Developeři začínají spolupracovat s odborníky na šetrné budovy

Developerská společnost JRD, která se v polovině minulého roku posunula do desítky nejsilnějších rezidenčních developerů, si zakládá na ohleduplném přístupu k životnímu prostředí, zdraví člověka a energetickým zdrojům. Spolupracuje proto nově s předními experty.

Společnost JRD s.r.o. byla založena v roce 2003. Jako první developer v České republice se zaměřila na výstavbu nízkoenergetických a pasivních bytových domů a v současné době je na tomto trhu lídrem. Díky růstu objemu zrealizovaných prodejů se v roce 2015 posunula do první desítky nejsilnějších rezidenčních developerů.
Společnost JRD s.r.o. byla založena v roce 2003. Jako první developer v České republice se zaměřila na výstavbu nízkoenergetických a pasivních bytových domů a v současné době je na tomto trhu lídrem. Díky růstu objemu zrealizovaných prodejů se v roce 2015 posunula do první desítky nejsilnějších rezidenčních developerů.

Zároveň chce JRD stále pracovat na svém vývoji a vylepšovat kvalitu projektů a služby pro klienty. Začala proto úzce spolupracovat s renomovanými odborníky, kteří budou nezávisle posuzovat environmentálně šetrné standardy jednotlivých projektů a svými zkušenostmi tak přispějí k jejich dalšímu zlepšování i k celkové podpoře ekologického bydlení.

Developer JRD se energeticky úsporným bytovým projektům věnuje již od svého vzniku a během 13 let spolu s dodavateli pracoval na vývoji a vylepšení materiálů a technologií pro pasivní domy.

Jeho cílem je kromě výstavby vysoce kvalitních zdravých a úsporných bytů také posouvání hranic úsporného bydlení k nulovým až aktivním domům a šíření povědomí o prospěšnosti environmentálně šetrných staveb.

V rámci této strategie zahájil spolupráci s dalšími nezávislými odborníky. K nim patří například Petr Vogel ze společnosti EkoWATT, který je rovněž jedním ze zakládajících členů České rady pro šetrné budovy.

Ten posuzuje řešení vypracovaná pro jednotlivé projekty a navrhuje změny, které budou mít pozitivní dopad nejen na kvalitu bydlení v bytech od JRD, ale promítnou se tak do rozvoje udržitelné výstavby v České republice.

„Společnost JRD si zakládá na odpovědnosti ke klientům i životnímu prostředí. Lídrem trhu šetrného bydlení je díky zcela odlišnému přístupu k výstavbě bytových domů, což nejlépe dokládá fakt, že řada zaměstnanců včetně majitele Jana Řežába ve svých projektech i bydlí. Za dob první republiky byl takový přístup samozřejmostí, dnes jde na developerském trhu velkých společností a nadnárodních korporací spíše o výjimku. Protože je mi přístup JRD k šetrné výstavbě velmi blízký, jsem rád, že se mohu zapojit do jejího rychle se rozvíjejícího týmu a předávat své zkušenosti a podněty,“ říká Petr Vogel, který byl v rámci své konzultační činnosti u návrhu a realizace desítek projektů.

Výsledkem spolupráce bude stanovení environmentálně šetrných standardů JRD, které budou pro klienty nově popsány v tzv. zelené knize.

Cílem firmy bylo vždy stavět co nejšetrnější budovy, které obyvatelům zaručují zdravé vnitřní prostředí, nízké provozní náklady a špičkové provedení.

Proto již v minulosti začala spolupracovat s nezávislými inspektory nemovitostí ze společnosti Bytecheck, kteří kontrolují kvalitu bytů před jejich předáním novým majitelům.

„Nyní spolupráci rozšiřujeme na odborníky přes šetrnou výstavbu, jejichž poradenství nám pomůže i v definování dlouhodobé strategie, která nám nadále zajistí pozici lídra na trhu energeticky úsporného bydlení. Důležitá je pro nás také celková společná podpora ekologického stavění, které využívá obnovitelné zdroje energie a je co nejšetrnější k životnímu prostředí. Takové domy jsou budoucností rezidenčního developmentu,“ uvádí Jan Řežáb, majitel JRD.

tisková zpráva

Jeden myslel na “Developeři začínají spolupracovat s odborníky na šetrné budovy

  • 27. 5. 2016 (10.46)
    Trvalý odkaz

    Na jednu stranu super. Na druhou stanu je smutné, když se tím společnost může chlubit, protože to znamená, že to není standard a normálka. Jak by to mělo správně být.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *