Jímky na dešťovou vodu sníží náklady na vodu

Zakládáte si na svém ekologickém způsobu života a snažíte se neustále minimalizovat svou ekologickou stopu? Potom by vaší pozornosti neměly ujít zdánlivě bezvýznamné, nicméně ve skutečnosti velmi užitečné jímky na dešťovou vodu.

Jímka na dešťovou vodu. foto: KellnerCZ
Jímka na dešťovou vodu. foto: KellnerCZ

Plastové jímky na dešťovou vodu pomáhají ušetřit až polovinu nákladů na vodu. Hospodařte tedy konečně efektivněji. Více o tom, jak ušetřit za vodu, se dočtete v tomto článku.

Jak se jímka instaluje

Plastové jímky se instalují pod zem. Po usazení následuje obetonování, které zaručí pevnost a mimořádně dlouhou životnost jímky. Zejména při dopravě na místo určení a manipulací s plastovou jímkou oceníte rovněž její nízkou hmotnost.

Čistotu vody v plastové jímce spolehlivě zajistí filtr, který je nutné čistit. Nemusíte však mít obavy z toho, že se budete muset každých pár měsíců zabývat jeho čištěním.

Plastová jímka na dešťovou vodu. foto: KellnerCZ
Plastová jímka na dešťovou vodu. foto: KellnerCZ

Interval je totiž poměrně dlouhý, dosahuje až několika let, takže v podstatě je jímka téměř bezúdržbová. Zde se tedy přidává další podstatná úspora, tentokrát časová.

K instalované a obetonované nádrži je možné připojit také potrubí a čerpadlo, díky nimž přepravíte vodu přesně tam, kde ji nejvíce využijete.

Jak jímky šetří vodu

Plastová jímka dokáže ušetřit značnou část nákladů na vodu. Důležitým aspektem jsou nejen však ušetřené náklady po stránce finanční. Neméně důležité, možná ještě podstatnější je hledisko ekologické. V současné době se s nedostatkem vody začínáme potýkat i v našich zeměpisných šířkách.

Právě plastové jímky na dešťovou vodu mohou v tomto případě pomoci. Akumuluje se v nich užitková voda, kterou lze použít zejména na zalévání zahrady, ale i jinde ve vašem domě. Během suchého léta se množství vody spotřebované k zalévání a dalším podobným činnostem může značně navýšit.

Kam se jímky hodí

Chovejte se tedy ekologicky a začněte šetřit vodou všude tam, kde je to možné. Využijte efektivně dešťovou vodu a instalujte na svůj pozemek plastovou jímku. Určitě se nechcete uchýlit ke starému, již dávno přežitému způsobu, kdy byla dešťová voda zachytávána do sudů, které stály rozmístěny po celé zahradě. Tento způsob je dnes již značně nepraktický a také nevzhledný.

Plastová jímka vám však pomůže zlepšit hospodaření s vodou nejen ve vašem rodinném domě, ale dokonalé využití nalezne i na vaší chatě či chalupě. Díky obetonování ji lze umístit i tam, kde by v opačném případě mohlo hrozit její poškození.

Zaujal vás tento způsob, jak ušetřit vodu? Potom se můžete podívat na stránky společnosti KellnerCZ, výrobce plastových jímek a septiků.

placená inzerce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *