JRD zkolaudovala svůj dosud největší rezidenční projekt Green Port Strašnice

Společnost JRD Development, člen skupiny JRD Group, dokončila výstavbu energeticky úsporného projektu Green Port Strašnice. Její dosud nejrozsáhlejší rezidenční areál zahrnuje tři domy se 156 zdravými byty a 1 320 m2 obchodních ploch, k nimž přiléhá zelený vnitroblok s relaxačními prvky. V projektu, jehož střechy jsou na téměř 1 000 m2 pokryty vegetací, zbývají poslední čtyři volné byty v dispozicích 3+kk a 4+kk. 

Rezidenční areál Green Port Strašnice se rozkládá na místě bývalého sídla České námořní plavby: názvy jednotlivých domů jsou proto inspirované námořní tematikou, která se promítá i do designu společných vnitřních prostor. Většinu z celkem 156 bytů doplňuje předzahrádka, lodžie, balkon nebo terasa. Součástí projektu je také 1 320 m2 komerčních ploch pro obchody a služby. Majitelé zde navíc budou mít k dispozici kočárkárnu/kolárnu, bohaté zázemí pro cyklisty (stojany na kola, venkovní myčka nebo servisní stanice) a parkovací stání v podzemním podlaží s možností instalace nabíjecích stanic pro elektromobily. 

Pro Green Port Strašnice je typické využití přírodních materiálů a udržitelných technologií, které jsou šetrné k životnímu prostředí a zajišťují zdravé vnitřní mikroklima. Mezi základní standardy vybavení proto patří kvalitní izolační okna s trojskly nebo automatický systém řízeného větrání s rekuperací tepla, který mění vydýchaný vzduch za čerstvý. „Jednotlivé budovy navíc kryje 920 m2 zelených střech. Ty významně přispívají k absorbování prachových částic, zlepšení zvukové a tepelné izolace, regulaci teploty v okolí, omezení odtoku dešťové vody do kanalizace a také k rozvoji místní biodiverzity. Zajímavým environmentálním prvkem v projektu jsou budky pro rorýse obecného, vestavěné přímo do izolace jednotlivých bytových domů,“ vysvětluje Pavel Krumpár, obchodní ředitel JRD, a dodává: „O projekt jsme zaznamenali opravdu velký zájem: aktuálně v něm zbývají poslední čtyři volné byty. Zvláště v dnešní době, kdy se všichni potýkáme s energetickou krizí, na něm totiž kupující doceňují pravý význam energeticky úsporného provozu.

O společnosti JRD Development:

Společnost JRD Development, člen skupiny JRD Group, vznikla v roce 2003. Již brzy po svém založení zahájila výstavbu větších nízkoenergetických a pasivních projektů, které se do té doby nikdo nevěnoval, a zaměřila se na udržitelný rozvoj a zdravé bydlení. V současné době je na tomto trhu lídrem. O kvalitě jejích projektů svědčí nejen zájem klientů, ale také řada ocenění, jež stavby za svůj architektonický a ekologický přínos získaly v mnoha renomovaných soutěžích vč. Best of Realty – Nejlepší z realit, E.ON Energy Globe Award nebo Český energetický a ekologický projekt roku. 

JRD Development zrealizovala již 27 developerských projektů. V současné době má v prodejním portfoliu 5 rezidenčních projektů a administrativní budovu Viadukt Anděl a řadu dalších projektů v přípravě. Mezi hlavní cíle společnosti patří posouvat hranice zdravého a ekologického bydlení a na trvalo se zařadit mezi tři největší pražské developery s obratem na úrovni 3 mld. Kč. JRD Development je jedním ze zakládajících členů České rady pro šetrné budovy a Centra pasivního domu a členem Asociace developerů a Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Její majitel Jan Řežáb, průkopník environmentálně šetrné bytové výstavby v ČR, je členem vědecké rady Univerzitního centra energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT v Praze. JRD Development se navíc věnuje šíření osvěty o významu zdravého bydlení. V minulém roce proto spustila Výzvu za zdravé bydlení pro zájemce z řad firem i jednotlivců, kteří rovněž vnímají důležitost výstavby zdravých domovů. Cílem této iniciativy je zvýšit mezi laickou i odbornou veřejností informovanost o významu zdravého mikroklimatu v interiérech a motivovat k rychlejšímu rozvoji udržitelného stavebnictví.

Z projektů moderní energetiky skupiny JRD Group stojí za zmínku portfolio fotovoltaických elektráren o výkonu 40 MWp v České republice a Maďarsku, druhý největší větrný park v České republice s instalovanou kapacitou 26 MW nebo technologie plazmového zplyňování (environmentálně šetrné zpracování odpadů s výrobou elektrické a tepelné energie).

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *