Inženýr z Google bydlí na parkovišti ve staré dodávce, šetří za nájem

Společnost Google ráda navenek působí dojmem zaměstnavatele, pro kterého prostě chcete pracovat. Inovace v běžném provozu i nebývale štědrý program výhod pro pracovníky ale dostává trochu odlišnou podobu, když se věci chopíte tak jako třiadvacetiletý Brandon, softwarový inženýr z Googlu.

„Úložný prostor staré fordky činí cirka 12 metrů čtverečních. Dost na matraci, věšák a šatník.“ Zdroj: Brandon
„Úložný prostor staré fordky činí cirka 12 metrů čtverečních. Dost na matraci, věšák a šatník.“ Zdroj: Brandon

Zpráva o zmíněném Brandonovi z Massachusetts nejprve oběhla různé manažerské weby, coby ekonomická zajímavost. Mladík, který od roku 2006 pracuje pro Google, totiž šetří 90 % svého měsíčního platu. A to díky tomu, že už léta přespává v úložném prostoru své stěhovácké dodávky, zaparkované přímo pod okny kanceláře svého zaměstnavatele.

Je jistě fascinující, že se po celou dobu svého pracovního poměru pro nejprogresivnějšího amerického zaměstnavatele zvládl poskládat na ploše dvanácti metrů čtverečních (s jednou matrací a skříňkou se šuplaty na oblečení).

Brandon si ale svůj postup obhájí docela snadno: buď bydlet v San Francisku, jednom z nejdražších měst , na nejlevnějším korporátním privátě s dalšími třemi lidmi, za 65 dolarů na noc (tedy cca 2000 $ měsíčně), anebo se pustit do vlastního.

Jenže na vlastní byt nebo pronájem neměl dost peněz: proto si raději vypůjčil, aby si na podnikatelský úvěr pořídil starou stěhováckou dodávku značky Ford za $10 000, v jejímž úložném prostoru si zařídil velmi skromné bydlení.

„Elektřinu neplatím, protože prakticky nevlastním nic, co by se muselo nabíjet,“ říká Brandon. „O mobil se mi stará Google, svítím si baterkou, kterou si dobíjím v práci. Mám tu šatník, matraci a věšák, nic jiného nepotřebuji.“

Jídlo, koupelna, knihovna – to vše je součást zaměstnaneckého standardu, takže to řešit nemusí. V konečném důsledku tak „šetří“ peníze za nájem i čas, který by musel trávit cestou z nebo do práce. Dnes tuto cestu může počítat ve vteřinách.

Brandonův případ ale neukazuje jen na extrémně drahé nájmy v San Francisku, ale také na neradostnou situaci absolventů. Například Brandon sice absolvoval svůj obor s vyznamenáním, ale také se „zářezem“ $22 434 studentské půjčky.

Jeho velmi alternativní styl bydlení mu umožní zbavit se tíživého břemene během měsíců, na rozdíl od jeho méně spořivých spolu-studentů.

2 komentáře: „Inženýr z Google bydlí na parkovišti ve staré dodávce, šetří za nájem

  • 26. 10. 2016 (13.30)
   Trvalý odkaz

   Pokud Brandon na zbavení se tíživého břemene studentské půjčky potřebuje několik měsíců, tak protože zpráva je ze 20. 10. 2015 je už přes rok stará, tipuji, že za ten čas již prodal dodávku a si našetřil také i na zmíněný vlastní byt.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *