Kompletní proměna dětského pokoje na moderní studentský pokoj

Ani jste se nestihli otočit a vaše ratolest už odrostla miminkovskému pokojíku, který jste pro ni s láskou před šesti lety připravovali? Je na čase zamáčknout slzu a pustit se do další přestavby. Tentokrát budete z miminkovského pokoje připravovat pokoj pro školáka.

V každém věku potřebuje vaše dítě jinak přizpůsobený prostor. Je to celkem logické, jak dítě roste, mění se jeho vkus, záliby i způsob, jak pokoj využívá. Zatímco miminka a batolata hodně spí a potřebují maximálně bezpečné místo na hraní s oblými hranami a měkkým kobercem, starší děti už potřebují prostor i na učení.

Právě doba, kdy máte doma předškolní dítě je vhodná pro proměnu dětského pokoje. Rozmyslete si, jak budete proměnu koncipovat, můžete se totiž vydat dvěma směry.

Buď se rozhodnete pokojík vybavit stále ještě dětským nábytkem a vyberete dítku některou z designových postelí ve tvaru auta, kočáru či pirátské lodi a tomu přizpůsobíte i zbytek pokojíku, nebo se rozhodnete jít do něčeho trochu praktičtějšího, co ocení i později.

Svatá trojice dětského pokoje

Není možné zcela jednoznačně říci, která varianta je lepší, to jistě záleží na vašich preferencích, ale v každém případě by měl mít dětský pokoj pro školáka několik zásadních věcí. Jistě jste už slyšeli o třízónovém uspořádání pokoje.

Tyto tři zóny byste opravdu měli do dětského pokoje naskládat, ať je to pokoj pro malého školáka nebo pro teenagera. Je potřeba, aby zde bylo místo na spaní, na zábavu i na práci.

Mít, kde spát

Postel musí vyhovovat všem normám a měla by mít i certifikáty o nezávadnosti použitých materiálů. V žádném případě nic nezkazíte, když pořídíte dřevěnou dětskou postel. Masiv je stále tím nejlepším materiálem, pro výrobu nábytku, je velmi odolný a také bytelný. Nemusíte se tedy bát, že by děti postel poničily při hraní.
Trochu oříšek mohou být rozměry postele, menší postel budete muset za pár let opět vyměnit. Můžete tedy zvolit rovnou postel větší s rozměrem ložné plochy 120×200 cm, taková postel už vašim dětem vydrží do dospělosti.

Mít se, kde učit

Pracovní kout vybavte kvalitním nábytkem. Vybírat můžete z množství variant, které pro vás výrobci nábytku nadesignovali. Pokud si přejete, aby stůl a židle nějakou dobu vydržely a nechcete za chvíli kupovat nové, pořiďte rostoucí stůl a židli. Pro školáka bude ideální po celou dobu, protože nábytek snadno přizpůsobíte jeho výšce.
postel ALDO kids

Mít, kde odpočívat

Hrací a později relaxační zóna je neméně důležitá. Měl by to být prostor, kde si dítě odpočine, bude si hrát a později třeba číst nebo sledovat televizi. Rozhodně sem nezapomeňte dát dětskou knihovnu, nějakou komodu na hračky a něco na sezení. Později můžete dokoupit konferenční stolek a z komody na hračky vykouzlit prostor na učebnice či oblečení.

komoda
Byť půjde vaše dítko teprve do první třídy, klidně můžete jeho pokoj pojmout jako moderní studentský pokoj a vybavit ho adekvátním nábytkem. Jak poroste, změny už budou jen minimální a spokojenost bude na všech stranách.

Sdílet: