POZVÁNKA: Experti poradí, jak správně založit pasivní dům na izolaci

Málokdy se na jednom místě sejde hned několik odborníků, aby diskutovali o nejlepším možném řešení. Fórum expertů, odborné setkání organizované Centrem pasivního domu, ale takovou unikátní příležitost nabízí. V pondělí 26. května se bude v Praze mluvit o základech pasivních domů, které díky vysokým energetickým nárokům vyžadují odstranění tepelných mostů pomocí izolace.

Fóru expertů pořádá odborné sdružení Centrum pasivního domu. Bude věnováno zakládání pasivního domu na tepelné izolaci. Akce se uskuteční v pondělí 26. května v Praze na na Fakultě stavební ČVUT od 9:00. foto: CPD
Fóru expertů pořádá odborné sdružení Centrum pasivního domu. Bude věnováno zakládání pasivního domu na tepelné izolaci. Akce se uskuteční v pondělí 26. května v Praze na na Fakultě stavební ČVUT od 9:00. foto: CPD

Fórum expertů je unikátním diskusním formátem, který reaguje na nedostatek odborníků v oblasti úsporného stavebnictví. Na Fórech se řeší vždy konkrétní konstrukční detail za účasti specialistů z oboru, stavebníků i architektů.

Formát akce počítá s výrazným zapojením všech účastníků akce. Kromě diskuse na místě organizátoři umožňují přihlášeným dopředu poslat návrhy projektů, nad nimiž se budou experti zamýšlet.

„První Fórum expertů jsme uspořádali v dubnu a mělo velký ohlas, museli jsme dokonce navyšovat kapacitu sálu,“ uvedla Iva Černá, marketingová ředitelka Centra pasivního domu. Nejbližší debata se uskuteční 26. května na Fakultě stavební, ČVUT (Thákurova 7, místnost 135). Vstupné včetně coffee breaku je 490 Kč. Přihlásit se stačí na www.pasivnidomy.cz.

Hlavní témata Fóra expertů:

  • Použití, možnosti a zásady založení pasivních domů se základovou deskou na tepelné izolaci
  • Možnosti vyloučení tepelného mostu v patě zdiva u klasického založení na pásech
  • Porovnání ekonomiky řešenía volba řešení, které je pro konkrétní případ nejvhodnější
  • Zásady umístění hydroizolace a její ochrana
  • Nutnost úpravy terénu, podkladní vrstvy a potřebná drenáž

Návštěvníci získají nejen zajímavé informace, ale i konkrétní plány postupů a kontakty na specialisty z praxe.

tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *