SeedBomb – válka proti poušti může začít!

Bomby mohou nést leccos. Obvykle kilogramy výbušnin a zkázu, jindy třeba propagandistické letáky. Anebo semínka. Průmyslový designér Hwang Jin přišel s vtipným a přitom promyšleným nápadem jak zabránit neustálemu rozšiřování a odlesňování. Jmenuje se SeedBomb, neboli „semínková bomba“. Z letadla se bomba plná semen shodí přesně na místě, kde přirozená vegetace dostává zabrat kvůli lidské činnosti nebo z jakéhokoliv jiného důvodu. Semínka jsou spolu s umělou zeminou uzavřena v biodegradovatelného plastiku. Půda uvnitř poskytne semenům dostatek živin než vyrostou natolik, aby si je dokázala získávat sama. Plastikový obal se pak rozpadne a rostliny jsou ponechány svému osudu, což v poušti není nijak dobrá vyhlídka. Nicméně pořád je to o dost „příjemnější“ bombardování než jakékoliv jiné.

Seedbomb
Seedbomb

ecofriend

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

3 komentáře: „SeedBomb – válka proti poušti může začít!

 • 13. 5. 2009 (21.13)
  Trvalý odkaz

  Normalne jit a zasadit? V pousti :) Tady se sazi na obrovske mnozstvi sazenic, takze by bomby mohly pokryt velke uzemi. Ale neverim, ze to pujde na pousti, ale je mnoho pustych uzemi, kde by to mohlo fungovat.

  Reagovat
 • 13. 5. 2009 (19.29)
  Trvalý odkaz

  Snad by bylo lepší tam normálně jít a semínka zasadit. Na co vyrábět tuny plastu a nevím jak se semínka zakopou do země. Někdo asi chce být zajímavý…

  Reagovat
 • 13. 5. 2009 (8.05)
  Trvalý odkaz

  Vtipné, akorát jesetli je tedy obal z plastu…tam bude přeplastováno :o))

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *