Červené kontejnery na elektroodpad jsou teď chytřejší!

Dle údajů společnosti ASEKOL na počátku loňského roku aktivně třídilo elektrozařízení 60 % obyvatel ČR.

Červené kontejnery ASEKOL slouží k vyhození drobného elektrozařízení do velikosti 40 × 50 cm, které nejčastěji končívá v běžném směsném odpadu. Staré spotřebiče v sobě mají nebezpečné látky jako například rtuť, olovo nebo kadmium.

Ty se na klasické skládce uvolňují do půdy, vody a ovzduší, čímž poškozují životní prostředí. Spotřebiče vhozené do červených kontejnerů naproti tomu putují do recyklační linky, kde se pomocí různých separací získávají původní suroviny a materiály ke znovuvyužití.

Inovace nového typu červeného kontejneru ASEKOL pro elektroodpad
Inovace nového typu červeného kontejneru ASEKOL pro elektroodpad

Zpětný odběr spotřebičů tak životnímu prostředí pomáhá hned dvakrát – chrání před únikem nebezpečných látek a zároveň recykluje již použité materiály. V prosinci 2016 už počet obyvatel ČR třídících elektrozařízení stoupl na 81 %.

Trend nasvědčuje tomu, že počet ekologicky odpovědných Čechů se neustále zvyšuje. Svůj podíl na tom má stále se rozšiřující počet červených kontejnerů po České republice (aktuálně 3169 ks) a inovace, které pomáhají sběr starého elektra zefektivnit.

Mezi nejvýznamnější vylepšení poslední verze kontejnerů patří:

  • nový patentovaný vhoz;
  • čidlo, které informuje o naplnění kontejneru, poškození nebo převalení;
  • betonová základna, bránící převalení;
  • moderní design

„Modernizace červených kontejnerů je pro nás důležitá především proto, abychom byli schopni co nejlépe zajistit bezpečnost a efektivnost svozů,“ vysvětluje Martina Martínková z neziskové společnosti ASEKOL a dodává:

„Tyto inovované kontejnery plně nahradí staré modely, které se již nevyrábí. Na jejich výrobě se podílela také chráněná dílna Gerlich Odry, která nám v minulém roce dodala přes 200 ks nových kontejnerů.“

Jeden myslel na “Červené kontejnery na elektroodpad jsou teď chytřejší!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *