Oběd zadarmo: v úterý 10. září bude na Václavském náměstí hostina, přijďte taky!

Nadšenci ze skupiny Zachraň jídlo už zítra uvaří oběd ze surovin, které by se vyhodily. Zdarma vás pohostí a spolu s vámi poukáží na problematiku plýtvání jídlem. Vaří pro všechny kolemjdoucí, jste zváni i Vy! První porce se vydává ve 12:00 a program akce je připraven až do čtyř hodin odpoledne.

Oběd zadarmo: zachraň jídlo! Už zítra na Václaváku v Praze. foto: zachranjidlo.cz
Oběd zadarmo: zachraň jídlo! Už zítra na Václaváku v Praze. foto: zachranjidlo.cz

Skupina Zachraň jídlo chystá na 10. září jednodenní happening nazvaný “Hostina pro tisíc”. Společně poobědváme pod širým nebem přímo na Václavském náměstí, kde si vychutnáme jídlo ze surovin, které by jinak přišly vniveč, a to kvůli nevyhovujícímu estetickým nárokům nebo blížící se době spotřeby.

Vaří se pro slečny v lodičkách, pány s kravatou, studenty, náhodné kolemjdoucí, zkrátka pro všechny. Můžete se sami přijít přesvědčit, že uvařit chutně se dá i z jídla, které nevypadá úplně jako z katalogu. Možná budete moci ochutnat také specialitu šéfkuchařů! Nechte se překvapit.

Zajímá Vás, co se bude dít během hostiny? Mimo prvotřídního zeleninového kari Vám organizátoři nabídnou hodnotné informace týkající se plýtvání jídlem, zdravé výživy, rozumného nakupování a dalších témat.

Na podium si k přátelskému rozhovoru pozvou například pana Michala Brožu z Informačního centra OSN v Praze, paní Věru Brožovou z Potravinové banky Praha a i našeho vedoucího Adama Podholu. Dále nebude chybět odbornice na výživu, zástupce iniciativy Bezobalu, odbornice z think tanku Glopolis a ani manažerka CR projektů společnosti Tesco.

Příjemnou atmosféru společného oběda podpoří klavírní tóny. Jednotlivá vystoupení hostů budou proložena živou hudbou díky klavíristovi Adamovi Konečnému.

Na hostinu potřebují talíře a lžíce. Máte? Dáte?

Máte doma nepotřebný hluboký talíř či lžíci? Dejte jim nový smysl života a přineste je na sběrná místa (viz níže), na kterých si můžete zároveň vychutnat vynikající kávu. Organizátoři je použijí pro vydávání jídla na hostině a poté poputují charitativním organizacím.

Seznam sběrných míst:

Bar na piazzettě Národního Divadla, Praha 1
Kavárna mamacoffee ve Vodičkově, Praha 1
Kavárna mamacoffee na Korunní, Praha 2
Kavárna mamacoffee v Londýnské, Praha 2
Kavárna mamacoffee na Jiřího z Poděbrad, Praha 3
Kavárna mamacoffee v Čechově, Praha 7
Kavárna mamacoffee v Karlíně, Praha 8

Projekt upozorňuje na plýtvání jídlem, bylo by škoda, kdybychom se sami chovali nešetrně a používali jednorázové nádobí. Snaží se sehnat hluboké talíře a lžíce lowcostově od našich příznivců. Nepohrdnou například vyřazenými talíři z restaurace či starými z vaší půdy.

tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *