Podvodní hotel má přiblížit život na korálových útesech

Žít pod hladinou oceánů připomíná námět knihy Julese Vernea, nebo jiných mistrů vědecké fikce. Přesto je to stále horké téma. Svůj podnikatelský záměr na podmořský hotel mezi korálovými útesy, rozpracovaný do nejmenších detailů, si dokonce nechal americký podnikatel Tonny Webb patentovat. Věří totiž v úspěch odvážné myšlenky.

„Je to turistika zaměřená dovnitř, a přitom fyzicky nezasahující do vlastního ekosystému.“ Zdroj: Planetoceanunderwaterhotel.com
„Je to turistika zaměřená dovnitř, a přitom fyzicky nezasahující do vlastního ekosystému.“ Zdroj: Planetoceanunderwaterhotel.com

Snílků a lidí s odvážnými nápady chodí po světě miliony, ale Tonny Webb je jenom jeden. Jeho jméno slouží ve světě alternativního turistického byznysu jako heslo. Už dříve totiž dokázal se společností Outer Space něco, o čem konkurence dosud mohla jen snít: dokázal zprostředkovat první turistické cesty do vesmíru. Teď ale tohoto projektu zanechal, a místo prodávání letenek do stavu bez tíže se soustředí na dobývání světa pod hladinou. Pomoci mu v tom má jeho Planet Ocean Underwater Hotel.

Luxusní dvanácti-pokojový hotel má být usazen v hloubce osmi metrů pod hladinou nedaleko floridského pobřeží v Keys. Ačkoliv by jeho výstavba měla přijít na miliony dolarů, vstupné (tedy spíše poplatek za ubytování) by neměl překročit cenu „průměrného“ hotelového apartmánu. A co se zde bude hostům nabízet? Kromě tuctů pokojů, prostorné spojovací kóje pro společenské aktivity a vkusně vybavené jídelny především nevšední výhledy do okolí.

Za zesílenými skly se bude nacházet barevný svět korálových útesů, přičemž sám hotel se může po čase stát osídleným „útesem“. Právě to je součást Webbova reklamního „taháku“. Uvědomuje si, jak tisíce potápěčů narušují křehký ekosystém, a jak je výprava lodí s potápěči v dlouhodobém horizontu neekologická a neudržitelná.

V jeho hotelu mohou být lidé v těsném kontaktu s podmořským životem, aniž by do něj nějak zasahovali. A pochopitelně, že zisku hotelu se budou částečně financovat další navázané projekty obnovy korálových útesů.

„Po cestách do vnějšího prostoru mi přišlo vhodnější soustředit se dále do turistických aktivit zaměřených dovnitř ekosystému,“ říká Webb, „Rozhodně ale chceme přispět k ochraně bohatství planety Země, než pomáhat jejich destrukci.“

Posunout hranice obývatelného prostoru a umožnit lidem „spát s rybama“ je vlastně jen taková třešnička na dortu. Hosté, jistě nadchnutí hloubkou ekologické myšlenky, se mohou na pokoji uvelebit v královském Neptunově loži, pohovět si na italské pohovce nebo sledovat televizi v HD rozlišení.

Tony Webb již rozpracoval projekt do podoby „těsně před realizací“. Kromě Florida Keys navíc zajišťuje vhodný prostor v dalších oblíbených přímořských letoviscích, na Malých Antilách, Kubě a Kajmanských ostrovech.

2 komentáře: „Podvodní hotel má přiblížit život na korálových útesech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *