjecí stanice = vyšší prodeje elektromobilů

„Chceme robustní síť pohodlných rychlodobíjecích stanic, která dopomůže lidem k získání důvěry v elektromobily,“ dodává.

Model má být jednoduchý – namísto rovnoměrné expanze po celém kontinentu se bude Nissan soustředit na zahuštění dobíjecí infrastruktury v místech, kde lidé již v elektromobilech jezdí.

Až se v těchto lokalitách stane elektromobila dobíjecí stanice běžnou realitou, posune se zase dál. Při instalaci plánuje využít „strategie tří vrcholů“.

Sociální práce

Podle ní by měly být rychlodobíjecí stanice přístupné jednak u prodejců aut této značky, dále pak na dohled velkým průmyslovým areálům, kam nemalá část obyvatel dojíždí za prací, a třetím vrcholem bude doplnění sítě v rezidenčních čtvrtí, kde žijí.

„Je to práce s lidmi – pokud uvidí, že je dobíjecí stanice doprovází na cestách po celý den, nebudou se „bát“ pořídit si také elektromobil,“ shrnuje strategii Jones.

Pro Nissan je nezbytnou součástí propagace tržního záměru i oslovení Washingtonu, „města, odkud se vše řídí“. Letos zde má být v rámci sítě NRG eVgo zbudováno čtyřicet rychlodobíjecích stanic.

Jedna taková přitom dokáže baterii elektromobilu, jako je například model Nissan LEAF, nabít na 80 % za necelou půlhodinku. ve Washingtonu má být vůbec první takto rozsáhlá v severních amerických státech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *