Největší akce o pasivních domech začíná už v pátek v Brně

Konference Pasivní domy 2014 proběhne v pátek 31. října a v sobotu 1. listopadu. Pořadatelé zvou do Kongresového centra kromě mezinárodních odborníků také běžné zájemce o bydlení.

Konference Pasivní domy představí možnosti levného a trvale udržitelného bydlení.
Konference Pasivní domy představí možnosti levného a trvale udržitelného bydlení.

Pro návštěvníky je zdarma připraven doprovodný program, v rámci něhož se mohou informovat o moderních možnostech energeticky úsporného bydlení a poradit se, jak na to.

„Pasivní dům je skvělou a promyšlenou volbou při rozhodování o novém bydlení,“ uvedl Jan Bárta, ředitel neziskové organizace Centrum pasivního domu, který konferenci i doprovodný program pořádá.

„Investice do něj se vyplatí a navíc je jeho majitel do budoucna mnohem míň ovlivněn výkyvy cen energií,“ dodal Bárta. Mezi další výhody pasivních domů patří důraz na kvalitní provedení a zdravé vnitřní prostředí domu, které zajišťuje systém automatického větrání.

Mezinárodní konference Pasivní domy nabídne bohatý program pro odborníky, ale i návštěvníky z řad potenciálních investorů. Program zahrnuje přednášky českých i zahraničních specialistů, praktické semináře i doprovodný program pro běžné zájemce o bydlení.

Ti se mohou zdarma poradit o volbě izolace, rekonstrukci nebo třeba stavbě nového domu. Běžným návštěvníkům se budou věnovat bezmála tři desítky vystavovatelů, kteří pokrývají všechny oblasti, které jsou ke stavbě kvalitního energeticky úsporného domu potřeba.

Tím ale týden pasivních domů nekončí. O víkendu 7.-9. listopadu na konferenci navazují Dny pasivních domů, v rámci nich se otevře bezmála 80 obydlených pasivních staveb po celé České republice. Zájemci najdou veškeré informace na www.pasivnidomy.cz/dpd.

10. ročník mezinárodní konference Pasivní domy 2014

31. října – 1. listopadu 2014
Kongresové centrum, Brno

tisková zpráva

2 komentáře: „Největší akce o pasivních domech začíná už v pátek v Brně

  • 31. 10. 2014 (19.09)
    Trvalý odkaz

    Má to být pro laiky, budou tam i stavební firmy, které tyto domy staví? Byli jsme na ForArchu, tam jsme nějaké informace načerpali, zaujali nás firmy ELK, Bahal a GeCa.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *