Nový okenní profil Eforte – ideální volba pro pasivní domy

Společnost Deceuninck, nabízí jako první na českém trhu šestikomorové plastové okenní profily Eforte, které při použití běžné ocelové výztuhy nabízí řešení pro okna do pasivních domů. Domy v pasivním standardu vyžadují okna, které splňují ty nejnáročnější tepelně-technické požadavky. Tyto nároky jsou kladeny nejen na okna jako celek, ale i na jejich dílčí části, a to včetně okenních profilů.  
okna Inoutic Eforte

Řešením je nový plastový šestikomorový okenní profil Eforte od společnosti Deceuninck, který při použití běžné ocelové výztuhy, vestavné hloubce 84 mm a bez přídavných izolačních prvků dosahuje výborného koeficientu tepelné prostupnosti rámem, a to pouhých 0,95 W/m²K. Při použití prosklení s tepelnou prostupností U(g)=0,6 W/m²K plastová okna z profilů Eforte spolehlivě splňují parametry pasivních domů. Pomocí speciálních skel lze dosáhnout dokonce hodnoty tepelné prostupnosti celým oknem U(w)=0,66 W/m²K, která se pohybuje výrazně pod hodnotami kladenými na pasivní domy.

okna Inoutic Eforte

Systém Eforte umožňuje zabudování skla v okenních křídlech do hloubky 20 mm, čímž je zaručena optimální povrchová teplota v oblasti zasklívací lišty. Tento prvek je v oblasti otvorových výplní ojedinělý. Nové svařovatelné multifunkční těsnění řeší vyrovnávání nárazů, respektive těsnění skla na rámu, a spolehlivě tak chrání proti prudkému dešti či krupobití a velmi dobře izoluje proti hluku. K přednostem systému Eforte se řadí i velký výběr z více než 20 barev, které lze uplatnit jako oboustranné nebo jednostranné dekory, včetně 7 exkluzivních barev Titanium Plus, které dodávají plastovým oknům vzhled okna hliníkového. Nový profil Eforte splňuje požadavky státního programu Zelená úsporám a lze na něj žádat dotace.

Profilový systém Eforte staví na osvědčené technologii Inoutic. Je navržen tak, aby byl plně kompatibilní s ostatními profily a produkty Inoutic. Například zasklívací lišty a kování jsou identické s prvky Inoutic.

okno Eforte

Díky vestavné hloubce 84 mm je možné použít profil Eforte jak v novostavbách, tak i ve staré zástavbě. Veškeré prvky, tj. použitý materiál PVC a ocelová výztuž systému Eforte, jsou plně recyklovatelné.

Více informací a seznam prodejců najdete na www.deceuninck.cz.

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Jeden myslel na “Nový okenní profil Eforte – ideální volba pro pasivní domy

  • 25. 10. 2010 (9.25)
    Trvalý odkaz

    Obyčejný okno. Tyto parametry nejsou nijak vyjímečné. Uf=0,95 snad nestojí zani za článek na tomto serveru…

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *