Vyrostl nám tu panelák, hlásí z brněnského výstaviště

Návštěvníci loňských Stavebních veletrhů Brno mohli na vlastní oči sledovat stavbu mobilního pasivního domku. Ti letošní se projdou skutečným panelákovým bytem.

Interaktivní prezentace pasivního paneláku, foto: Centrum pasivního domu
Interaktivní prezentace pasivního paneláku, foto: Centrum pasivního domu

Do tajů komplexní rekonstrukce domu je uvede interaktivní výstava „Pasivní panelák! Na co ještě čekáte?“, který mohou navštívit po celou dobu konání veletrhu, tedy od úterý 23. až do soboty 27. dubna 2013.

Posledních několik dní se na brněnském výstavišti pilně pracovalo a pod rukama odborníků z Centra pasivního domu a jeho členů zde vyrostl pasivní panelák.

Kvalitní okna, jejich precizní osazení a utěsnění, žádné tepelné mosty, zastínění proti slunci a hlavně dostatek izolace a rekuperační jednotka se zpětným ziskem tepla – tak by se dal charakterizovat správně rekonstruovaný dům.

Jak na to a proč, to se návštěvníci dozvědí nejen z informačních panelů, ale i od odborníků, kteří budou každý den ve 13 hodin provádět komentované prohlídky panelákovým bytem.

Kromě interaktivního modelu čeká na návštěvníky také bohatý doprovodný program, množství zajímavých přednášek či poradenství od odborníků zdarma.

tisková zpráva

Jeden myslel na “Vyrostl nám tu panelák, hlásí z brněnského výstaviště

  • 26. 4. 2013 (9.32)
    Trvalý odkaz

    Rekuperační jednotka se zpětným ziskem tepla? No, zase jsem o něco chytřejší!

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *